Przedszkole
Jedyneczka

Witamy w galerii. Tutaj można zobaczyć jak przedszkolaki bawią się i uczą.

Miłego oglądania

Wycieczka do Lenartówki 19.06.2024

Wszystkie przedszkolaki uwielbiają wycieczki, bo to zawsze super przygoda. Tak było i tym razem. Mnóstwo atrakcji czekało na nas w starej chacie Lenartówka. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak wyglądało Zycie ludzi wiele lat temu, jak radzili sobie z codziennymi obowiązkami i jak mieszkali. Nosiliśmy wodę w wiadrach, praliśmy na tarze i samodzielnie robiliśmy masło. Podczas spaceru po zabytkowej chacie zobaczyliśmy wiele ciekawych przedmiotów .Czekały na nas też zajęcia plastyczne oraz zabawy i gry na świeżym powietrzu, a na zakończenie pyszne lody.

Biblioteka 18.06.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia do Biblioteki Pedagogicznej. Tym razem opierały się one na książce "Brzydkie Kaczątko". Zainteresowaniem słuchaliśmy bajki czytanej przez panią bibliotekę, a później wykonaliśmy wspólnie piękne łabędzie. Kolejne zajęcia dopiero po wakacjach. Już nie możemy się doczekać!

Spotkanie z Kotkiem Włodkiem 11.06.2024

Dzisiaj do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście. Odwiedziła nas Pani Iwona Gierłach, żeby opowiedzieć nam o swojej nowej książce. Z zapartym tchem słuchaliśmy historii o tym jak Kotek Włodek dotarł do naszej dzielnicy i jak zaczęły się jego przygody. Odwiedził nas też sam Kotek Włodek, którego mogliśmy uściskać i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Śpiewaliśmy też wspólnie piosenkę o bohaterze książki. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał książkę z autografem autorki. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Zajęcia na Tauron Arena 7.06.2024

Dzisiaj odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu Akademia Przedszkolaka na Tauron Arenie Kraków. Przez cały rok pod okiem trenerki rozwijaliśmy swoje umiejętności motoryczne i poznaliśmy wiele ciekawych gier, zabaw i dyscyplin sportowych. Trenerce dziękujemy za zaangażowanie i organizację ciekawych zajęć. Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym.

Dzień mamy i taty 6.06.2024

W tym tygodniu odbyły się uroczyste przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Tym razem zabraliśmy naszych najbliższych do Akademii Pana Kleksa. Dzieci zaprezentowały przygotowane z dużym zaangażowaniem wiersze, piosenki oraz tańce, wywołując wzruszenie i uśmiechy na twarzach zgromadzonych rodziców. Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność. Całe wydarzenie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Wszystkiego najlepszego drodzy Rodzice!

Spartakiada 5.06.2024

Dzisiaj nasi mali sportowcy wzięli udział w spartakiadzie zorganizowanej przez Nika Team Sport, której instruktor prowadził w tym roku zajęcia sportowe dla przedszkolaków. Dzielni zawodnicy wzięli udział w rywalizacji w kilku dyscyplinach sportowych: skok w dal, rzut piłeczką, biegi. Spisali się na medal przy gorącym dopingu koleżanek i kolegów. Po zakończeniu rywalizacji w konkurencjach głównych odbyły się wyścigi rzędów, w których poradziliśmy sobie wspaniale. Nie zabrakło też pamiątkowych dyplomów i medali dla najlepszych zawodników.

Występy teatralne 4.06.2024

W tym tygodniu wybraliśmy się na ostatnie zajęcia teatralne, na które zaprosiliśmy również naszych rodziców. Wystąpiliśmy przed nimi odgrywając przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Widzowie byli zachwyceni, a my pozbawieni tremy i z uśmiechami na twarzach, świetnie się bawiliśmy.

Nasze prace 24.05.2024

Jedną z najbardziej lubianych przez przedszkolaki aktywności jest tworzenie prac plastycznych. Podczas naszych zajęć mamy okazje tworzyć małe dzieła sztuki za pomocą wielu różnych technik, od tych bardzo prostych, do takich, które wymagają większego wkładu pracy. Dzięki temu rozwijamy nie tylko zdolności manualne, ale również pobudzamy naszą kreatywność.

Przygotowania do dnia mamy i taty 23.05.2024

Uroczystość przedszkolna z okazji dnia Mamy i Taty zbliżała się wielkimi krokami, więc w przedszkolu przygotowywaliśmy wiele niespodzianek na ten dzień. Zrobiliśmy zaproszenia dla rodziców, rysowaliśmy portrety naszych najbliższych, przygotowywaliśmy prezenty oraz dekoracje przedszkolnej sali. Nasi rodzice na pewno będą zadowoleni.

Przegląd piosenek wiosennych 16.05.2024

W tym tygodniu zaprosiliśmy naszych kolegów i koleżanki z Przedszkola Prywatnego nr 1 do udziału w Przeglądzie Piosenek Wiosennych. Muzyka rozbrzmiewała w całym przedszkolu. Każdy chetny przedszkolak miał okazję zaprezentować swoje wokalne umiejętności. Na zakończenie muzycznego dnia otrzymaliśmy pamiątkowe medale oraz drobne upominki.

Zakrzów 14 - 16.05.2024

Grupa dzielnych przedszkolaków ponownie wybrała się na 3 dniową wycieczkę. Tym razem zawitaliśmy do Zakrzowa. Piękny ośrodek z zapleczem sportowym dał nam możliwość aktywnego spędzania czasu. Były gry i zabawy na boisku i sali gimnastycznej, zabawy na dmuchanych zamkach, piżamowa dyskoteka, spacery po lesie, ognisko z pieczeniem kiełbasek i słodkich pianek, dzień sportu, malowanie kredą, a w ostatnim dniu lody, popcorn i wata cukrowa. Nie zabrakło też pysznych posiłków, które z apetytem zajadaliśmy. To były bardzo mile spędzone dni. Czekamy na kolejne wspólne podróże.

Wiwat 3 maj 31.04.2024

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

Ekologia 22.04.2024

W tym tygodniu zajęcia w przedszkolu miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Ciocie zorganizowały wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym dlaczego ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci oraz wykonały ciekawe prace plastyczne.

Na wiejskim podwórku 19.04.2024

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat życia na wsi oraz zwierząt mieszkających w gospodarstwie. Uczyliśmy się nazywać zwierzęta wiejskie i ich młode. Oglądaliśmy fotografię pomieszczeń w których mieszkają. Odkrywaliśmy ich zwyczaje i ulubione pokarmy. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Będziemy wspominać ten tydzień z uśmiechem.

Pierwsza pomoc 18.04.2024

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny, aby porozmawiać z nami o bardzo ważnej rzeczy - o pierwszej pomocy. Przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych i dowiedzieliśmy się w jakich sytuacjach są one potrzebne. Na przyniesionych pluszakach ćwiczyliśmy masaż serca. Wykonywaliśmy go też na przyniesionych przez Pana ratownika fantomach. Dowiedzieliśmy się też jak zareagować, gdy widzimy, że komuś grozi niebezpieczeństwo, oraz jak wygląda pozycja bezpieczna.

Nasze zabawy 16.04.2024

W naszym przedszkolu czas płynie bardzo wesoło. Wspólnie uczymy się, śpiewamy, tańczymy i oczywiście bawimy. Zobaczcie sami.

W świecie muzyki 12.04.2024

W tym tygodniu przenieśliśmy się do świata muzyki. Nasze dni wypełniały dźwięki i rytmy. Śpiewaliśmy, graliśmy na instrumentach. Poznawaliśmy nazwy wielu instrumentów i dźwięki jakie wydają. Zrobiliśmy też instrumenty perkusyjne, na których daliśmy wspaniały koncert.

Urodziny Oskara 5.04.2024

Dzisiaj swoje urodziny obchodził Oskarek. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu. Życzymy Oskarowi, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem.

W naszym ogródeczku 4.04.2024

Wiosna w pełni, a wiadomo, że ta pora roku kojarzy się z kwiatami. Dzisiaj postanowiliśmy założyć przedszkolny ogórek. Najpierw dowiedzieliśmy się jak rosą rośliny i czego potrzebują, żeby dobrze się rozwijać. Potem zamieniliśmy się w ogrodników i do posadzili kolorowe kwiaty, cebulkę oraz truskawkę. Teraz będziemy o nie dbać, aby jak najdłużej ozdabiały naszą sale.

Wielkanoc 28.03.2024

Nadchodzą Święta Wielkanocne, więc i w naszym przedszkolu wspólnie świętowaliśmy. Przez cały tydzień przygotowywaliśmy się do nich. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z Wielkanocą, robiliśmy wspólnie świąteczne ozdoby i kolorowe prace plastyczne. W czwartek w odświętnych strojach złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie zasiedliśmy do Wielkanocnego stołu, na którym nie zabrakło elementów święconki.

Biblioteka 27.03.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki. Tym razem zajęcia dotyczyły nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz tradycji świątecznych. Oglądaliśmy różne rodzaje pisanek oraz słuchaliśmy opowiadania. Na koniec każdy otrzymał mały słodki świąteczny upominek. Bardzo nam się podobało.

Konkurs wiosenny 25.03.2024

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu "Bukiet Pani Wiosny". Było również głosowanie podczas którego, przedszkolaki wybrały prace, które najbardziej im się spodobały. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Sadzimy rzeżuchę 22.03.2024

W związku z przygotowaniami do świąt nadszedł czas na sianie rzeżuchy, która ozdobi nasze Wielkanocne stoły.

Powitanie wiosny 21.03.2024

Zbliża się wiosna. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jej nadejście. Wykonywały piekne, kolorowe prace plastyczne. Podczas zabaw i zajec przypominały sobie jej oznaki, nazyw wiosennych kwiatów, poszukiwały zmian w przyrodzie i pogodzie. Dzisiaj Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer aby symbolicznie pożegnać zimę wraz z Marzanną. Przedszkolaki zapraszały wiosnę śpiewając i tańcząc do wesołych piosenek. Następnie kolorowy wiosenny pochód wrócił do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, mamy nadzieję, że teraz zawita do nas już na dobre.

Nasz plac zabaw 20.03.2024

W naszej przedszkolnej sali stoi plac zabaw. Podczas zabaw na nim ćwiczymy zwinność i koordynację, a przy okazji świetnie się bawimy.

Dzień kobiet 8.03.2024

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca w naszym przedszkolu również świętowaliśmy ten ważny dzień. Wszyscy mali panowie tradycyjnie złożyli koleżankom serdeczne życzenia i wręczyli upominki. W tym dniu w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Przedszkolaki wykonały też upominki dla najważniejszych dla nich kobiet dla swoich mam.

Tauron Arena 15.03.2024

Podczas kolejnych zajęć sportowych w Tauron Arenie poznawaliśmy podstawowe zasady gry w piłkę ręczną. Świetnie się bawiliśmy biorąc udział we wszystkich ćwiczeniach.

W marcu jak w garncu 7.03.2024

W tym tygodniu przedszkolaki zajmowały się zmianami pogody wczesną wiosną w ramach tematu "W Marcu jak w garncu". W trakcie zabaw dydaktycznych uczyliśmy się o innych symbolach pogody i razem z ciocią obserwowaliśmy ją za oknem, a w tym tygodniu pogoda była wyjątkowo zmienna. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne oraz bawiliśmy się przy piosenkach związanych z wybranymi zjawiskami atmosferycznymi.

Zajęcia teatralne 5.03.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia teatralne do CK im. Norwida. W dalszym ciągu przygotowujemy się do przedstawienia oraz uczymy się pokonywać tremę podczas wystąpień na scenie. Bardzo lubimy te zajęcia.

W kosmosie 28.02.2024

W minionym tygodniu zajęcia w przedszkolu miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym wszechświatem. Przedszkolaki oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO tak naprawdę istnieje. W trakcie różnych zabaw oraz filmu edukacyjnego dzieci poznały planety układu słonecznego. Wykonaliśmy razem z ciociami eksperymenty i ciekawe prace plastyczne.

Urodzinki Kalinki 22.02.2024

W tym tygodniu Kalinka skończyła 6 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły jubilatce serdeczne życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy "100 lat". Wszystkiego najlepszego Kalinko.

Plac zabaw 21.02.2024

Naszym przedszkolakom, ani deszcz, ani smog nie przeszkadza w korzystaniu z placu zabaw. A to dlatego, że mamy go w jednej z naszych przedszkolnych sal. Na co dzień rozwijamy swoją sprawność motoryczną wspinając się, czołgając i ślizgając na zjeżdżalni. Podczas dyżuru w czasie Ferii zimowych koleżanki i koledzy z oddziału na ul. Bohomolca również mieli okazje bawić się na naszym placyku. Sprawiało nam to wiele radości.

Bawialnia 16.02.2024

Tym razem nasze przedszkolaki wybrały się do bawialni "Miasteczko dzieci". Znajduje się w niej wiele kącików zabaw, w których dzieciaki mogą wcielić się w rolę policjantów, fryzjerów, lekarzy, aktorów teatralnych, pracowników sklepu i wiele innych. Zabawa udała się wspaniale.

Walentynki 14.02.2024

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Przedszkolaki poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Rozdaliśmy sobie walentynki, które dzieci samodzielnie przygotowały. Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!

Teatrzyk 13.02.2024

We wtorek nasze przedszkole odwiedził Teatr Elefant z przedstawieniem "Perypetie Trolla Stefka". Bohaterowie przypomnieli dzieciom jakie dary skrywa przed nami las. Zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i jak wezwać pomoc w razie potrzeby mamy w małym palcu. Na koniec przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnego tańca. Bawiliśmy się świetnie.

Zabawy z robotem 13.02.2024

Dzisiejsze popołudnie umiliły nam zabawy z robotem. Bardzo lubimy zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dlatego każdy z nas musiał zaplanować ruchy robota tak, aby dojechał we wskazane miejsce na macie, po której się porusza. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

Bal karnawałowy 8.02.2024

Na balu karnawałowym w naszym przedszkolu, dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona balonami i postaciami z bajek. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały stroje. Przedszkolaki świetnie się bawiły, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

Tłusty czwartek 8.02.2024

Staropolskie przysłowie mówi: "Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła". Ósmego lutego nasze przedszkolaki poznały tradycje i obrzędy związane z tłustym czwartkiem. Nie zabrakło zabaw muzycznych oraz ruchowych. Dzieci poznały historię pączka oraz wykonywały ciekawe zadania. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

Dzieciaki eksperymenciaki 1.02.2024

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Z pomocą cioć dzieci przeprowadziły różnorodne eksperymenty. Uczyliśmy się stawiać hipotezy i wyciągać wnioski. Zabawy w małych badaczy dostarczyły wiele radości, emocji, a jednocześnie rozbudziły ich ciekawość poznawczą.

Biblioteka 31.01.2024

We wtorek kolejny raz wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki, która znajduje się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie. Na początku zajęć z wielką uwagą wysłuchaliśmy opowiadania "Skarb Arubaby". Następnie wcieliliśmy się w prawdziwych piratów. Naszym zadaniem było odnalezienie skarbu. Podążając za strzałkami odnaleźliśmy wszystkie ukryte koperty. Po wykonaniu wszystkich zadań oraz ułożeniu mapy, udało nam się odnaleźć słodki skarb.

Basen 29.01

Rozpoczynamy kolejny semestr nauki pływania. Dołączyły do nas kolejne odważne przedszkolaki, które w wodzie czują się jak ryby. Życzymy powodzenia i zdobycia wielu nowych umiejętności.

Przegląd kolęd i pastorałek 26.01.204

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się 14 edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy Wędrownicy". W pięknych strojach, z uśmiechami na twarzach odważne dzieci godnie reprezentowały zaproszone do udziału w przeglądzie zaprzyjaźnione przedszkola. Dziękujemy za piękne występy, uczestnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Dzień babci i dziadka 25.01.2024

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, a także rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Przedszkolaki wspaniale wystąpiły przed bliskimi i zaprezentowały swoje umiejętności. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy pociechy ze wspaniałych wnucząt.

Tauron Arena 19.01.2024

W tym tygodniu po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia sportowe na Tauron Arenie Kraków. Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczą sprawność fizyczną oraz prawidłową postawę ciała. Jak zwykle nie brakowało uśmiechu na twarzach dzieci podczas wykonywania zadań. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.

Basen 15.01.2024

W poniedziałek odbyły się ostanie w tym semestrze zajęcia z nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły spore postępy i nabywają coraz lepszych umiejętności. Widać, że dzieci w wodzie czują doskonale. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Zaproszenia dla babci i dziadka 15.01.2024

Zbliża się przedstawienie dla naszych babć i dziadków z okazji ich święta. Dzisiaj zrobiliśmy zaproszenia, które wręczymy naszym najbliższym.

Urodziny Ilii 11.01.2024

Dzisiaj świętowaliśmy 4 urodziny naszego kolegi Ilii. W tym dniu było mnóstwo wyśmienitej zabawy przy ulubionych piosenkach. Po udanej zabawie na jubilata czekały wspaniałe prezenty i moc życzeń. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Witamy nowy rok 4.01.2024

W pierwszym tygodniu stycznia witaliśmy Nowy Rok. Rozmawialiśmy o naszych planach, marzeniach. Przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku, dni tygodnia oraz miesięcy. Wspólnie wykonaliśmy kalendarz na nowy rok.

Wigilia 21.12.2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, a następnie wspólnie zjedliśmy tradycyjne wigilijne potrawy.

Świąteczna ozdoba 19.12.2023

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy ozdoby świąteczne z życzeniami dla naszych najbliższych.

Mikołaj 6.12.2023

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Nasze przedszkolaki cierpliwie oczekiwały jego wizyty i dzielnie wypatrywały go w oknie. Aż w końcu usłyszały głośne "Ho, ho, ho!". Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami, a w ramach podziękowań przedszkolaki wręczyły Mikołajowi laurkę oraz zaśpiewały piosenki. Wszyscy cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!

Dinozaury 6.12.2023

Mikołajki w naszym przedszkolu były bardzo ekscytujące. Oprócz wizyty Świętego Mikołaja mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach o dinozaurach. Przypomnieliśmy sobie kim jest paleontolog, mogliśmy dokładnie obejrzeć i dotknąć różne modele i na chwilę przenieść się w czasy dinozaurów. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii nawet w naszej sali pojawiły się dinozaury, które wzbudziły wiele emocji. To był super dzień!

Zajęcia teatralne 5.12.2023

W tym tygodniu kolejny raz wzięliśmy udział w zajęciach z cyklu "Magia teatru". Musimy przyznać, że w roli aktorów czujemy się coraz lepiej.

Piszemy list do Mikołaja 4.12.2023

W tym tygodniu wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością czekają na Świętego Mikołaja. Dzisiaj napisaliśmy do niego kolorowe listy.

Ubieramy choinkę 4.12.2023

W oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem postanowiliśmy udekorować naszą przedszkolną choinkę pięknymi ozdobami świątecznymi.

Andrzejki 30.11.2023

"Kiedy wieczór andrzejkowy rzuci na nas swoje czary, wróżbie wierzyć jest gotowy każdy, nawet niedowiarek". Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Tego dnia przedszkolaki również dowiedziały się o zwyczajach andrzejkowych. Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejkowe zabawy dostarczyły dużo niezwykłych przeżyć i emocji. Zobaczcie sami!

Biblioteka 29.11.2023

Dzisiaj wybraliśmy się na zajęcia do wojewódzkiej biblioteki pedagogicznej. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po swoim królestwie. Dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w bibliotece oraz jak znaleźć interesującą nas książkę. Mieliśmy tez okazję napisać na maszynie swoje imiona. Pani przeczytała nam ciekawą bajkę i zabrała nas na spacer po archiwum.

Dzień pluszowego misia 24.11.2023

24 listopada przedszkolaki w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. Spróbowaliśmy tego, co misie lubią najbardziej. Ten dzień pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Dzień kredki 22.11.2023

Dzisiaj w kalendarzu świąt nietypowych dzień kredki. Dlatego przez cały dzień braliśmy udział w zajęciach z „kredką w roli głównej”. Dowiedzieliśmy się jak powstają kredki i jakie są ich rodzaje. Powstało tez wiele pięknych prac plastycznych, a piosenki o kredkach tworzyły wspaniały nastrój.

Nasz Kraków 17.11.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki na zajęciach uczyły się o mieście z którego pochodzą. Wysłuchaliśmy legend dotyczących tego miasta i wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Zapoznaliśmy się z poszczególnymi elementami strojów krakowskich, a także mieliśmy możliwość je przymierzyć, zatańczyć krakowiaka i zaśpiewać krakowską piosenkę. Poznaliśmy też najważniejsze zabytki naszego miasta.

Zabawy na dmuchańcu 10-14.11.2023

W naszej przedszkolnej sali znowu pojawił się dmuchany zamek. Świetnie się bawiliśmy skacząc i zjeżdżając, ćwicząc przy tym zwinność i koordynację ruchową.

Wieczornica 7.11.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica podczas której, wszyscy w odświętnych strojach śpiewaliśmy pieśni patriotyczne oraz recytowaliśmy wiersze o naszej ojczyźnie.

Straż miejska 30.10.2023

Dzisiaj odwiedził nas funkcjonariusz Straży Miejskiej, abyśmy mogli utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zwrócił szczególną uwagę, ze wraz ze zmianą pory roku dni stają się bardziej deszczowe i wcześniej robi się ciemno, więc niezbędne jest noszenie odblasków. Każdy przedszkolak otrzymał od Pana strażnika odblask, dzięki któremu będzie lepiej widoczny.

Nasze zabawy 27.10.2023

W naszym przedszkolu każdy dzień pełen jest zabawy i nauki. Codziennie dzieje się coś ciekawego. Zobaczcie sami jak wspólnie spędzamy czas.

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni" 23.10.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pod hasłem "Barwy Jesieni". Na konkurs przygotowano bardzo wiele pięknych, oryginalnych i pomysłowych prac. Wszystkie stworzyły w naszej przedszkolnej szatni niesamowity jesienny klimat. Każda z nich jest inna i dzięki temu wyjątkowa. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Jesienią dzieci się nie nudzą 20.10.2023

W tym tygodniu udowodniliśmy jak inspirująca może być jesień. Korzystając z darów jesieni tworzyliśmy prace plastyczne, graliśmy w gry, urządzaliśmy jesienne zabawy. Udowodniliśmy, że nawet gdy za oknem pogoda nie zachęca do spacerów, przedszkolaki nigdy się nie nudzą.

Pasowanie na przedszkolaka 13.10.2023

13 października w naszym przedszkolu miała miejsce ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka kredką. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. To był bardzo ważny dzień dla dzieci i na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Dzień nauczyciela 13.10.2023

Dzień Edukacji Narodowej w kalendarzu przypada 14 października, ale my w Naszym przedszkolu obchodziliśmy go w piątek. Chcąc podziękować wszystkim Ciociom za uśmiech, życzliwość, opiekę, dobre rady oraz ciekawe niespodzianki, wszystkie przedszkolaki zaśpiewały z okazji ich Święta piosenkę oraz powiedziały wierszyk. Serdecznie dziękujemy również mamie Alana i mamie Sary za prezenty dla wszystkich cioć.

Kasztanowa fantazja 9.10.2023

W naszym jesiennym kąciku przyrody udało nam się zgromadzić bardzo dużo kasztanów. Dzisiaj nie potrzebowaliśmy pędzli, ale to właśnie kasztan y stały się naszym malarskim narzędziem. Z ich pomocą stworzyliśmy prawdziwe jesienne dzieła sztuki. To była wspaniała zabawa.

Basen 2.10.2023

Rozpoczynamy kolejny rok nauki pływania. Nasze dzielne przedszkolaki dzisiaj wzięły udział w pierwszych zajęciach. Dzieci, które już w poprzednich latach uczęszczały na basen pomagały młodszym kolegom i koleżankom odnaleźć się w nowej sytuacji. Wszyscy poradzili sobie wspaniale. Odważnie i z entuzjazmem wykonywali wszystkie zadania. Widać, że kontakt z wodą sprawia im wiele radości.

Dzień chłopaka 29.09.2023

Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne upominki. Było dużo zabaw i wspólne tańce. To był bardzo radosny dzień.

Powitanie jesieni. 27.09

Lato skończyło się i powitaliśmy nową porę roku. Podczas wycieczki do Puszczy Niepołomickiej poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać prawdziwą Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Było ognisko, kiełbaski, pieczone ziemniaki, dmuchane zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji przygotowanych przez nasze Ciocie. Bawiliśmy się świetnie, zobaczcie sami.

Jesienne opaski 25.09.2023

Nadchodzi Jesień. Z tej okazji niedługo wybierzemy się na wycieczkę. Aby odpowiednio się do niej przygotować zrobiliśmy kolorowe, jesienne opaski na głowę.

Pokazowe zajęcia karate 22.09.2023

W tym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach pokazowych z karate. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

Zabawa na dmuchańcu 22.09.2023

Dzisiaj ciocie przygotowały dla nas niespodziankę. W jednej z naszych sal pojawił się dmuchany zamek ze zjeżdżalnią. Radość była ogromna, a zabawa wspaniała.

Dzień przedszkolaka 20.03.2023

Dzisiaj w kalendarzu dzień przedszkolaka. Z tej okazji ciocie przygotowały dla nas wiele atrakcji. Spędziliśmy go na sportowo biorąc udział w ciekawych konkurencjach. Bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów, a na spacerze malowaliśmy kredą. Każdy przedszkolak dostał też drobny upominek.

Poznajemy zmysły 18.09.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu i higienie. Poznawaliśmy zasady zdrowego odżywiania, przypomnieliśmy sobie o konieczności dbania o czystość, potrzebie gimnastykowania się dla dobra naszego zdrowia. Przy tej okazji rozmawialiśmy również o naszych zmysłach, za pomocą których poznajemy otaczający świat.

Dzień kropki 15.09.2023

W piątek w naszym przedszkolu odbył się "Dzień Kropki". Jest to święto, które przypomina dzieciom o ich talentach, pobudza ich kreatywność i pomysłowość. W tym dniu nie zabrakło wielu ciekawych zabaw, które były wypełnione kolorowymi kropkami. Wykonaliśmy także ciekawe prace plastyczne oczywiście metodą kropki. Bawiliśmy się świetnie.

Ruch drogowy 11.09.2023

Wszystkie przedszkolaki wiedzą już jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Znamy podstawowe znaki drogowe i umiemy prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Zajęcia sportowe w Tauron Arenie 15.09.2023

Również tym roku nasze 5 i 6 latki biorą udział w zajęciach sportowych "Akademia przedszkolaka" prowadzonych w małej hali Tauron Areny Kraków. Podczas zajęć pod okiem instruktora przedszkolaki będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie różnych dyscyplin sportowych. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia. Nasze dzielne dzieciaki bardzo uważnie słuchały trenerki i wykonywały wszystskie zadania.

Pierwsze wspólne dni 1-8.09.2023

Rozpoczynamy nowy przedszkolny rok. Bardzo cieszymy się, że znów jesteśmy razem. Witamy też nowych kolegów i koleżanki. Jesteśmy pewni, że czeka nas rok pełen wspaniałych przygód oraz zabawy. W tym tygodniu poznawaliśmy się i rozmawialiśmy o tym jak będziemy spędzać dni w przedszkolu. Nie zabrakło wspólnych zabaw. Było dużo radości i uśmiechu.

Pożegnanie Jurka 30.08.2023

Dzisiaj nasz kolega Jurek był w przedszkolu ostatni raz. Za kilka dni zadzwoni dla niego szkolny dzwonek i rozpocznie się nowa przygoda. Życzymy samych sukcesów w nauce oraz wielu wspaniałych ludzi spotkanych na szkolnej drodze.

Urodziny Frania 29.08.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Frania. Bawiliśmy się świetnie przy dźwiękach ulubionych piosenek. Złożyliśmy Franusiowi życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne 100 lat. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu oraz drobnego upominku.

Eksperymenty 3.08.2023

W tym tygodniu przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Mogły przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały zadania wyjaśniające różne zjawiska chemiczne i fizyczne. Zabawy w małych badaczy dostarczyły im wiele radości oraz wielu nowych doznań, i emocji, a jednocześnie rozbudziły ciekawości otaczającego świata.

Warsztaty kulinarne 3.08.2023

Dzisiaj wybraliśmy się do przedszkola prywatnego nr 1 na os. Dywizjonu 303 na warsztaty kulinarne. Samodzielnie wykonaliśmy babeczki, które następnie trafiły do piekarnika. Czekały też na nas różne zadania do rozwiązania przygotowane przez nauczycieli. Bawiliśmy się przy tym świetnie. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Góralskie tańcowanie 12.07.2023

Dzisiaj przedszkolaki wybrały się do oddziału naszego przedszkola przy ulicy Okulickiego na Góralskie śpiewanie oraz tańce, warsztaty prowadzone przez ciocię Natalkę. Dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne części stroju góralskiego kobiety i mężczyzny, oraz mieliśmy okazję je przymierzyć i zatańczyć prawdziwy góralski taniec. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe medale. Bawiliśmy się świetnie.

Zwiedzanie bunkrów 6.07.2023

W środę wybraliśmy się na wycieczkę, by poznać schrony Kombinatu Nowej Huty. Poznaliśmy trochę historii bardzo ciekawie opowiedzianej przez Pana przewodnika. Dzieci świetnie sobie poradziły i dzielnie kroczyły nawet w ciemnościach.

Straż miejska 5.07.2023

Dzisiaj po raz kolejny odwiedzili nas funkcjonariusze straży miejskiej. Tym razem przypomnieli nam o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Przynieśli nam też prezenty – odblaski, dzięki którym na pewno będziemy bardziej widoczni i książeczki edukacyjne.

Przegląd stomatologiczny 3.07.2023

Przedszkolaki doskonale wiedzą jak ważna jest profilaktyka w zakresie zdrowia. Dzisiaj odwiedziła nas Pani stomatolog, która opowiedziała nam o potrzebie dbania o zęby. Zrobiła nam przegląd, aby upewnić się, że z naszymi ząbkami wszystko jest w porządku.

Urodziny Szymona 28.06.2023

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Szymona. Po wspólnych tańcach i zabawach nasz jubilat zaprosił nas na pyszny tort. Złożyliśmy mu życzenia i wręczyliśmy prezenty. Wszystkiego Najlepszego!

Dzień taty 23.06.023

Dzisiaj w kalendarzu dzień taty. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych kochanych tatusiów drobne upominki.

Nasz dzień 22.06.2023

W naszym przedszkolu każdy dzień jest pełen nowych przygód i wesołych zabaw. Zobaczcie jak razem spędzamy czas.

Zajęcia teatralne 15.06.2023

We czwartek odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym warsztaty teatralne z cyklu "Magia teatru". Przedszkolaki zaprezentowały zdobyte umiejętności występując w spektaklu "Śpiąca Królewna" przed wyjątkową publicznością. Na widowni zasiedli rodzice.

Pożegnanie zerówki 13.06.2023

Dzisiaj uroczyście pożegnaliśmy dzieci kończące przygodę z przedszkolem. Dziękujemy im za wszystkie wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Dzień mamy i taty 13.06.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki, starały się, wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.

Przygotowania do dnia mamy i taty 30.05.2024

W ostatnich dniach w naszym przedszkolu trwały przygotowania do bardzo ważnego święta - Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowywały dla swoich rodziców zaproszenia oraz prezenty.

Muzeum Manggha 7.06.2023

W środę wybraliśmy się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na warsztaty "Opowieść o Japonii". Poznaliśmy klimat, kulturę, zwyczaje i tradycje tego kraju. Dowiedzieliśmy się jak wygląda Japonia na mapie, jakie zwierzęta ją zamieszkują i jakie są tradycyjne japońskie potrawy. Na koniec techniką origami wykonaliśmy wspaniałe liskii, które samodzielnie ozdobiliśmy. Zwiedzając muzeum dowiedzialismy się również jak powstają prace metodą drzeworytu.

Dzień dziecka 1.06.2023

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się do sali zabaw "Miasteczko dzieci". W specjalnie przygotowanych domkach mogliśmy bawić się w teatr, sklep, szpital, kawiarnię, weterynarza i wiele innych. Wspaniale spędziliśmy tam czas wcielając się w różne role.

Urodziny Julii 26.05.2023

W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła Julia. Podczas urodzinowej imprezy wszyscy tańczyliśmy do dźwięków ulubionych piosenek, a potem nasza jubilatka zaprosiła nas na pyszny tort. Na zakończenie przyjęcia Gabrysia obdarowała kolegów i koleżanki drobnymi upominkami. Wszystkiego najlepszego!

Dzień mamy 26.05.2023

Dzisiaj w kalendarzu 26 maja, święto wszystkich mam. Z tej okazji dzieci, przygotowały dla nich piękne upominki.

Spotkanie z pisarką 22.05.2023

Dzisiaj wybraliśmy się do oddziału naszego przedszkola na ul. Bohomolca na spotkanie z Panią Iwona Gierłach - autorką książeczek dla dzieci o przygodach Kotka Włodka. Podczas spotkania Pani Iwonka przeczytała nam drugą część "Kotka Włodka z Nowej Huty". Otrzymaliśmy także upominki w postaci naklejek i kolorowanek z książkowym bohaterem. Ale to nie koniec niespodzianek. Do przedszkola zawitał sam Kotek Włodek. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał książkę z autografem Dziękujemy Pani Iwonie za to wyjątkowe spotkanie i zapraszamy ponownie z kolejną częścią przygód sympatycznego kotka.

Mama Tymona i Leona czyta przedszkolakom 16.05.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Tymona i Leona. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Mama Poli czyta przedszkolakom 27.04.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Poli. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Poznajemy Unię Europejską 26.04.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się jakie kraje do niej należą i poznaliśmy bliżej kilka z nich. Poznaliśmy flagę i hymn Unii Europejskiej.

Wycieczka do Rabki 25.05.2023

Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, po którym wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Tym razem naszym celem była słynna Rabczańska fontanna ze słoniami. Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na placu zabaw. Po obiedzie nadszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich moment – pamiątki. Każdy dzielny podróżnik otrzymał pamiątkowy dyplom i wybrał sobie nagrody. Wszystkie przedszkolaki były bardzo dzielne i bardzo samodzielne. Szczególnie gratulujemy tym, którzy zdecydowali się pierwszy raz wziąć udział w tej przygodzie. I chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, udowodniliśmy, że w dobrym towarzystwie po prostu nie można się nudzić. Zapraszamy na kolejną wycieczkę już we wrześniu.

Wycieczka do Rabki 24.05.2023

Dzisiejszy dzień powitał nas nie najlepszą pogodą. Postanowiliśmy jednak udowodnić, że w czasie deszczu dzieci się nie nudzą. Dzień rozpoczęły zajęcia plastyczne, podczas których wymyślaliśmy nazwy dla naszych pokoi i tworzyliśmy plakaty na drzwi. Główną atrakcją były przygotowane przez ciocie podchody. Pokonując wyznaczoną przez strzałki trasę, rozwiązywaliśmy różne zadania. Na końcu drogi czekała na nas "komnata tajemnic", w której dwie wróżki ukrywały skarby dla wszystkich uczestników. Po obiedzie korzystając z poprawy pogody wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Tam spacerowaliśmy wokół solankowej tężni i bawiliśmy się na placu zabaw. Wieczorem odbyło się piżamowe party, na którym tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Świetnie się bawiliśmy. Zmęczeni, ale szczęśliwi ułożyliśmy się do snu. Śnimy teraz o kolejnych niespodziankach jakie czekają nas jutro.

Wycieczka do Rabki 23.05.2023

We wtorkowy słoneczny poranek grupa dzielnych przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę do Rabki. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w teatrze Rabcio, gdzie oglądnęliśmy przepiękne przestawienie "Robaczki". Potem skierowaliśmy swoje kroki do parku rozrywki Rabkoland, gdzie wesoło bawiliśmy się na karuzelach i innych atrakcjach. Gdy dotarliśmy do pensjonatu, czekała na nas pyszna kolacja, a po niej zabawy na świeżym powietrzu. Teraz już smacznie śpimy i czekamy na kolejny dzień pełen przygód.

Dzień ziemi 21.04.2023

W tym tygodniu naszym celem było zapoznanie się jak dbać o naszą planetę. Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, podczas zajęć dydaktycznych dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

Mama Olka czyta 21.04.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Olka. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Teatrzyk 20.04.2023

20 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie Teatru Elefant "Smocze opowieści". Razem z tytułowym smokiem przypomnieliśmy sobie zasady dbania o naszą planetę. Nie zabrakło tematu segregacji śmieci i recyklingu. Nauka przez zabawę - to lubimy najbardziej!

Mama Kalinki czyta przedszkolakom 19.04.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Kalinki. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Poznajemy wiejską zagrodę 14.04.2023

W tym tygodniu tematem przewodnim w przedszkolu były zwierzęta oraz życie na wsi. W ramach realizacji tematu nazywaliśmy zwierzęta, ich młode oraz domy. Dowiedzieliśmy się jak dawniej wyglądało życie na wsi oraz jak ciężka była praca rolnika.

Ania czyta przedszkolakom 6.04.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj siostra Jurka. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Wielkanocne śniadanie 5.04.2023

Tradycją w naszym przedszkolu jest wspólne Wielkanocne śniadanie. Dzisiaj pięknie wystrojone przedszkolaki zasiadły do świątecznego stołu, na którym czekały na nie tradycyjne potrawy. Życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt podzieliliśmy się jajkiem, symbolem nowego życia, mając nadzieję, że świąteczny duch zostanie z nami na długo.
Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy spokojnych, rodzinnych, zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.

Warsztaty świąteczne 4.04.2023

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zaprosiliśmy rodziców na świąteczne warsztaty. Aby móc rozpocząć wykonywanie świątecznej ozdoby ,przedszkolaki wraz z rodzicami musieli wziąć udział w zajęciach, podczas których rozwiązywali różne zadania. Poradzili sobie wyśmienicie. W części plastycznej powstały piękne, oryginalne, niepowtarzalne kurczaki, które mamy nadzieję staną się ozdobą świątecznego stołu. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Wszystkim uczestnikom warsztatów gratulujemy kreatywności i zdolności plastycznych.

Urodziny Oskara 31.03.2023

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Oskara, który skończył 3 latka. Po wspólnych tańcach i zabawach nasz jubilat zaprosił nas na pyszny tort. Złożyliśmy mu życzenia i wręczyliśmy prezenty. Wszystkiego najlepszego!

Siejemy rzeżuchę 30.03.2023

Jednym z wielkanocnych symboli jest rzeżucha. Dzisiaj przedszkolaki zasiały ją w naszym przedszkolnym kąciku.

Ogródek wiosenny 29.03.2023

W tym tygodniu motywem przewodnim na naszych zajęciach był ogród. Przedszkolaki miały okazję założyć swoją mini uprawę i zasadzić wybrane roślinki. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy aż coś zacznie rosnąć.

Spacer z wiosną 22.03.2023

Dzisiaj wybraliśmy się na prawdziwie wiosenny spacer, aby jeszcze raz przywitać nową porę roku i poszukać jej oznak w przyrodzie.

Witamy wiosnę 21.03.2023

Wreszcie przyszedł pierwszy dzień wiosny. Symbolicznie pożegnaliśmy marzannę, symbol mijającej zimy i w kolorowych opaskach na głowach, z kolorowym gaikiem witaliśmy nową porę roku. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy, aby uczcić wiosnę, która mamy nadzieję niedługo w pełni do nas zawita.

W świecie muzyki 16.03.2023

W tym tygodniu poświęciliśmy czas muzyce. Dużo śpiewaliśmy, graliśmy, tańczyliśmy – jednym słowem muzykowaliśmy. Przypomnieliśmy sobie nazwy instrumentów oraz stworzyliśmy własne instrumenty, które wykorzystaliśmy podczas instrumentacji do znanych utworów.

Dzień kobiet 8.03.2023

Dzisiaj świętowaliśmy dzień kobiet. Z tej okazji to dziewczynki były dzisiaj w centrum zainteresowania. Otrzymały drobne upominki oraz życzenia od swoich kolegów. Nie zabrakło też wesołych zabaw i tańców.

Urodziny Poli 8.03.2023

Dzisiaj urodziny w naszym przedszkolu obchodziła Pola. Z okazji jej święta dzieci przygotowały piękne laurki i odśpiewały gromkie "Sto lat!". Były tańce i przepyszny tort urodzinowy. Wszystkiego najlepszego!

Urodziny Alusia 7.03.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Alusia. Było mnóstwo świetnych zabaw, tańców, wspaniałych prezentów oraz moc życzeń. Nie zabrakło też głośnego sto lat dla jubilata.

Układ słoneczny 3.03.2023

W tym tygodniu przedszkolaki na zajęciach rozmawiały o kosmosie. Zajęcia miały na celu rozbudzić ciekawość dzieci otaczającym nas wszechświatem. Oglądaliśmy różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się czy życie na innych planetach jest możliwe i czy ufo naprawdę istnieje. W trakcie różnych zabaw i zajęć dzieci poznały planety układu słonecznego. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.

Bal karnawałowy 21.02.2023

21 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem "królewski bal". Przedszkolaki w pięknych przebraniach bawiły się do swoich ulubionych piosenek oraz prezentowały swoje stroje i wykonane w domach korony. Był to wyjątkowy dzień który będziemy jeszcze długo wspominać.

Urodziny Kalinki 15.02.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Kalinka. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Walentynki 14.02.2023

14 lutego był prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historie i tradycje związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego.

Zajęcia teatralne 16.02.2023

Podczas zajęć z cyklu "magia teatru" w domu kultury im. C. K Norwida przedszkolaki nie tylko świetnie się bawią, ale także przełamują strach przed występami, nabierają pewności siebie, doskonalą umiejętność wcielania się w rożne role.

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka. W czasie występu przedszkolaki , starały się wierszem i piosenką podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom wykonane własnoręcznie upominki.

Przegląd kolęd i pastorałek 27.01.2023

27 stycznia na zaproszenie Przedszkola Prywatnego nr 1 wzięliśmy udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek "Kolędnicy-Wędrownicy". W tym roku to już 13 edycja wspólnego między przedszkolnego kolędowania. Dzieci w pięknych strojach śpiewały ulubione kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Kolejne wspólne kolędowanie za rok.

Tauron 25.01.2023

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych w Tauron Arenie. Tym razem poznawaliśmy podstawowe zasady gry w piłkę ręczną.

Poranne zabawy 23.01.2023

W naszym przedszkolu od samego rana jest bardzo wesoło. Wspólnie wymyślamy ciekawe zabawy. Zobaczcie sami.

Urodziny Sarah 20.01.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Sary. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Urodziny Jasia 19.01.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Jasia. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Urodziny Ili 3 10.01.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętował nasz kolega Ilia. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Straż miejska 2.01.2023

Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy funkcjonariusza straży miejskiej, który przypomniał nam zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Mogliśmy sprawdzić nasze wiadomości w praktyce wcielając się w kierowców i pieszych.

Wigilia 22.12.2022

W środę w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia.

Urodziny Andzia 22.12.2022

Dzisiaj swoje urodziny wraz z kolegami i koleżankami z przedszkola świętował Andzio. Zabawa udała się wspaniale. Były zyczenia i prezent dla jubilata, a dla przedszkolaków pyszne babeczki. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Urodziny Jurka 22.12.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Jurka. Wspólnie tańczyliśmy się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów i bawiliśmy się z chustą animacyjną. Był przepyszny tort, gromkie 100 lat i oczywiście, upominek dla jubilata. Wszystkiego najlepszego!

Wizyta Mikołaja 6.12.2022

Dzisiaj nadszedł długo wyczekiwany dzień. Nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci od rana wyglądały przez okno wypatrując gościa. Kiedy go ujrzały nastąpił wybuch radości. Swojego gościa przedszkolaki przywitały piosenką. Potem nadszedł czas na prezenty, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. To był wspaniały dzień.

Urodziny Janka 5.12.2022

Tym razem świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Janka. Było mnóstwo zabawy, tańców i śmiechu. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu, moc życzeń i wspaniałych prezentów. Jeszcze raz 100 lat dla Jubilata.

Ubieramy chionkę 2.12.2022

Zbliża się wizyta Św. Mikołaja, a tuż po niej święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki ubrały dzisiaj choinkę, która w tym wyjątkowym czasie będzie ozdabiać przedszkolną salę.

List do Mikołaja 2.12.2022

Wszystkie dzieciaki niecierpliwie czekają na wizytę Św. Mikołaja. W związku z tym napisaliśmy dzisiaj do niego list.

Andrzejki 30.11.2022

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w komnatę czarów. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :). W tym dniu nie zabrakło tańców i zabawach tanecznych przy wesołej muzyce. Radości nie było końca.

Rytmika 28.11.2022

Podczas zajęć rytmiczno-muzycznych wspaniale się bawimy i uczymy wielu nowych rzeczy.

Dzień misia 25.11.2022

W piątek w naszym przedszkolu odbył się dzień pluszowego misia. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. W tym dniu nie brakowało różnych zabaw i tańców o tematyce misiowej.

Urodziny Adasia 25.11.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Adama, który skończył 6 lat. Wspólnie tańczyliśmy się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Był przepyszny tort, gromkie 100 lat i oczywiście, upominek dla jubilata. Wszystkiego najlepszego!

Wieczornica 15.11.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica, podczas której zaprosiliśmy naszych bliskich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne świętowanie.

Urodziny Antosia 9.11.2022

Dzisiaj urodziny świętował Antoś. W tym dniu nie brakowało wspaniałej zabawy przy skocznej muzyce, głośnego sto lat, wyśmienitego tortu oraz wspaniałych prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla małego jubilata.

Pasowanie na przedszkolaka 27.10.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci w odświętnych strojach zostały przyjęte do grona przedszkolaków. To był bardzo ważny dzień dla wszystkich i na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Urodziny Mai 14.10.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Majeczki. Były tańce i zabawy, prezenty, dużo uśmiechu i gromkie 100 lat. Naszej jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego.

Dzień nauczyciela 14.10.2022

14 października mamy w kalendarzu Dzień Edukacji Narodowej . Z tej okazji przedszkolaki przygotowały krótki występ.

Wycieczka do ogrodu botanicznego 18.10.2022

W tym tygodniu nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Ogród Botaniczny przywitał nas przepięknym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spaceru alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Wszyscy miło i przyjemnie spędziliśmy czas.

Basen 10.10.2022

Dzisiaj rozpoczęliśmy zajęcia na basenie. Przedszkolaki odważnie rozpoczęły naukę pływania. Mamy nadzieję, że te zajęcia nie tylko dadzą im nowe umiejętności, ale też mnóstwo radości.

Jesiennie 7.10.2022

W naszym przedszkolu jesień zagościła na dobre. Podczas zajęć i zabaw poznajemy jej dary, rozmawiamy o zmianach jakie przyniosła w przyrodzie i tworzymy piękne prace plastyczne.

Urodziny Olka 6.10.2022

W tym tygodniu swoje 6 urodziny w przedszkolu obchodził Olek. Bawiliśmy się wspaniale. Nie zabrakło zabaw, tańców do ulubionych piosenek oraz pysznego tortu. Wszyscy złożyliśmy naszemu solenizantowi szczere życzenia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Nasze zajęcia 5.10.2022

W tym tygodniu rozpoczęły się zajęcia dodatkowe. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach karate, i językowych. Bawiliśmy się przy tym wspaniale.

Nasz dzień 3.10.2022

W naszym przedszkolu czas płynie nam na zabawie i nauce. Zobaczcie sami jak spędzamy dni.

Dzień chłopaka 30.09.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły kolegom drobne upominki. Potem wszyscy tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. To był wspaniały dzień.

Wycieczka do Rabki 30.09.2022

Ostatni dzień naszej wycieczki przypadł na 30 września czyli dzień chłopaka. Po śniadaniu wspólnie wykonaliśmy piękny kolorowy napis. Każdy chłopiec otrzymał od koleżanek drobny upominek, a żeby uczcić ten dzień urodziliśmy sobie małą dyskotekę. Niestety deszczowa pogoda uniemożliwiła nam zaplanowany spacer, ale w zamian za to spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Później przyszedł wyczekiwany przez wszystkich moment czyli wręczenie nagród dla dzielnych podróżników. Każdy przedszkolak otrzymał maskotkę, pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Szczególnie gratulujemy tym dzieciom, które były z nami pierwszy raz. Ale wielkie brawa za dzielność należą się wszystkim. Mamy nadzieję, że dzieciaki wracają z pięknymi wspomnieniami i z radością opowiedzą swoim najbliższych o przygodach z Rabki. Już odliczamy dni do wiosennej wyprawy.

Wycieczka do Rabki 29.09.2022

Dzisiaj nasi dzielni podróżnicy udowodnili, że nawet gdy pogoda nie rozpieszcza to można świetnie się bawić. Pomimo tego, że poranek w Rabce przywitał nas deszczem, postanowiliśmy trzymać się planu i wybraliśmy się do Rabkolandu. Zabawa na karuzelach i innych atrakcjach udała się wspaniale. Po powrocie zjedliśmy pyszny obiad, po którym spędzaliśmy czas na wspólnej zabawie. Wzięliśmy udział w konkursie jesiennej piosenki. Najdzielniejszych wykonawców nagrodziliśmy gromkimi brawami i drobnymi upominkami. Największą atrakcją wieczoru była piżamowa dyskoteka, na której bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. To był wspaniały dzień.

Wycieczka do Rabki 28.09.2022

To już nasza jesienna tradycja, że z grupą najdzielniejszych przedszkolaków wyjeżdżamy na wycieczkę do Rabki Zdrój. Dzisiaj rozpoczęliśmy naszą przygodę od wizyty w teatrze lalek Rabcio na przedstawieniu "Opowieść o kocie w butach". Gra aktorów bardzo nam się podobała, a trochę inne przedstawienie znanej bajki zrobiło na nas ogromne wrażenie. Po przyjedzie do ośrodka czekał na nas pyszny obiad. Po południu, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się do parku zdrojowego, gdzie spacerowaliśmy dzielnie wokół tężni solankowej. Później w nagrodę za dzielne maszerowanie szaleliśmy na placu zabaw i na dmuchańcach. Po powrocie czekała na nas kolejna niespodzianka. Pyszna kiełbasa z grilla i pieczony chleb. Wszystko bardzo nam smakowało. Czas przed snem spędziliśmy na wspólnych zabawach na świetlicy. Teraz już smacznie śpimy i czekamy na kolejny dzień pełen przygód.

Jesienny bal 23.09.2022

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Dzieci w przepięknych jesiennych nakryciach głowy radośnie przywitały nową porę roku. Te najciekawsze własnoręcznie wykonane ozdoby na głowę zostały wyróżnione i nagrodzone drobnymi upominkami. Były tańce, zabawy i dużo uśmiechu. To był bardzo radosny dzień.

Dzień przedszkolaka 20.09.2022

We wtorek 20 września w naszym przedszkolu odbył się dzień przedszkolaka. Braliśmy udział w różnych grach i zabawach. Ciocie przygotowały dla nas ciekawe eksperymenty. Nie zabrakło również słodkiego upominku dla wszystkich dzieci.

Dzień Kropki 15.09.2022

W czwartek naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to święto, które przypomina dzieciom o ich talentach, pobudza ich kreatywność i pomysłowość. W tym dniu nie zabrakło wielu ciekawych zabaw, które były wypełnione kolorowymi kropkami.

Straż miejska 13.09.2022

Dzisiaj odwiedził nas funkcjonariusz Straży Miejskiej, który pomógł nam utrwalić zasady ruchu drogowego i opowiedział o najważniejszych znakach dotyczących ruchu pieszych. To była bardzo miła i ciekawa wizyta. Dziękujemy.

Kodeks przedszkolaka 9.09.2022

Pierwszy tydzień w nowym roku w przedszkolu za nami. W tym tygodniu ustalaliśmy zasady które będą obowiązywać nas podczas pobytu w przedszkolu. Wspólnie przygotowaliśmy "Kodeks przedszkolaka", który ułatwi nam codzienny pobyt w przedszkolu. Każdy przedszkolak zgodził się z tymi zasadami i obiecał ich przestrzegać.

Urodziny Frania 29.08.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Frania. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Mali artyści 27.08.2022

Korzystając z pięknej letniej pogody wybraliśmy się na osiedlowe podwórko, które ozdobiliśmy naszymi kredowymi obrazkami.

Malarze 26.08.2022

W tym tygodniu rozmawiamy o sztuce. Dzisiaj próbowaliśmy swoich sił w roli malarzy. Zabawa była wspaniała, a efekty zachwycające.

Muzeum obwarzanka 25.08.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka. W drodze do muzeum przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych zabytków Krakowa. Podczas wizyty w muzeum poznaliśmy tradycje oraz historię wypieku obwarzanków krakowskich. W trakcie warsztatów mogliśmy również samodzielnie przygotować obwarzanki, które następnie zabraliśmy ze sobą do domu. Były przepyszne!

Kino 4.08.2022

Dzisiaj wybraliśmy się do Multikina na seans filmowy "Jeżyk i przyjaciele". Bajka opowiada o parze najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. O tym jak dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Wycieczka wszystkich bardzo się podobała.

Wycieczka do Zoo 19.07.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na wyjątkowy spacer. Był to spacer po krakowskim ogrodzie zoologicznym. Bardzo się ucieszyliśmy, że mogliśmy zobaczyć tak wiele interesujących zwierząt. Niektóre z nich były naprawdę blisko. Bardzo podobał nam się pokaz karmienia słoni, spotkanie z żyrafami oraz wizyta w mini-zoo.

Rytmika 22.07.2022

Bardzo lubimy zajęcia rytmiczne z ciocia Beatką. Zawsze przygotowuje dla nas bardzo ciekawe zajęcia, podczas których doskonalimy swoje umiejętności i uczymy się wielu nowych rzeczy.

Wizyta Pani dentystki 14.07.2022

Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą jak należy dbać o zęby. Dzisiaj odwiedziła nas pani dentystka żeby nie tylko jeszcze raz pokazać nam jak prawidłowo szczotkować ząbki, ale też sprawdzić czy nasze zęby są zdrowe.

Urodziny Szymona 6.07.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Szymona. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Pożegnanie 24.06.2022

Zbliża się koniec roku szkolnego. Przedszkolne mury już niedługo opuszczą nasi absolwenci , którzy we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach. Dzisiaj odbyła się uroczystość ich pożegnania. Przyszli uczniowie pożegnali kolegów i koleżanki praz swoje nauczycielki. Na pamiątkę wspólnych chwil dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Życzymy im wielu sukcesów i radości z odkrywania świata nauki. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Ostatnie zajęcia na Tauron Arenie 21.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym zajęcia rekreacyjno-sportowe na Tauron Arenie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, na której widać jak świetnie sobie radzimy w czasie zajęć.

Teatrzyk 15. 06.2022

Dzisiaj mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralną "Elefant", która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie "Opowieść o ziarenku". Spektakl bardzo nam się podobał.

Nasz dzień 14.06.2022

W naszym przedszkolu każdego dnia bardzo dużo się dzieje. Zobaczcie jak wygląda nasz dzień.

Spacery 10.06.2022

W ostatnich dniach korzystamy z pięknej pogody i więcej czasu spędzamy na spacerach.

Dzień mamy i taty 9.06.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.

Pierwsza pomoc 8.06.2022

Dzisiaj mieliśmy wyjątkowego gościa. Odwiedziła nas mama naszego kolegi Daniela, która jest lekarzem. Zorganizowała dla nas warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi ratownicy i lekarze. Dziękujemy za poświęcony czas i wiele cennych informacji.

Zakończenie zajęć teatralnych 7.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym warsztaty teatralne. Przedszkolaki zaprezentowały zdobyte umiejętności występując przed wyjątkową publicznością. Na widowni zasiedli rodzice. Występ był wspaniały. Przez rok zamienili się w prawdziwych aktorów.

Urodziny Alicji 27.05

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Alicji. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Ostatni basen 3.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły podczas kursu ogromne postępy. W wodzie czują się jak rybki. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy do doskonalenia umiejętności pływackich po wakacjach.

Wycieczka do Sierakowa 31.05.2022

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie między innymi kozy, kaczki, kury, konia, świnię. Wzięliśmy udział w warsztatach tradycyjnego wypiekania chleba oraz malarskich. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości nie było końca.

Niespodzianka dla mamy 26.05.2022

Z okazji dzisiejszego święta przygotowaliśmy dla naszych mam niespodziankę. Zapraszamy do oglądania.

Urodziny Julki 25.05.2022

Dzisiaj Juleczka obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

Tauron 24.05.2022

Dzisiaj kolejny raz wybraliśmy się na małą halę Tauron Areny na zajęcia sportowe podczas, których nie tylko świetnie się bawimy, ale też doskonalimy nasze sportowe umiejętności.

Wycieczka do Rabki 18.05.2022

Ostatni dzień w Rabce za nami. Było przedstawienie w Teatrze lalek "Rabcio". Był długi spacer i dużo zabaw na świeżym powietrzu. Wracamy do domu w świetnych humorach ze wspaniałymi wspomnieniami. Już odliczamy dni do kolejnego wyjazdu.

Wycieczka do Rabki 17.05.2022

Kolejny dzień naszej wycieczki dostarczył nam wielu wrażeń. Po pysznym, pożywnym śniadaniu wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Po kilku okrążeniach wokół tężni solankowej zajadaliśmy się lodami. Potem czekały na nas kolejne atrakcje. Szaleństwa na dmuchańcach i na placu zabaw. Po obiedzie bawiliśmy się wspólnie, goniliśmy mydlane bańki i rozegraliśmy emocjonujący mecz piłki nożnej. Później w ramach odpoczynku ciocie zorganizowały dla nas seans filmowy. Odbyło się też wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla dzielnych uczestników wycieczki. Szczególne brawa otrzymali ci, którzy po raz pierwszy zdecydowali się pojechać z nami do Rabki. Wieczorem gospodarz przygotował dla nas ognisko, na którym upiekły się pyszne kiełbaski i grzanki. Ten intensywny dzień zakończyło szalone piżama party, na którym tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Dobranoc.

Wycieczka do Rabki 16.05.2022

Dzisiaj z samego rana grupa dzielnych przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę do Rabki-Zdroju. Podróż minęła nam bardzo miło i spokojnie. Pierwszym punktem naszej wielkiej przygody był park rozrywki Rabkoland. Bawiliśmy się wspaniale korzystając ze wszystkich atrakcji. Potem spacerem wzdłuż rzeki wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku bawiliśmy się na boisku i placu zabaw. Po kolacji czekała na nas kolejna niespodzianka. Ciocie przygotowały dla nas zeszyty, w których mogliśmy narysować nasze wspomnienia z dzisiejszego dnia. Będziemy go codziennie uzupełniać, a po powrocie do domu pokażemy rodzicom nasze pamiętniki z wycieczki. Teraz smacznie śpimy i czekamy na kolejne atrakcje.

Poznajemy Unię Europejską 5.05.2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o Unii Europejskie. Dowiedzieliśmy się czym jest i poznaliśmy kraje, które do niej należą. Poznaliśmy jej flagę, maskotkę oraz hymn. Rozmawialiśmy o niektórych krajach, które należą do Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się z czego słyną świetnie się przy tym bawiąc.

Śniadanie Wielkanocne 13.04.2022

Dzisiaj w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne, a później wszystkie dzieci i ciocie odświętnie ubrane złożyły sobie życzenia i w znakomitych nastrojach zasiadły do stołu. Było wesoło, przyjemnie i pysznie.

Urodziny Prapti 11.04.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Prapti. Były życzenia oraz prezenty. Nie zabrakło wielu wspólnych zabaw tanecznych. Wszystkiego najlepszego Prapti!
Today we celebrated Prapti's birthday. There were wishes, gifts and fun together. Happy birthday Prapti!

Basen 8.04.2022

Przedstawiamy kolejną relację z zajęć na basenie.

W świecie kolorów 31.03.2022

W tym tygodniku rozmawiamy o kolorach. Poznawaliśmy barwy podstawowe i pochodne, zrobiliśmy piękne prace plastyczne, poszukiwaliśmy kolorów ukrytych wokół nas. To był prawdziwie barwny tydzień.

W naszym ogródeczku 25.03.2022

Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wiosnę i słoneczne dni jakie ze sobą przyniesie. W tym tygodniu rozmawialiśmy o wiosennych porządkach i przygotowaniach do nowej pory roku w świecie przyrody. Wiele radości sprawiło nam przygotowanie przedszkolnego ogródka, w którym posadziliśmy kwiaty i inne rośliny. Przy tej okazji poznaliśmy też etapy rozwoju roślin od ziarenka. Dowiedzieliśmy się jakie warunki są potrzebne, aby się rozwinęły. Teraz codziennie będziemy o nie dbać i przyglądać się jak rosną.

Tauron Arena 15.03.2022

We wtorek przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie.

Basen 11.03.2022

Dzielni pływacy robią coraz większe postępy. Zobaczcie sami.

Podziemia krakowskiego rynku 8.03.2022

We wtorek wybraliśmy się na zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowa. Szlak turystyczny wiódł pomiędzy kamiennymi i ceglanymi murami piwnic dawnych obiektów handlowych takich jak m.in. Sukiennice. Mogliśmy również zobaczyć fragmenty brukowanych dróg, a także dowiedzieć się jak postępował proces podnoszenia Rynku na przestrzeni kilkuset lat. Liczne zabytki przybliżyły nam życie codzienne w Krakowie sprzed kilku wieków. Zobaczyliśmy na wystawie m.in. średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, przybory higieniczne, ozdoby, itp. Pani przewodnik przybliżyła nam w jaki sposób dawniej ważono towary m.in. sól i ku naszej radości, zostaliśmy zważeni. Na koniec wycieczki z apetytem zjedliśmy obwarzanki krakowskie.

Dzień kobiet 8.03.2022

8 marca to między narodowy Dzień Kobiet. Świętowaliśmy go również w naszym przedszkolu. Z tej okazji chłopcy przygotowali prezenty dla swoich koleżanek. Spędziliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach.

Urodziny Poli 4.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Poli. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Tosi 3.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Tosi. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Solidarni z Ukrainą 28.02.2022

W obliczu wojny, która toczy się tuż za naszą wschodnią granicą staramy się jak najlepiej wytłumaczyć dzieciom panującą sytuację. Dzisiaj skupiliśmy się na poczuciu jedności i solidarności z Ukraińcami, którzy zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny szukają pomocy u nas. Mówiliśmy więc o mocy drobnych, ludzkich gestów oraz o szacunku do innych osób niezależnie od narodowości. Zorganizowaliśmy również zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, w którą rodzice naszych przedszkolaków bardzo się zaangażowali okazując swoje wielkie serce. Część darów została przekazana poprzez znajomą Ukrainkę mieszkającą od kilku lat w Polsce transportem humanitarnym bezpośrednio do Czernichowa na Ukrainie. Pozostałe trafiły do rodzin, które w naszym mieście szukają schronienia i bezpiecznego miejsca dla siebie i swoich dzieci. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich, którzy otrzymali od Państwa pomoc.

Kino 24.02.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się do kina studyjnego „Sfinks” na bajkę pt. Misiek - ekipa na wakacjach. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy bajkę, która bardzo nam się podobała. To był wspaniały dzień.

Urodziny Kalinki 24.02.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Kalinki. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Bal karnawałowy 22.02.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Kolorowy Bal Karnawałowy. Przedszkolaki przebrane za najróżniejsze postacie, z uśmiechami na twarzach bawiły się do swoich ulubionych utworów . Nie zapomnieliśmy także o wybraniu Króla i Królowej Balu. Był to wyjątkowy dzień który jeszcze długo będziemy wspominać.

Walentynki 14.02.2022

14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Powstały też piękne serca z masy solnej oraz okolicznościowy plakat. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Wspólne zabawy 11.02.2022

W naszym przedszkolu czas mija nam na wesołej, wspólnej zabawie

Przegląd kolęd i pastorałek 10.02.2022

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez Przedszkole Prywatne nr 1. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występami uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

Zajęcia teatralne 8.02.2022

Dzisiaj uczestniczyliśmy po raz kolejny w warsztatach teatralnych. Dziewczynki wcielały się w rolę czerwonego kapturka, a chłopcy złych wilków. Coraz lepiej radzimy sobie na scenie.

Basen 4.02.2022

Przedstawiamy kolejne zdjęcia naszych dzielnych pływaków, którzy po feriach zimowych powrócili na basen.

Dzień Babci i Dziadka 2.02.2022

Zapraszamy na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Urodziny Sary 21.01.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Sary. Złożyliśmy jej serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Urodziny Jasia 19.01.2022

Dzisiaj Jaś obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

Basen 14.01.2021

Podczas dzisiejszych zajęć na basenie czekała na nas niespodzianka. Mogliśmy spróbować swoich sił pływając na dużym basenie. Wszyscy poradzili sobie wspaniale.

Wigilia w przedszkolu 22.12.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia. Życzymy radosnych zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Spotkanie ze świętym Mikołajem 6.12.2021

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzisiaj ten wyjątkowy gość odwiedził nas i przyniósł nam prezenty. To było cudowne spotkanie.

Zajęcia sportowe Tauron Arena 7.12.2021

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie. Pod okiem Pani trener przedszkolaki doskonaliły umiejętności sportowe i świetnie się przy tym bawiły.

Mikołaj w kopalni soli w Bochni 6.12.2201

W poniedziałek wybraliśmy się na spotkanie ze Św. Mikołajem do Kopalni Soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowania i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metod wydobycia soli kamiennej oraz pracy górnika. Wielką frajdę sprawił nam przejazd podziemna kolejką. Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie Św. Mikołaja. Pani Jadzia nasza przewodniczka pomogła nam wykonać zadania, które doprowadziły nas do Św. Mikołaja, który czekał na nas z wielkim workiem prezentów. Radości nie było końca.

Basen 3.12.2021

W piątek odbyły się kolejne zajęcia na basenie. Przedszkolaki pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły umiejętność pływania.

Urodziny Janka 3.12.2021

Dzisiaj Janek obchodził swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

Ubieramy choinkę 3.12.2021

W naszym przedszkolu trwają przygotowania do wizyty bardzo ważnego gościa. Z tej okazji wspólnie ubraliśmy dzisiaj choinkę, która ozdabiać będzie naszą sale podczas spotkania ze Świętym Mikołajem.

Urodziny Daniela 2.12.2021

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Daniela. Złożyliśmy koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych prezentów, ale jeszcze więcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Spotkanie z górnikiem 1.12.2021

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitał Pan górnik z kopalni soli w Wieliczce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca górnika oraz jego strój. Poznaliśmy też legendę o św. Kindze. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.