Przedszkole
Jedyneczka

Witamy w galerii. Tutaj można zobaczyć jak przedszkolaki bawią się i uczą.

Miłego oglądania

Andrzejki 25.11.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu było naprawdę magicznie. Przebrani za czarodziejów i wróżki wzięliśmy udział w tradycyjnych andrzejkowych wróżbach.

Dzień misia 25.11.2021

25. listopada to światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji my też zamieniliśmy się w misie. Były tańce, zabawy, wspólne zdjęcia i mnóstwo radości.

Zajęcia teatralne 23.11.2021

Dzisiaj wybraliśmy się kolejny raz na warsztaty teatralne do Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. Tym razem dzieci wcielały się nie tylko w rolę aktora z kukłami, ale także akustyka, inspicjenta oraz fotografa. To były bardzo odpowiedzialne zadania, do których podchodziliśmy z dużym zaangażowaniem i powagą.

Urodziny Adasia 22.11.2021

Dzisiaj Adaś obchodził swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

Warsztaty z psychologiem 18.11.2021

Dzisiaj odwiedziła nas Pani psycholog. Na warsztatach, które dla nas przygotowała rozmawialiśmy o emocjach. Przypomnieliśmy sobie jak je nazywać i rozpoznawać. Rozmawialiśmy też o tym jak właściwie reagować w różnych sytuacjach.

Dzień Niepodległości 11.11.2021

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia przedstawienia przygotowanego przez przedszkolaki z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Jesienne wierszowanie 4.11.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski "Jesienne wierszowanie". Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie dzieci. Uczestnikom gratulujemy cudownych występów. Wielkie brawa!

Dzień postaci z bajek 5.11.2021

Dzisiaj w kalendarzu Dzień Postaci z Bajek. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Wspólnie rozwiązywaliśmy zagadki na temat ulubionych bohaterów z bajek, czytaliśmy ulubione bajki, przygotowaliśmy kolorowe kukiełki z ulubionymi postaciami. Przygotowaliśmy z ich użyciem wesołe przedstawienie i zaśpiewaliśmy bajkową piosenkę.

Urodziny Bruna 5.11.2021

Dzisiaj Bruno obchodził swoje 6 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Jubilatowi życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

Mali mistrzowie 4.11.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty, w trakcie których przedszkolaki poznały sekrety budowy torowiska oraz komunikacji miejskiej w Krakowie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na budowie, a także wspólnymi siłami zbudowały torowisko. Wszyscy świetnie się bawili.

Basen 29.10.2021

Nasze przedszkolaki coraz lepiej czują się w wodzie. Zobaczcie jak świetnie się bawią doskonaląc przy tym umiejętności pływackie.

Zajęcia teatralne 26.10.2021

Dzisiaj przedszkolaki wybrały się do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie na pierwsze w tym roku zajęcia z cyklu "Tajemnice teatru". Dzieciaki poznały tajniki gry na scenie z wykorzystaniem kukły. Dowiedziały się również wielu ciekawych informacji o pracy aktora oraz miały okazję spróbować swoich sił na scenie. Wszystkim bardzo się podobało.

Dzień kolorów 22.10.2021

22 października 2021 w kalendarzu to Dzień Kolorów. I my w przedszkolu świętowaliśmy. Nazywaliśmy kolory zarówno po polsku jak i hiszpańsku i angielsku i bawiliśmy się z kolorową chustą animacyjną.

Tańce 21.10.2021

Na zajęciach tanecznych z Panem Maciejem przedszkolaki wytrwale ćwiczą kroki wielu tańców.

Judo 19.10.2021

Podczas zajęć z elementami Judo dzieciaki dzielnie wykonują wszystkie ćwiczenia. Sprawia im to wiele radości.

Urodziny Majeczki 15.06.2021

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Majeczki. Wspólnie przygotowaliśmy dla niej piękną laurkę. Podczas zabawy urodzinowej tańczyliśmy, bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. Nie zabrakło oczywiście tortu i prezentów dla naszej jubilatki. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Basen 15.10.2021

Nasi dzielni pływacy kontynuują naukę. Bardzo dobrze radzą sobie ze wszystkimi ćwiczeniami które wymyślają trenerzy.

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2021

Dzisiaj w kalendarzu Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji przedszkolaki specjalnie dla swoich nauczycielek przygotowały piękną artystyczną niespodziankę. Wszystkie ciocie bardzo dziękują za życzenia, które otrzymały w tym dniu.

Akademia Przedszkolaka 12.10.2021

Nasze przedszkole uczestniczy w programie "Akademia przedszkolaka", w ramach którego chodzą na zajęcia sportowe na małą halę Tauron Areny Kraków. Pod okiem Pani trener będą rozwijać swoje sportowe umiejętności. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia.

Rytmika 11.10.2021

Na zajęciach rytmicznych i umuzykalniających z ciocią Beatką przedszkolaki miedzy innymi poznają nowe piosenki, bawią się przy muzyce, poznają różne instrumenty, różne rodzaje muzyki, a także sylwetki znanych kompozytorów, tańczą, uczą się o nutach i wartościach rytmicznych. Dzięki temu kształtują wrażliwość muzyczną, doskonalą poczucie rytmu i słuch.

Urodziny Olusia 6.10.2021

Dzisiaj Olek obchodził swoje urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. Olusiowi życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

Basen 8.10.2021

Dzisiaj pod okiem doświadczonych instruktorów rozpoczęliśmy zajęcia nauki pływania. Dzielne przedszkolaki w tym roku będą doskonalić swoje umiejętności na basenie AWF. Na pierwszych zajęciach wszyscy świetnie sobie poradzili. Czekamy na kolejne.

Szukamy skarbów jesieni 5.10.2021

W minionym tygodniu tematem przewodnim były dary jesieni. Przypomnieliśmy sobie jakie skarby kryje jesień. Rozwiązywaliśmy zagadki na ich temat i segregowaliśmy je według określonych cech. Poznaliśmy warzywa oraz owoce dojrzewające jesienią. Rozpoznawaliśmy liście oraz przyporządkowaliśmy je do określonych drzew i ich owoców. Dary jesieni wykorzystaliśmy do zajęć i jesiennych prac plastycznych.

Dzień Chłopaka 30.09.2021

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla naszych młodych mężczyzn. Z okazji Dnia Chłopaka przygotowaliśmy dla nich pamiątkowe dyplomy i prezenty oraz zaprosiliśmy do wspólnej zabawy.

Wycieczka do Dobczyc 23.09.2021

Lato skończyło się i rozpoczęła się nowa pora roku. Podczas wycieczki do Dobczyc poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Zwiedziliśmy także zamek i skansen w Dobczycach, śpiewaliśmy jesienne piosenki oraz bawiliśmy się na placu zabaw. To był bardzo udany dzień!

Jesienny spacer 22.09.2021

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer, aby szukać oznak jesieni i obserwować jak przyroda przygotowuje się do jej nadejścia.

Pokazowe zajęcia z baletu 20.09.2021

Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazowych zajęciach baletowych. Bawiliśmy się wspaniale.

Pasowanie na Przedszkolaka 20.09.2021

Nadszedł czas aby powitać w gronie przedszkolaków dzieci, które dołączyły do nas w tym roku. Z tej okazji odbyło się w naszym przedszkolu pasowanie na Przedszkolaka. Były piosenki, wiersze i uroczysta przysięga. Wszystkie nowe przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Bezpieczni na drodze 13.09-17.09.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na drodze. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i poznaliśmy kilka drogowych znaków. Swoją wiedzą mogliśmy się popisać podczas spotkania z funkcjonariuszem straży miejskiej, który nas odwiedził i opowiedział nam jeszcze więcej bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Dzień kropki 15.09.2021

15 września to międzynarodowy dzień kropki. Dzień kreatywności i pomysłowości. Przedszkolaki przyszły dzisiaj całe „wykropkowane” i przez cały dzień towarzyszyły nam kropki. To był bardzo wesoły dzień.

Pokazowe zajęcia sportowe 13.09.2021

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w pokazowych zajęciach sportowych. Sprawiło nam to wiele radości. Zobaczcie sami.

Przedstawienie "Jeżyk" 7.09.2021

Dzisiaj odwiedzili nas aktorzy teatru Stańczyk z przedstawieniem "Jeżyk". Historia nam się bardzo podobała i z zaciekawieniem przyglądaliśmy się pracy aktorów. Mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzą.

Urodziny Mai i Kuby 31.08.2021

Dzisiaj wraz z Kubą i Mają świętowaliśmy ich 7 urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszych wspaniałych Jubilatów. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznymi babeczkami. Życzymy wielu sukcesów w szkole.

Urodziny Frania 27.08.2021

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny naszego nowego kolegi Frania. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

Eksperymenty 5.08.2021

W tym tygodniu nasze przedszkole zamieniło się w małe laboratorium. Mieliśmy okazję nie tylko przyglądać się eksperymentom, które prezentowały dla nas ciocie, ale też sami je wykonywać. Bardzo spodobały nam się zajęcia z mikroskopem, podczas których mieliśmy okazję zobaczyć w powiększeniu np. skrzydła owadów czy też części roślin.

Układamy koraliki 28.07.2021

Jednym z naszych ulubionych zabaw przy stolikach jest układnie obrazków z kolorowych koralików. Ćwiczymy dzięki temu nie tylko koordynację i dokładność, ale również cierpliwość.

Ćwiczenia na matach sensorycznych 23.07.2021

Gimnastyka jest jednym z elementów codziennego dnia przedszkolaków. Dzisiaj ćwiczyliśmy na matach sensorycznych, dzięki którym rozwijamy min. zmysł równowagi, masujemy stopy , poprawiamy krążenie krwi.

Wesołe rekinki 18.07.2021

Dzisiaj podczas zajęć plastycznych zrobiliśmy wesołe rekinki z rolek po papierze.

Zabawy z robotem 14.07.2021

Dzisiaj poznawaliśmy bliżej nowego mieszkańca naszego przedszkola - robota Photon. Dzięki zabawom z nim doskonalimy umiejętności kodowania i programowania.

Bransoletki z makaronu 14.07.2021

W tym tygodniu poznajemy różne europejskie kraje. Dzisiaj rozmawialiśmy o Włoszech. Na zakończenie zajęć każdy z nas zrobił sobie z kolorowego makaronu pamiątkową bransoletkę.

Zakończenie zajęć z angielskiego 25.06.2021

Dzisiaj odbyły się ostanie w tym roku zajęcia z języka angielskiego z ciocią Dorotką. Każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom z gratulacjami za cały rok nauki.

Letni spacer 7.07.2021

Za oknem świeci piękne słońce, podczas letnich spacerów przedszkolaki szukają ochłody. Dzisiaj puszczaliśmy bańki mydlane. Świetnie się bawiliśmy.

Zakończenie zerówki 29.06.2021

Dzisiaj nasi "zerówkowicze" uroczyście zakończyli swoją przedszkolną przygodę. Dziękujemy im za wszystkie wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Podróże małe i duże 8.07.2021

Wakacje to czas na podróże. W tym tygodniu "zwiedzaliśmy" z ciocią Iwonką różne kraje poznając ich najciekawsze zakątki. Każdy z nas otrzymał własny paszport, dzięki któremu mógł wybrać się na wspólną wyprawę.

Zajęcia taneczne 22.06.2021

Dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia taneczne w tym roku. Dziękujemy Panu Maćkowi, za wszystkie wspaniałe tańce, których nas nauczył i czekamy na kolejne spotkanie po wakacjach.

Lato lato 21.06.2021

W kalendarzu mamy już lato więc tworzymy piękne, kolorowe prace plastyczne. Zobaczcie sami.

Urodziny Frania 16.06.2021

Dzisiaj na swoje urodzinowe przyjęcie zaprosił nas Franuś. Bawiliśmy się wspaniale. Nie zapomnieliśmy też o życzeniach, uściskach i prezentach dla naszego jubilata. Spełnienia marzeń.

Zwierzyniec Kopytkowo 8.06.2021

W słoneczny wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Zwierzyńca Kopytkowo. W czasie pobytu mieliśmy okazję zwiedzić mini-zoo i poznać bliżej jego mieszkańców. Nie zabrakło w tym dniu również zabaw na świeżym powietrzu oraz pieczenia kiełbaski na ognisku. Bawiliśmy się wspaniale. Radości nie było końca.

Spotkanie z pszczelarzem 2.06.2021

Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy gość - pszczelarz. Opowiedział nam bardzo dużo o życiu i zwyczajach pszczół oraz o ich znaczeniu dla człowieka. Dowiedzieliśmy się też na czym polega praca pszczelarza i jakich na co dzień używa przyrządów.

Zielone przedszkole Rabka - dzień trzeci 18.06.2021

Relacja z zielonego przedszkola w Rabce.

Zielone przedszkole Rabka - dzień drugi 17.06.2021

Relacja z zielonego przedszkola w Rabce.

Zielone przedszkole Rabka - dzień pierwszy 16.06.2021

Relacja z zielonego przedszkola w Rabce.

Dzień Mamy i Taty 6.06.2021

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia z okazji dnia Mamy i Taty.

Dzień Dziecka 1.06.2021

Tegoroczny dzien. Dziecka spędziliśmy bardzo aktywnie. Najpierw ciocie urządziły dla nas zawody sportowe z fajnymi konkurencjami, a potem bawiliśmy się na placu zabaw. To był wspaniały dzień.

Urodziny Alicji 27.05.2021

Dzisiaj wraz z Alicją świętowaliśmy jej urodziny. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat.

Spotkanie z lekarzem 11.05.2021

Dzisiaj odwiedził nas wspaniały gość, mama naszego kolegi Daniela, która jest lekarzem. Opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała jakich przedmiotów na co dzień używa, ale przede wszystkim przypomniała nam zasady udzielania pierwszej pomocy. Mieliśmy okazję poćwiczyć reanimację, zmierzyć sobie ciśnienie i puls, dowiedzieliśmy się jak podłącza się kroplówkę. To było bardzo ciekawe spotkanie, podczas którego wiele się nauczyliśmy. Bardzo dziękujemy za tą wizytę i poświęcony czas.

Zajęcia z robotem 6.05.2021

W tym tygodniu w naszym przedszkolu pojawił się robot Photon. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się poruszać robotem za pomocą tabletu. Ich zadaniem było dotarcie z jednego punktu do drugiego planując ruchy robota , który poruszał się po specjalnej macie do kodowania . Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie świetnie z tym zadaniem.

Kolorowe motyle 26.04.2021

W tym tygodniu rozmawiamy o kolorach. Dzisiaj kolorowaliśmy motylki. Wykorzystaliśmy do tego sproszkowaną kredę.

Dzień Ziemi 22.04.2021

W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Ziemi. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby żyło nam się na niej przyjemniej. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Przedszkolaki wykonały wspaniały plakat właśnie z tej okazji.

Wielkanocne śniadanie 26.03.2021

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zgromadziliśmy się przy wspólnym stole, aby zjeść tradycyjne śniadanie. Dzieląc się jajkiem życzyliśmy sobie radosnych i rodzinnych Świąt.

Powitanie wiosny 22.03.2021

Dzisiaj wybraliśmy się na spacer, aby pożegnać zimę i powitać nową porę roku. Z kolorowymi nakryciami głowy, które przygotowaliśmy z naszymi rodzicami, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenek o tematyce wiosennej. Pożegnaliśmy Marzannę na znak odejścia zimy i maszerowaliśmy z gaikiem witając wiosnę. Mimo chłodu wszystkim towarzyszył cudowny nastrój.

Urodziny Ani 17.03.2021

Dzisiaj Ania świętowała swoje urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów. Przyjęcie udało się wspaniale.

Urodziny Oli 16.03.2021

Dzisiaj Ola świętowała swoje 7 urodziny. Złożyliśmy naszej koleżance życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie brakowało również wspólnych tańców i śpiewów i oczywiście słodkiego tortu. Przyjęcie udało się wspaniale. Sto lat Oleńko.

Urodziny Frania 10.03.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Franciszek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa, po której zajadaliśmy się pysznym tortem. Życzymy wszystkiego najlepszego.

Wspólne chwile 9.03.2021

W naszym przedszkolu wspólnie wesoło się bawimy i uczymy. Zobaczcie sami jak miło płynie nam czas.

Kwiaty na Dzień Kobiet 8.03.021

Dzisiaj w kalendarzu Dzień Kobiet. Z tej okazji zrobiliśmy dzisiaj z papieru piękne, kolorowe kwiaty dla naszych kochanych mam.

Przegląd kolęd i pastorałek (XI edycja) 12.02.2021

28 stycznia odbyła się zorganizowana przez Przedszkole Prywatne nr 1 XI edycja przeglądu kolęd i pastorałek "Kolędnicy wędrownicy". Ze względu na panujący stan epidemii, nie mógł się on odbyć w tradycyjny sposób. Tym razem występy dzielnych artystów zostały nagrane i dostarczone do jury przeglądu. Wszystkie występy były wspaniałe i zasługiwały na burze oklasków. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Do zobaczenia za rok.

Urodziny Jasia 23.02.2021

Dzisiaj swoje 5 odchodził urodziny Jaś. Złożyliśmy naszemu koledze życzenia urodzinowe i wręczyliśmy prezenty. Nie zabrakło w tym dniu tańców i śpiewów. Bawiliśmy się wspaniale. Sto lata Jasiu.

Wesołe węże 9.02.2021

Przygotowując dekorację na bal karnawałowy zrobiliśmy dzisiaj wesołe węże z papieru.

Bal karnawałowy 10.02.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się karnawałowy bal przebierańców. W tym roku motywem przewodnim był świat zwierząt więc na balu pojawiło się wielu przedstawicieli tego świata. Zabawa udała się wspaniale. Były tańce w rytm ulubionych przebojów, konkursy, pamiątkowe zdjęcia oraz słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień.

Urodziny Adasia 5.02.2021

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Adaś. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Gimnastyka 4.02.2021

Każdy przedszkolak dobrze wie że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego bardzo lubimy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.

Teatrzyk 3.02.2021

W tym tygodniu podczas zajęć przenosiliśmy się do świata bajek. Dzisiaj urządzaliśmy teatrzyk kukiełkowy. Każdy z nas miał okazję sprawdzić się w roli aktora, występując dla kolegów i koleżanek.

Dzień Lego 28.01.2021

Dzisiaj obchodziliśmy światowy dzień klocków Lego. Z tej okazji urządziliśmy konkurs na najciekawszą budowlę. Przedszkolaki wykazały się dużą pomysłowością.

Dzień Babci i Dziadka 27.01.2021

"Dzisiaj jest Dzień Babci i święto Dziadziusia
o tym dniu pamięta każda mała wnusia.
My wasi wnuczkowie również pamiętamy
i swoich najbliższych na film zapraszamy."

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie z okazji Święta Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Urodziny Rozalki 21.01.2021

Dzisiaj swoje 7 urodzinki świętowała Rozalka. To już ostatnie przedszkolne urodziny naszej koleżanki. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień babci i dziadka 21.01.2021

Ten tydzień spędziliśmy na przygotowaniach do Dnia Babci i Dziadka. Przygotowaliśmy niespodziankę dla naszych najbliższych w postaci przedstawienia online oraz drobnych upominków. Rozmawialiśmy o tym, jak lubimy spędzać czas z naszymi dziadkami. Wykonaliśmy również ich portrety.

Dzień pingwina 20.01.2021

Dzisiaj w kalendarzu "dzień pingwina". Mieliśmy okazję poznać bliżej te niezwykłe zwierzęta. Dowiedzieliśmy się gdzie żyją, co jedzą i jakie są ich zwyczaje. Oglądaliśmy film o pingwinach i próbowaliśmy rozpoznawać ich gatunki po wyglądzie. Porównywaliśmy też nasz wzrost z dorosłym osobnikiem pingwina cesarskiego. To był bardzo ciekawy dzień.

Nasz plac zabaw 15.01.2021

Chociaż za oknem zima to przedszkolaki świetnie się bawią na placu zabaw w naszej sali. Zobaczcie sami.

Zimowe zabawy 13.01.2021

Nareszcie za oknem prawdziwa zima. Bardzo się z tego cieszymy i podczas spacerów z wielką radością bawimy się na śniegu. Zobaczcie sami.

Nowy rok 5.01.2021

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zmianie roku. Przypomnieliśmy sobie nazwy pór roku i miesięcy oraz ich charakterystyczne cechy. Wykonaliśmy wspólnie kolorowy plakat na powitanie nowego roku.

Wigilia 23.12.2020

Dzisiaj nasze przedszkolaki zgromadziły się przy świątecznym stole. Złożyliśmy sobie najlepsze świąteczne życzenia i zjedliśmy tradycyjny obiad. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Wesołych świąt.

Jasełka 22.12.2020

W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie. Chcąc podzielić się świąteczną atmosferą z naszymi rodzicami, przygotowaliśmy świąteczne przedstawienie dla naszych bliskich. W całym przedszkolu słychać było muzykę, a efekty naszych starań można obejrzeć na stronie internetowej przedszkola.

Urodziny Jurka 21.12.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Jureczek. Zabawa była świetna. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Jasełka 24.12.2020

Serdecznie zapraszamy na Bożonarodzeniowy występ naszych zdolnych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że dostarczy on wielu wzruszeń i sprawi, że święta będą jeszcze bardziej radosne. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Wesołych Świąt!

Idą święta 18.12.2020

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas upływa nam na przygotowywaniu świątecznych upominków dla naszych najbliższych. Mamy nadzieję, że się spodobają.

Wizyta Świętego Mikołaja 7.12.2020

Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy gość. Kiedy za oknami rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Dzieci mogły z Mikołajem porozmawiać i odebrać prezent. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

Ubieramy choinke 3.12.2020

Jednym z elementów przygotowań do wizyty Świętego Mikołaja w naszym przedszkolu było ubranie choinki. Przy dźwiękach świątecznych piosenek przystroiliśmy nasze drzewko. Będzie ozdabiać naszą salę i umilać oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia.

Urodziny Daniela 1.12.2020

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Daniela. Z tej okazji złożyliśmy mu serdeczne życzenia i zaśpiewaliśmy gromkie sto lat. Staraliśmy się aby ten wyjątkowy dzień był na Niego wyjątkowy i pełen dobrej zabawy. Jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze.

Magiczne andrzejki 26.11.2020

Dzisiaj w naszym przedszkolu, odbyły się Andrzejki. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :) W tym dniu nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw przy dźwiękach ulubionych piosenek. Radości nie było końca!

Dzień pluszowego misia 25.11.2020

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". Tego dnia każde dziecko zamieniło się w cudownego misiaczka. Dzieci poznały historię powstania pluszaków oraz przypomniały sobie bajkowe misie. Nie brakowało tańców, wspólnej zabawy i pamiątkowych zdjęć.

Kodujemy 24.11.2020

Przedszkolaki bardzo lubią bawić się w kodowanie i programowanie. Dzisiaj mieliśmy okazję programować drogę dla robota. Sprawiło nam to wiele radości. Zobaczcie sami

Urodziny Adasia 20.11.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Adaś Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Spotkanie ze strażnikiem miejskim 17.11.2020

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy przypomnieli nam zasady poruszania się po drogach. Okazało się, że wspaniale znamy zasady, potrafimy rozpoznawać znaki, które każdy pieszy powinien znać, wiemy jak przechodzić przez jezdnie. Na zakończenie spotkania w nagrodę dostaliśmy książeczki i naklejki. Dziękujemy bardzo za ta cenną lekcje.

Święto Odzyskania Niepodległości 11.11.2020

Zapraszamy do oglądania koncertu nagranego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zachęcamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Dzień postaci z bajek 5.11.2020

Przenieśliśmy się dzisiaj do świata bajek. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych bajkowych bohaterach, czytaliśmy ciekawe, pełne magii opowieści, odgadywaliśmy zagadki dotyczące postaci z bajek. Poczuliśmy sie też jak kopciuszek oddzielając ziarna fasoli i kukurydzy. Graliśmy w "zatrute jabłko" doskonaląc swój zmysł koordynacji. To był prawdziwie bajeczny dzień.

Deszczowa piosenka 3.11.2020

Jednym z ulubionych zajęć przedszkolaków jest śpiewanie piosenek. Dzisiaj zaśpiewaliśmy jedną z naszych ulubionych jesiennych piosenek. Zapraszamy do oglądania.

Sesja zdjęciowa Kolorowo 29.10.2020

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w studio fotograficzne. Za sprawą studia KOLOROWO przenieśliśmy się do francuskiej kawiarenki. Przedszkolaki w roli modeli sprawdziły się wspaniale. Teraz czekamy na efekty pracy fotografa.

Przedstawienie Pinokio 26.10.2020

Dzisiaj przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Pinokio" w wykonaniu Teatru Forma. Ze względu na sytuację epidemiczną, było to przedstawienie online.

Nasze wspólne chwile 23.10.2020

W naszym przedszkolu każdy dzień wypełniony jest śmiechem i zabawą. Z wielką radością uczestniczymy też w zajęciach dodatkowych takich jak taniec towarzyski i zajęcia sportowe.

Urodziny Olusia 6.10.2020

Dzisiaj swoje urodzinki świętował Olek. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno go uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Sto lat.

Urodzinowa niespodzianka Marcelinki 6.10.2020

Z okazji swoich urodzin nasza koleżanka Marcelinka przygotowała dla nas dzisiaj słodką niespodziankę. My złożyliśmy jej życzenia i zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Wszystkiego najlepszego Marcelinko.

Dzień chłopaka 30.09.2020

Dzisiaj wyjątkowy dzień dla naszym chłopców. Z okazji ich święta wspólnie wykonaliśmy kolorowy plakat. Urządziliśmy specjalnie dla nich dyskotekę przy ulubionej muzyce, zabawy z chustą animacyjną. Dziewczynki wręczyły chłopcom specjalnie dla nich zrobione upominki.

Powitanie jesieni 24.09.2020

W kalendarzu już kalendarzowa jesień. Dzisiaj wybraliśmy się na poszukiwanie Pani Jesieni na punkt edukacyjno-turystyczny Polana Sitowiec. Udało nam się spotkać Panią Jesień i porozmawiać z nią na temat zmian jakie przynosi w pogodzie i przyrodzie oraz o darach, które nam przynosi. Zaśpiewaliśmy specjalnie dla niej jesienną piosenkę i udało nam się odgadnąć wszystkie jesienne zagadki. Poza spotkaniem z Panią Jesienią czekały na nas jeszcze inne atrakcje, wspólne zabawy an świeżym powietrzu, spacer po ścieżce edukacyjnej opowiadającej o lesie i jego mieszkańcach oraz ognisko, na którym upiekły się pyszne ziemniaczki. To było bardzo udane powitanie nowej pory roku.

Dzień przedszkolaka 21.09.2020

Na 20 września przypada międzynarodowy dzień przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu czekało na nas wiele atrakcji. Czas wypełniły nam wspólne zabawy, tańce w rytm ulubionych przebojów. To był dzień pełen radosnych chwil.

Zajęcia pokazowe - robotyka 18.09.2020

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w dwóch rodzajach zajęć. Pierwsze były zajęcia z robotyki z klockami lego. Bardzo się ucieszyliśmy, gdy zbudowane przez nas wiatraki zaczęły się kręcić po tym jak samodzielnie je zaprogramowaliśmy. Następnie spróbowaliśmy swoich sił jako mali inżynierowie. Zbudowaliśmy samodzielnie obwód elektryczny. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Dzień kropki 15.09.2020

Dzisiaj świętowaliśmy dzień kropki. Dowiedzieliśmy się skąd się wzięło święto kropki i dlaczego nazywamy ten dzień dniem kreatywności i pomysłowości. Wszyscy przyszliśmy do przedszkola "wykropkowani". Wspólnie wesoło się bawiliśmy. Wykonaliśmy oryginalne prace plastyczne. To był prawdziwie kropkowy dzień.

Dbamy o higienę 11.09.2020

W tym tygodniu uczyliśmy się o tym jak ważna dla naszego zdrowia jest odpowiednia higiena. Przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo myć ręce i kiedy koniecznie trzeba to robić. Zrobiliśmy bardzo ciekawy eksperyment z pieprzem i mydłem, żeby przekonać się jak mydło oddziałuje na bakterie.

Urodziny Mai i Kuby 4.09.2020

Dzisiaj swoje urodziny świętowały nasze wesołe bliźniaki. Przyjęcie udało się wspaniale. Nie zabrakło życzeń, głośnego sto lat oraz wspólnej wesołej zabawy. Życzymy Majeczce i Kubusiowi spełnienia marzeń.