Przedszkole
Jedyneczka

Witamy w galerii. Tutaj można zobaczyć jak przedszkolaki bawią się i uczą.

Miłego oglądania

Wycieczka do Zoo 19.07.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na wyjątkowy spacer. Był to spacer po krakowskim ogrodzie zoologicznym. Bardzo się ucieszyliśmy, że mogliśmy zobaczyć tak wiele interesujących zwierząt. Niektóre z nich były naprawdę blisko. Bardzo podobał nam się pokaz karmienia słoni, spotkanie z żyrafami oraz wizyta w mini-zoo.

Rytmika 22.07.2022

Bardzo lubimy zajęcia rytmiczne z ciocia Beatką. Zawsze przygotowuje dla nas bardzo ciekawe zajęcia, podczas których doskonalimy swoje umiejętności i uczymy się wielu nowych rzeczy.

Wizyta Pani dentystki 14.07.2022

Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą jak należy dbać o zęby. Dzisiaj odwiedziła nas pani dentystka żeby nie tylko jeszcze raz pokazać nam jak prawidłowo szczotkować ząbki, ale też sprawdzić czy nasze zęby są zdrowe.

Urodziny Szymona 6.07.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Szymona. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Pożegnanie 24.06.2022

Zbliża się koniec roku szkolnego. Przedszkolne mury już niedługo opuszczą nasi absolwenci , którzy we wrześniu zasiądą w szkolnych ławkach. Dzisiaj odbyła się uroczystość ich pożegnania. Przyszli uczniowie pożegnali kolegów i koleżanki praz swoje nauczycielki. Na pamiątkę wspólnych chwil dostali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Życzymy im wielu sukcesów i radości z odkrywania świata nauki. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Ostatnie zajęcia na Tauron Arenie 21.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym zajęcia rekreacyjno-sportowe na Tauron Arenie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, na której widać jak świetnie sobie radzimy w czasie zajęć.

Teatrzyk 15. 06.2022

Dzisiaj mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralną "Elefant", która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie "Opowieść o ziarenku". Spektakl bardzo nam się podobał.

Nasz dzień 14.06.2022

W naszym przedszkolu każdego dnia bardzo dużo się dzieje. Zobaczcie jak wygląda nasz dzień.

Spacery 10.06.2022

W ostatnich dniach korzystamy z pięknej pogody i więcej czasu spędzamy na spacerach.

Dzień mamy i taty 9.06.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.

Pierwsza pomoc 8.06.2022

Dzisiaj mieliśmy wyjątkowego gościa. Odwiedziła nas mama naszego kolegi Daniela, która jest lekarzem. Zorganizowała dla nas warsztaty z zasad udzielania pierwszej pomocy. Mogliśmy poczuć się jak prawdziwi ratownicy i lekarze. Dziękujemy za poświęcony czas i wiele cennych informacji.

Zakończenie zajęć teatralnych 7.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym warsztaty teatralne. Przedszkolaki zaprezentowały zdobyte umiejętności występując przed wyjątkową publicznością. Na widowni zasiedli rodzice. Występ był wspaniały. Przez rok zamienili się w prawdziwych aktorów.

Urodziny Alicji 27.05

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Alicji. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Ostatni basen 3.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły podczas kursu ogromne postępy. W wodzie czują się jak rybki. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy do doskonalenia umiejętności pływackich po wakacjach.

Wycieczka do Sierakowa 31.05.2022

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie między innymi kozy, kaczki, kury, konia, świnię. Wzięliśmy udział w warsztatach tradycyjnego wypiekania chleba oraz malarskich. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości nie było końca.

Niespodzianka dla mamy 26.05.2022

Z okazji dzisiejszego święta przygotowaliśmy dla naszych mam niespodziankę. Zapraszamy do oglądania.

Urodziny Julki 25.05.2022

Dzisiaj Juleczka obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

Tauron 24.05.2022

Dzisiaj kolejny raz wybraliśmy się na małą halę Tauron Areny na zajęcia sportowe podczas, których nie tylko świetnie się bawimy, ale też doskonalimy nasze sportowe umiejętności.

Wycieczka do Rabki 18.05.2022

Ostatni dzień w Rabce za nami. Było przedstawienie w Teatrze lalek "Rabcio". Był długi spacer i dużo zabaw na świeżym powietrzu. Wracamy do domu w świetnych humorach ze wspaniałymi wspomnieniami. Już odliczamy dni do kolejnego wyjazdu.

Wycieczka do Rabki 17.05.2022

Kolejny dzień naszej wycieczki dostarczył nam wielu wrażeń. Po pysznym, pożywnym śniadaniu wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Po kilku okrążeniach wokół tężni solankowej zajadaliśmy się lodami. Potem czekały na nas kolejne atrakcje. Szaleństwa na dmuchańcach i na placu zabaw. Po obiedzie bawiliśmy się wspólnie, goniliśmy mydlane bańki i rozegraliśmy emocjonujący mecz piłki nożnej. Później w ramach odpoczynku ciocie zorganizowały dla nas seans filmowy. Odbyło się też wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla dzielnych uczestników wycieczki. Szczególne brawa otrzymali ci, którzy po raz pierwszy zdecydowali się pojechać z nami do Rabki. Wieczorem gospodarz przygotował dla nas ognisko, na którym upiekły się pyszne kiełbaski i grzanki. Ten intensywny dzień zakończyło szalone piżama party, na którym tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Dobranoc.

Wycieczka do Rabki 16.05.2022

Dzisiaj z samego rana grupa dzielnych przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę do Rabki-Zdroju. Podróż minęła nam bardzo miło i spokojnie. Pierwszym punktem naszej wielkiej przygody był park rozrywki Rabkoland. Bawiliśmy się wspaniale korzystając ze wszystkich atrakcji. Potem spacerem wzdłuż rzeki wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku bawiliśmy się na boisku i placu zabaw. Po kolacji czekała na nas kolejna niespodzianka. Ciocie przygotowały dla nas zeszyty, w których mogliśmy narysować nasze wspomnienia z dzisiejszego dnia. Będziemy go codziennie uzupełniać, a po powrocie do domu pokażemy rodzicom nasze pamiętniki z wycieczki. Teraz smacznie śpimy i czekamy na kolejne atrakcje.

Poznajemy Unię Europejską 5.05.2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o Unii Europejskie. Dowiedzieliśmy się czym jest i poznaliśmy kraje, które do niej należą. Poznaliśmy jej flagę, maskotkę oraz hymn. Rozmawialiśmy o niektórych krajach, które należą do Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się z czego słyną świetnie się przy tym bawiąc.

Śniadanie Wielkanocne 13.04.2022

Dzisiaj w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne, a później wszystkie dzieci i ciocie odświętnie ubrane złożyły sobie życzenia i w znakomitych nastrojach zasiadły do stołu. Było wesoło, przyjemnie i pysznie.

Urodziny Prapti 11.04.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Prapti. Były życzenia oraz prezenty. Nie zabrakło wielu wspólnych zabaw tanecznych. Wszystkiego najlepszego Prapti!
Today we celebrated Prapti's birthday. There were wishes, gifts and fun together. Happy birthday Prapti!

Basen 8.04.2022

Przedstawiamy kolejną relację z zajęć na basenie.

W świecie kolorów 31.03.2022

W tym tygodniku rozmawiamy o kolorach. Poznawaliśmy barwy podstawowe i pochodne, zrobiliśmy piękne prace plastyczne, poszukiwaliśmy kolorów ukrytych wokół nas. To był prawdziwie barwny tydzień.

W naszym ogródeczku 25.03.2022

Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wiosnę i słoneczne dni jakie ze sobą przyniesie. W tym tygodniu rozmawialiśmy o wiosennych porządkach i przygotowaniach do nowej pory roku w świecie przyrody. Wiele radości sprawiło nam przygotowanie przedszkolnego ogródka, w którym posadziliśmy kwiaty i inne rośliny. Przy tej okazji poznaliśmy też etapy rozwoju roślin od ziarenka. Dowiedzieliśmy się jakie warunki są potrzebne, aby się rozwinęły. Teraz codziennie będziemy o nie dbać i przyglądać się jak rosną.

Tauron Arena 15.03.2022

We wtorek przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie.

Basen 11.03.2022

Dzielni pływacy robią coraz większe postępy. Zobaczcie sami.

Podziemia krakowskiego rynku 8.03.2022

We wtorek wybraliśmy się na zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowa. Szlak turystyczny wiódł pomiędzy kamiennymi i ceglanymi murami piwnic dawnych obiektów handlowych takich jak m.in. Sukiennice. Mogliśmy również zobaczyć fragmenty brukowanych dróg, a także dowiedzieć się jak postępował proces podnoszenia Rynku na przestrzeni kilkuset lat. Liczne zabytki przybliżyły nam życie codzienne w Krakowie sprzed kilku wieków. Zobaczyliśmy na wystawie m.in. średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, przybory higieniczne, ozdoby, itp. Pani przewodnik przybliżyła nam w jaki sposób dawniej ważono towary m.in. sól i ku naszej radości, zostaliśmy zważeni. Na koniec wycieczki z apetytem zjedliśmy obwarzanki krakowskie.

Dzień kobiet 8.03.2022

8 marca to między narodowy Dzień Kobiet. Świętowaliśmy go również w naszym przedszkolu. Z tej okazji chłopcy przygotowali prezenty dla swoich koleżanek. Spędziliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach.

Urodziny Poli 4.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Poli. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Tosi 3.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Tosi. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Solidarni z Ukrainą 28.02.2022

W obliczu wojny, która toczy się tuż za naszą wschodnią granicą staramy się jak najlepiej wytłumaczyć dzieciom panującą sytuację. Dzisiaj skupiliśmy się na poczuciu jedności i solidarności z Ukraińcami, którzy zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny szukają pomocy u nas. Mówiliśmy więc o mocy drobnych, ludzkich gestów oraz o szacunku do innych osób niezależnie od narodowości. Zorganizowaliśmy również zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, w którą rodzice naszych przedszkolaków bardzo się zaangażowali okazując swoje wielkie serce. Część darów została przekazana poprzez znajomą Ukrainkę mieszkającą od kilku lat w Polsce transportem humanitarnym bezpośrednio do Czernichowa na Ukrainie. Pozostałe trafiły do rodzin, które w naszym mieście szukają schronienia i bezpiecznego miejsca dla siebie i swoich dzieci. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich, którzy otrzymali od Państwa pomoc.

Kino 24.02.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się do kina studyjnego „Sfinks” na bajkę pt. Misiek - ekipa na wakacjach. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy bajkę, która bardzo nam się podobała. To był wspaniały dzień.

Urodziny Kalinki 24.02.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Kalinki. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Bal karnawałowy 22.02.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Kolorowy Bal Karnawałowy. Przedszkolaki przebrane za najróżniejsze postacie, z uśmiechami na twarzach bawiły się do swoich ulubionych utworów . Nie zapomnieliśmy także o wybraniu Króla i Królowej Balu. Był to wyjątkowy dzień który jeszcze długo będziemy wspominać.

Walentynki 14.02.2022

14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Powstały też piękne serca z masy solnej oraz okolicznościowy plakat. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Wspólne zabawy 11.02.2022

W naszym przedszkolu czas mija nam na wesołej, wspólnej zabawie

Przegląd kolęd i pastorałek 10.02.2022

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez Przedszkole Prywatne nr 1. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występami uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

Zajęcia teatralne 8.02.2022

Dzisiaj uczestniczyliśmy po raz kolejny w warsztatach teatralnych. Dziewczynki wcielały się w rolę czerwonego kapturka, a chłopcy złych wilków. Coraz lepiej radzimy sobie na scenie.

Basen 4.02.2022

Przedstawiamy kolejne zdjęcia naszych dzielnych pływaków, którzy po feriach zimowych powrócili na basen.

Dzień Babci i Dziadka 2.02.2022

Zapraszamy na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Urodziny Sary 21.01.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Sary. Złożyliśmy jej serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Urodziny Jasia 19.01.2022

Dzisiaj Jaś obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

Basen 14.01.2021

Podczas dzisiejszych zajęć na basenie czekała na nas niespodzianka. Mogliśmy spróbować swoich sił pływając na dużym basenie. Wszyscy poradzili sobie wspaniale.

Wigilia w przedszkolu 22.12.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia. Życzymy radosnych zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Spotkanie ze świętym Mikołajem 6.12.2021

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzisiaj ten wyjątkowy gość odwiedził nas i przyniósł nam prezenty. To było cudowne spotkanie.

Zajęcia sportowe Tauron Arena 7.12.2021

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie. Pod okiem Pani trener przedszkolaki doskonaliły umiejętności sportowe i świetnie się przy tym bawiły.

Mikołaj w kopalni soli w Bochni 6.12.2201

W poniedziałek wybraliśmy się na spotkanie ze Św. Mikołajem do Kopalni Soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowania i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metod wydobycia soli kamiennej oraz pracy górnika. Wielką frajdę sprawił nam przejazd podziemna kolejką. Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie Św. Mikołaja. Pani Jadzia nasza przewodniczka pomogła nam wykonać zadania, które doprowadziły nas do Św. Mikołaja, który czekał na nas z wielkim workiem prezentów. Radości nie było końca.

Basen 3.12.2021

W piątek odbyły się kolejne zajęcia na basenie. Przedszkolaki pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły umiejętność pływania.

Urodziny Janka 3.12.2021

Dzisiaj Janek obchodził swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

Ubieramy choinkę 3.12.2021

W naszym przedszkolu trwają przygotowania do wizyty bardzo ważnego gościa. Z tej okazji wspólnie ubraliśmy dzisiaj choinkę, która ozdabiać będzie naszą sale podczas spotkania ze Świętym Mikołajem.

Urodziny Daniela 2.12.2021

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Daniela. Złożyliśmy koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło oczywiście wspaniałych prezentów, ale jeszcze więcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Spotkanie z górnikiem 1.12.2021

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitał Pan górnik z kopalni soli w Wieliczce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca górnika oraz jego strój. Poznaliśmy też legendę o św. Kindze. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.

Andrzejki 25.11.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu było naprawdę magicznie. Przebrani za czarodziejów i wróżki wzięliśmy udział w tradycyjnych andrzejkowych wróżbach.

Dzień misia 25.11.2021

25. listopada to światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji my też zamieniliśmy się w misie. Były tańce, zabawy, wspólne zdjęcia i mnóstwo radości.

Zajęcia teatralne 23.11.2021

Dzisiaj wybraliśmy się kolejny raz na warsztaty teatralne do Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Tym razem dzieci wcielały się nie tylko w rolę aktora z kukłami, ale także akustyka, inspicjenta oraz fotografa. To były bardzo odpowiedzialne zadania, do których podchodziliśmy z dużym zaangażowaniem i powagą.

Urodziny Adasia 22.11.2021

Dzisiaj Adaś obchodził swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

Warsztaty z psychologiem 18.11.2021

Dzisiaj odwiedziła nas Pani psycholog. Na warsztatach, które dla nas przygotowała rozmawialiśmy o emocjach. Przypomnieliśmy sobie jak je nazywać i rozpoznawać. Rozmawialiśmy też o tym jak właściwie reagować w różnych sytuacjach.

Dzień Niepodległości 11.11.2021

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Jesienne wierszowanie 4.11.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski "Jesienne wierszowanie". Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci. Uczestnikom gratulujemy cudownych występów. Wielkie brawa!

Dzień postaci z bajek 5.11.2021

Dzisiaj w kalendarzu Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki na temat ulubionych bohaterów z bajek, czytaliśmy ulubione bajki, przygotowaliśmy kolorowe kukiełki z ulubionymi postaciami. Przygotowaliśmy z ich użyciem wesołe przedstawienie i zaśpiewaliśmy bajkową piosenkę.

Urodziny Bruna 5.11.2021

Dzisiaj Bruno obchodził swoje 6 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Jubilatowi życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

Mali mistrzowie 4.11.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

Basen 29.10.2021

Nasze przedszkolaki coraz lepiej czują się w wodzie. Zobaczcie jak świetnie się bawią doskonaląc przy tym umiejętności pływackie.

Zajęcia teatralne 26.10.2021

Dzisiaj przedszkolaki wybrały się do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie na pierwsze w tym roku zajęcia z cyklu "Tajemnice teatru". Dzieciaki poznały tajniki gry na scenie z wykorzystaniem kukły. Dowiedziały się również wielu ciekawych informacji o pracy aktora oraz miały okazję spróbować swoich sił na scenie. Wszystkim bardzo się podobało.

Dzień kolorów 22.10.2021

22 października 2021 w kalendarzu to Dzień Kolorów. I my w przedszkolu świętowaliśmy. Nazywaliśmy kolory zarówno po polsku jak i hiszpańsku i angielsku i bawiliśmy się z kolorową chustą animacyjną.

Tańce 21.10.2021

Na zajęciach tanecznych z Panem Maciejem przedszkolaki wytrwale ćwiczą kroki wielu tańców.

Judo 19.10.2021

Podczas zajęć z elementami Judo dzieciaki dzielnie wykonują wszystkie ćwiczenia. Sprawia im to wiele radości.

Urodziny Majeczki 15.06.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Majeczki. Wspólnie przygotowaliśmy dla niej piękną laurkę. Podczas zabawy urodzinowej tańczyliśmy, bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. Nie zabrakło oczywiście tortu i prezentów dla naszej jubilatki. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Basen 15.10.2021

Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2021

Dzisiaj w kalendarzu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedszkolaki specjalnie dla swoich nauczycielek przygotowały piękną artystyczną niespodziankę. Wszystkie ciocie bardzo dziękują za życzenia, które otrzymały w tym dniu.

Akademia Przedszkolaka 12.10.2021

Nasze przedszkole uczestniczy w programie "Akademia przedszkolaka", w ramach którego chodzą na zajęcia sportowe na małą halę Tauron Areny Kraków. Pod okiem Pani trener będą rozwijać swoje sportowe umiejętności. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia.

Rytmika 11.10.2021

Na zajęciach rytmicznych i umuzykalniających z ciocią Beatką przedszkolaki miedzy innymi poznają nowe piosenki, bawią się przy muzyce, poznają różne instrumenty, różne rodzaje muzyki, a także sylwetki znanych kompozytorów, tańczą, uczą się o nutach i wartościach rytmicznych. Dzięki temu kształtują wrażliwość muzyczną, doskonalą poczucie rytmu i słuch.

Urodziny Olusia 6.10.2021

Dzisiaj Olek obchodził swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Olusiowi życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

Basen 8.10.2021

Dzisiaj pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczęliśmy zajęcia nauki pływania. Dzielne przedszkolaki w tym roku będą doskonalić swoje umiejętności na basenie AWF. Na pierwszych zajęciach wszyscy świetnie sobie poradzili. Czekamy na kolejne.

Szukamy skarbów jesieni 5.10.2021

W minionym tygodniu tematem przewodnim były dary jesieni. Przypomnieliśmy sobie jakie skarby kryje jesień. Rozwiązywaliśmy zagadki na ich temat i segregowaliśmy je według określonych cech. Poznaliśmy warzywa oraz owoce dojrzewające jesienią. Rozpoznawaliśmy liście oraz przyporządkowaliśmy je do określonych drzew i ich owoców. Dary jesieni wykorzystaliśmy do zajęć i jesiennych prac plastycznych.

Dzień Chłopaka 30.09.2021

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla naszych młodych mężczyzn. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowaliśmy dla nich pamiątkowe dyplomy i prezenty oraz zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

Wycieczka do Dobczyc 23.09.2021

Lato skończyło się i rozpoczęła się nowa pora roku. Podczas wycieczki do Dobczyc poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Zwiedziliśmy także zamek i skansen w Dobczycach, śpiewaliśmy jesienne piosenki oraz bawiliśmy się na placu zabaw. To był bardzo udany dzień!

Jesienny spacer 22.09.2021

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer, aby szukać oznak jesieni i obserwować jak przyroda przygotowuje się do jej nadejścia.

Pokazowe zajęcia z baletu 20.09.2021

Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazowych zajęciach baletowych. Bawiliśmy się wspaniale.

Pasowanie na Przedszkolaka 20.09.2021

Nadszedł czas aby powitać w gronie przedszkolaków dzieci, które dołączyły do nas w tym roku. Z tej okazji odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie na Przedszkolaka. Były piosenki, wiersze i uroczysta przysięga. Wszystkie nowe przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Bezpieczni na drodze 13.09-17.09.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i poznaliśmy kilka drogowych znaków. Swoją wiedzą mogliśmy się popisać podczas spotkania z funkcjonariuszem straży miejskiej, który nas odwiedził i opowiedział nam jeszcze więcej bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dzień kropki 15.09.2021

15 września to międzynarodowy dzień kropki. Dzień kreatywności i pomysłowości. Przedszkolaki przyszły dzisiaj całe „wykropkowane” i przez cały dzień towarzyszyły nam kropki. To był bardzo wesoły dzień.

Pokazowe zajęcia sportowe 13.09.2021

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w pokazowych zajęciach sportowych. Sprawiło nam to wiele radości. Zobaczcie sami.

Przedstawienie "Jeżyk" 7.09.2021

Dzisiaj odwiedzili nas aktorzy teatru Stańczyk z przedstawieniem "Jeżyk". Historia nam się bardzo podobała i z zaciekawieniem przyglądaliśmy się pracy aktorów. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą.

Urodziny Mai i Kuby 31.08.2021

Dzisiaj wraz z Kubą i Mają świętowaliśmy ich 7 urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszych wspaniałych Jubilatów. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznymi babeczkami. Życzymy wielu sukcesów w szkole.

Urodziny Frania 27.08.2021

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny naszego nowego kolegi Frania. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

Eksperymenty 5.08.2021

W tym tygodniu nasze przedszkole zamieniło się w małe laboratorium. Mieliśmy okazję nie tylko przyglądać się eksperymentom, które prezentowały dla nas ciocie, ale też sami je wykonywać. Bardzo spodobały nam się zajęcia z mikroskopem, podczas których mieliśmy okazję zobaczyć w powiększeniu np. skrzydła owadów czy też części roślin.

Układamy koraliki 28.07.2021

Jednym z naszych ulubionych zabaw przy stolikach jest układnie obrazków z kolorowych koralików. Ćwiczymy dzięki temu nie tylko koordynację i dokładność, ale również cierpliwość.

Ćwiczenia na matach sensorycznych 23.07.2021

Gimnastyka jest jednym z elementów codziennego dnia przedszkolaków. Dzisiaj ćwiczyliśmy na matach sensorycznych, dzięki którym rozwijamy min. zmysł równowagi, masujemy stopy , poprawiamy krążenie krwi.

Wesołe rekinki 18.07.2021

Dzisiaj podczas zajęć plastycznych zrobiliśmy wesołe rekinki z rolek po papierze.

Zabawy z robotem 14.07.2021

Dzisiaj poznawaliśmy bliżej nowego mieszkańca naszego przedszkola - robota Photon. Dzięki zabawom z nim doskonalimy umiejętności kodowania i programowania.

Bransoletki z makaronu 14.07.2021

W tym tygodniu poznajemy różne europejskie kraje. Dzisiaj rozmawialiśmy o Włoszech. Na zakończenie zajęć każdy z nas zrobił sobie z kolorowego makaronu pamiątkową bransoletkę.

Zakończenie zajęć z angielskiego 25.06.2021

Dzisiaj odbyły się ostanie w tym roku zajęcia z języka angielskiego z ciocią Dorotką. Każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom z gratulacjami za cały rok nauki.

Letni spacer 7.07.2021

Za oknem świeci piękne słońce, podczas letnich spacerów przedszkolaki szukają ochłody. Dzisiaj puszczaliśmy bańki mydlane. Świetnie się bawiliśmy.

Zakończenie zerówki 29.06.2021

Dzisiaj nasi "zerówkowicze" uroczyście zakończyli swoją przedszkolną przygodę. Dziękujemy im za wszystkie wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Podróże małe i duże 8.07.2021

Wakacje to czas na podróże. W tym tygodniu "zwiedzaliśmy" z ciocią Iwonką różne kraje poznając ich najciekawsze zakątki. Każdy z nas otrzymał własny paszport, dzięki któremu mógł wybrać się na wspólną wyprawę.

Zajęcia taneczne 22.06.2021

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia taneczne w tym roku. Dziękujemy Panu Maćkowi, za wszystkie wspaniałe tańce, których nas nauczył i czekamy na kolejne spotkanie po wakacjach.

Lato lato 21.06.2021

W kalendarzu mamy już lato więc tworzymy piękne, kolorowe prace plastyczne. Zobaczcie sami.

Urodziny Frania 16.06.2021

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosił nas Franuś. Bawiliśmy się wspaniale. Nie zapomnieliśmy też o życzeniach, uściskach i prezentach dla naszego jubilata. Spełnienia marzeń.

Zwierzyniec Kopytkowo 8.06.2021

W słoneczny wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Zwierzyńca Kopytkowo. W czasie pobytu mieliśmy okazję zwiedzić mini-zoo i poznać bliżej jego mieszkańców. Nie zabrakło w tym dniu również zabaw na świeżym powietrzu oraz pieczenia kiełbaski na ognisku. Bawiliśmy się wspaniale. Radości nie było końca.

Spotkanie z pszczelarzem 2.06.2021

Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy gość - pszczelarz. Opowiedział nam bardzo dużo o życiu i zwyczajach pszczół oraz o ich znaczeniu dla człowieka. Dowiedzieliśmy się też na czym polega praca pszczelarza i jakich na co dzień używa przyrządów.

Zielone przedszkole Rabka - dzień trzeci 18.06.2021

Relacja z zielonego przedszkola w Rabce.

Zielone przedszkole Rabka - dzień drugi 17.06.2021

Relacja z zielonego przedszkola w Rabce.

Zielone przedszkole Rabka - dzień pierwszy 16.06.2021

Relacja z zielonego przedszkola w Rabce.

Dzień Mamy i Taty 6.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia z okazji dnia Mamy i Taty.

Dzień Dziecka 1.06.2021

Tegoroczny dzien. Dziecka spędziliśmy bardzo aktywnie. Najpierw ciocie urządziły dla nas zawody sportowe z fajnymi konkurencjami, a potem bawiliśmy się na placu zabaw. To był wspaniały dzień.

Urodziny Alicji 27.05.2021

Dzisiaj wraz z Alicją świętowaliśmy jej urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

Spotkanie z lekarzem 11.05.2021

Dzisiaj odwiedził nas wspaniały gość, mama naszego kolegi Daniela, która jest lekarzem. Opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała jakich przedmiotów na co dzień używa, ale przede wszystkim przypomniała nam zasady udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy okazję poćwiczyć reanimację, zmierzyć sobie ciśnienie i puls, dowiedzieliśmy się jak podłącza się kroplówkę. To było bardzo ciekawe spotkanie, podczas którego wiele się nauczyliśmy. Bardzo dziękujemy za tą wizytę i poświęcony czas.

Zajęcia z robotem 6.05.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu pojawił się robot Photon. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się poruszać robotem za pomocą tabletu. Ich zadaniem było dotarcie z jednego punktu do drugiego planując ruchy robota , który poruszał się po specjalnej macie do kodowania . Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie świetnie z tym zadaniem.

Kolorowe motyle 26.04.2021

W tym tygodniu rozmawiamy o kolorach. Dzisiaj kolorowaliśmy motylki. Wykorzystaliśmy do tego sproszkowaną kredę.

Dzień Ziemi 22.04.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby żyło nam się na niej przyjemniej. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Przedszkolaki wykonały wspaniały plakat właśnie z tej okazji.

Wielkanocne śniadanie 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

Powitanie wiosny 22.03.2021

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer, aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku. Z kolorowymi nakryciami głowy, które przygotowaliśmy z naszymi rodzicami, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Pożegnaliśmy Marzannę na znak odejścia zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

Urodziny Ani 17.03.2021

Dzisiaj Ania świętowała swoje urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

Urodziny Oli 16.03.2021

Dzisiaj Ola świętowała swoje 7 urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów i oczywiście słodkiego tortu. Przyjęcie udało się wspaniale. Sto lat Oleńko.

Urodziny Frania 10.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Franciszek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Wspólne chwile 9.03.2021

W naszym przedszkolu wspólnie wesoło się bawimy i uczymy. Zobaczcie sami jak miło płynie nam czas.

Kwiaty na Dzień Kobiet 8.03.021

Dzisiaj w kalendarzu Dzień Kobiet. Z tej okazji zrobiliśmy dzisiaj z papieru piękne, kolorowe kwiaty dla naszych kochanych mam.

Przegląd kolęd i pastorałek (XI edycja) 12.02.2021

28 stycznia odbyła się zorganizowana przez Przedszkole Prywatne nr 1 XI edycja przeglądu kolęd i pastorałek "Kolędnicy wędrownicy". Ze względu na panujący stan epidemii, nie mógł się on odbyć w tradycyjny sposób. Tym razem występy dzielnych artystów zostały nagrane i dostarczone do jury przeglądu. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały na burze oklasków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Do zobaczenia za rok.

Urodziny Jasia 23.02.2021

Dzisiaj swoje 5 odchodził urodziny Jaś. Złożyliśmy naszemu koledze życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie zabrakło w tym dniu tańców i śpiewów. Bawiliśmy się wspaniale. Sto lata Jasiu.

Wesołe węże 9.02.2021

Przygotowując dekorację na bal karnawałowy zrobiliśmy dzisiaj wesołe węże z papieru.

Bal karnawałowy 10.02.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

Urodziny Adasia 5.02.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Adaś. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Gimnastyka 4.02.2021

Każdy przedszkolak dobrze wie że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego bardzo lubimy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Teatrzyk 3.02.2021

W tym tygodniu podczas zajęć przenosiliśmy się do świata bajek. Dzisiaj urządzaliśmy teatrzyk kukiełkowy. Każdy z nas miał okazję sprawdzić się w roli aktora, występując dla kolegów i koleżanek.

Dzień Lego 28.01.2021

Dzisiaj obchodziliśmy światowy dzień klocków Lego. Z tej okazji urządziliśmy konkurs na najciekawszą budowlę. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością.

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia
o tym dniu pamięta każda mała wnusia.
My wasi wnuczkowie również pamiętamy
i swoich najbliższych na film zapraszamy."

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Urodziny Rozalki 21.01.2021

Dzisiaj swoje 7 urodzinki świętowała Rozalka. To już ostatnie przedszkolne urodziny naszej koleżanki. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień babci i dziadka 21.01.2021

Ten tydzień spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia online oraz drobnych upominków. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami. Wykonaliśmy również ich portrety.

Dzień pingwina 20.01.2021

Dzisiaj w kalendarzu "dzień pingwina". Mieliśmy okazję poznać bliżej te niezwykłe zwierzęta. Dowiedzieliśmy się gdzie żyją, co jedzą i jakie są ich zwyczaje. Oglądaliśmy film o pingwinach i próbowaliśmy rozpoznawać ich gatunki po wyglądzie. Porównywaliśmy też nasz wzrost z dorosłym osobnikiem pingwina cesarskiego. To był bardzo ciekawy dzień.

Nasz plac zabaw 15.01.2021

Chociaż za oknem zima to przedszkolaki świetnie się bawią na placu zabaw w naszej sali. Zobaczcie sami.

Zimowe zabawy 13.01.2021

Nareszcie za oknem prawdziwa zima. Bardzo się z tego cieszymy i podczas spacerów z wielką radością bawimy się na śniegu. Zobaczcie sami.

Nowy rok 5.01.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zmianie roku. Przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku i miesięcy oraz ich charakterystyczne cechy. Wykonaliśmy wspólnie kolorowy plakat na powitanie nowego roku.