Przedszkole
Jedyneczka

Witamy w galerii. Tutaj można zobaczyć jak przedszkolaki bawią się i uczą.

Miłego oglądania

Poznajemy kosmos 3.03.2023

W tym tygodniu przedszkolaki na zajęciach rozmawiały o kosmosie. Zajęcia miały na celu rozbudzić ciekawość dzieci otaczającym nas wszechświatem. Oglądaliśmy różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się czy życie na innych planetach jest możliwe i czy ufo naprawdę istnieje. W trakcie różnych zabaw i zajęć dzieci poznały planety układu słonecznego. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.

Urodziny Majeczki 23.02.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Majeczka. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Poznajemy urządzenia elektryczne 23.02.2023

W tym tygodniu podczas zajęć poznawaliśmy różne urządzenia elektryczne. Dowiedzieliśmy się jak działają i do czego służą. Rozmawialiśmy też na temat zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Gimnastyka 21.02.2023

Każdy przedszkolak dobrze wie, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Ważnym elementem dbania o zdrowie jest ruch dlatego z zaangażowaniem regularnie bierzemy udział w zajęciach gimnastycznych.

Urodziny Oskara 20.02.2033

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Oskara. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Zajęcia teatralne 16.02.2023

Podczas zajęć z cyklu "magia teatru" w domu kultury im. C. K Norwida przedszkolaki nie tylko świetnie się bawią, ale także przełamują strach przed występami, nabierają pewności siebie, doskonalą umiejętność wcielania się w rożne role.

Bal karnawałowy 17.02.2023

17 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem "królewski bal". Przedszkolaki w pięknych przebraniach bawiły się do swoich ulubionych piosenek oraz prezentowały swoje stroje i wykonane w domach korony. Nie zapomnieliśmy również o wyborze Króla i Królowej balu. Był to wyjątkowy dzień który będziemy jeszcze długo wspominać.

Tłusty czwartek 16.02.2023

Czwartek w naszym przedszkolu był wyjątkowo słodkim dniem. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tłustym czwartkiem. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci faworków i pączków.

Urodziny Piotrka 15.02.2023

Dzisiaj świętowaliśmy w przedszkolu urodziny naszego kolegi Piotrusia. Wszyscy tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek oraz bawiliśmy się w ulubione zabawy. Jubilat otrzymał piękne, kolorowe laurki oraz drobny upominek. Nie zabrakło oczywiście gromkiego sto lat. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Walentynki 14.02.2023

14 lutego był prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historie i tradycje związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego.

Zabawy ze śniegiem 7.02.2023

W tym tygodniu na zajęciach rozmawialiśmy o krainie wiecznych śniegów i lodu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat warunków tam panujących. Dzisiaj mogliśmy z bardzo bliska poznać właściwości śniegu i lodu.

Urodziny Amelki 31.01.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Amelka. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień Babci i Dziadka 30.01.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka. W czasie występu przedszkolaki , starały się wierszem i piosenką podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom wykonane własnoręcznie upominki.

Przygotowania do dnia babci i dziadka 27.01.2023

Ten tydzień upłynął nam na przygotowaniach do Święta Babci i Dziadka, którzy niedługo odwiedzą nas w naszym przedszkolu. Przygotowywaliśmy dla nich słodkie upominki.

Przegląd kolęd i pastorałek 27.01.2023

27 stycznia na zaproszenie Przedszkola Prywatnego nr 1 wzięliśmy udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek "Kolędnicy-Wędrownicy". W tym roku to już 13 edycja wspólnego między przedszkolnego kolędowania. Dzieci w pięknych strojach śpiewały ulubione kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Kolejne wspólne kolędowanie za rok.

Urodziny Stasia 26.01.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Stasia. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Tauron 25.01.2023

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych w Tauron Arenie. Tym razem poznawaliśmy podstawowe zasady gry w piłkę ręczną.

Urodziny Wiktora 3.01.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy 6 urodziny Wiktora. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Był przepyszny tort, gromkie 100 lat i oczywiście, upominek dla jubilata. Wszystkiego najlepszego!

Straż miejska 29.12.2022

Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy funkcjonariusza straży miejskiej, który przypomniał nam zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Mogliśmy sprawdzić nasze wiadomości w praktyce wcielając się w kierowców i pieszych.

Wigilia 22.12.2022

W środę w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia.

Urodziny Poli 21.12.2022

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Pola. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne 100 lat oraz mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też wspaniałego tortu oraz prezentów. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy do ulubionych piosenek. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Przygotowania do świąt 20.12.2022

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby i kartki świąteczne oraz przygotowywaliśmy się do wspólnego kolędowania.

Zima 15.12.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zimie. Poznawaliśmy jej najważniejsze cechy, oraz to jakie zmiany przynosi w pogodzie i przyrodzie. Wykonaliśmy też piękne, zimowe prace plastyczne.

Wizyta Mikołaja 6.12.2022

Dzisiaj nadszedł długo wyczekiwany dzień. Nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci od rana wyglądały przez okno wypatrując gościa. Kiedy go ujrzały nastąpił wybuch radości. Swojego gościa przedszkolaki przywitały piosenką. Potem nadszedł czas na prezenty, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. To był wspaniały dzień.

Ubieramy choinkę 5.12.2022

Zbliża się wizyta Św. Mikołaja, a tuż po niej święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki ubrały dzisiaj choinkę, która w tym wyjątkowym czasie będzie ozdabiać przedszkolną salę.

List do Mikołaja 2.12.2022

Wszystkie dzieciaki niecierpliwie czekają na wizytę Św. Mikołaja. W związku z tym napisaliśmy dzisiaj do niego list.

Andrzejki 30.11.2022

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w komnatę czarów. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :). W tym dniu nie zabrakło tańców i zabawach tanecznych przy wesołej muzyce. Radości nie było końca.

Urodziny Veroniki 25.11.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Veroniki. Wspólnie tańczyliśmy się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Był przepyszny tort, gromkie 100 lat i oczywiście, upominek dla jubilatki. Wszystkiego najlepszego!

Dzień misia 25.11.2022

W piątek w naszym przedszkolu odbył się dzień pluszowego misia. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. W tym dniu nie brakowało różnych zabaw i tańców o tematyce misiowej.

W świecie dinozaurów 23.11.2022

Dinozaury fascynują wszystkie dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem oraz gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? W tym tygodniu nasze przedszkolaki w ramach zajęć miały możliwość odkryć wszystkie te tajemnice. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne, rozpoznawały i nazywały wiele gatunków dinozaurów oraz oglądały filmy edukacyjne poświęcone omawianemu tematowi.

Urodziny Ignasia 22.11.2022

Tym razem świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Ignasia. Było mnóstwo zabawy, tańców i śmiechu. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu, moc życzeń i wspaniałych prezentów. Jeszcze raz 100 lat dla Jubilata.

Wieczornica 18.11.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica, podczas której zaprosiliśmy naszych bliskich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne świętowanie.

Urodziny Pawełka 17.11.2022

Dzisiaj urodziny świętował Pawełek. W tym dniu nie brakowało wspaniałej zabawy przy skocznej muzyce, głośnego sto lat, wyśmienitego tortu oraz wspaniałych prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla małego jubilata.

Polska - nasza ojczyzna 10.11.2022

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Poznawaliśmy jej symbole. Oglądaliśmy zdjęcia z najpiękniejszych miejsc naszego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszej historii.

Biblioteka 8.11.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na pierwsze zajęcia do pobliskiej biblioteki. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwi czytelnicy. Razem z Panią bibliotekarką przenieśliśmy się do świata naszych ulubionych bohaterów z książek. Na koniec każdy wykonał własną zakładkę którą zabraliśmy do domu.

Kraków 4.11.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim był Kraków. Uczyliśmy się na temat krakowskich zabytków, słuchaliśmy legend krakowskich i przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tematyką naszego miasta.

Gimnastyka 3.11.2022

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego bardzo chętnie biorą udział w zajęciach gimnastycznych.

Pasowanie na przedszkolaka 27.10.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci w odświętnych strojach zostały przyjęte do grona przedszkolaków. To był bardzo ważny dzień dla wszystkich i na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Urodziny Adasia 25.10.2022

Dzisiaj swoje urodziny świętował Adaś. W tym dniu nie brakowało wspaniałej zabawy przy skocznej muzyce, głośnego sto lat, wyśmienitego tortu oraz wspaniałych prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla jubilata.

Jesienna pogoda 22.10.2022

Miniony tydzień był okazją do wykonania wielu eksperymentów oraz przeżywania różnych doświadczeń związanych z jesienną pogodą która ciągle płata nam figle. Wzbogaciliśmy swoje słownictwo o nowe pojęcia oraz ćwiczyliśmy pamięć i koncentrację wykonując zadania przy tablicy interaktywnej. Wykonaliśmy ciekawe pracę plastyczne.

Urodziny Marysi 21.10.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Marysi. Były tańce i zabawy, prezenty, dużo uśmiechu i gromkie 100 lat. Naszej jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego.

Urodziny Martyny 19.10.2022

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Martynka. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Wycieczka do ogrodu botanicznego 18.10.2022

W tym tygodniu nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Ogród Botaniczny przywitał nas przepięknym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spaceru alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Wszyscy miło i przyjemnie spędziliśmy czas.

Jesień w lesie 14.10.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim naszych zajęć były dary lasu oraz parku. Dowiedzieliśmy się jakie skarby skrywa dla nas Jesień. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu kolorowych liści oraz dowiedzieliśmy się z jakich drzew one pochodzą. Wykonaliśmy ciekawe pracę plastyczne oraz braliśmy udział w zajęciach z przeliczania oraz porównywania zbiorów.

Basen 10.10.2022

Dzisiaj rozpoczęliśmy zajęcia na basenie. Przedszkolaki odważnie rozpoczęły naukę pływania. Mamy nadzieję, że te zajęcia nie tylko dadzą im nowe umiejętności, ale też mnóstwo radości.

Jesiennie 7.10.2022

W naszym przedszkolu jesień zagościła na dobre. Podczas zajęć i zabaw poznajemy jej dary, rozmawiamy o zmianach jakie przyniosła w przyrodzie i tworzymy piękne prace plastyczne.

Zajęcia dodatkowe 6.10.2022

W tym tygodniu rozpoczęły się zajęcia dodatkowe. Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach sportowych, szachowych, tanecznych i językowych. Bawimy się przy tym wspaniale.

Dzień chłopaka 30.09.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły kolegom drobne upominki. Potem wszyscy tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. To był wspaniały dzień.

Sałatka owocowa 29.09.2022

Dzisiaj każdy z nas przyniósł do przedszkola ulubiony owoc. Na zajęciach poznawaliśmy ich nazwy, wygląd, rozpoznawaliśmy je po smaku i zapachu, a potem samodzielnie zrobiliśmy z nich owocową sałatkę. Przy tej okazji powstały też oryginalne prace plastyczne malowane stopami.

Poznajemy zmysły 28.09.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu i kształtowaliśmy prawidłową postawę nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Podczas zajęć i zabaw poznaliśmy nasze zmysły i do czego nam służą. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

Urodziny Poli 28.09.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Poli, która skończyła 3 latka. Były tańce i zabawy, były prezenty, dużo uśmiechu i gromkie 100 lat. Naszej solenizantce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

Wycieczka do Rabki 30.09.2022

Ostatni dzień naszej wycieczki przypadł na 30 września czyli dzień chłopaka. Po śniadaniu wspólnie wykonaliśmy piękny kolorowy napis. Każdy chłopiec otrzymał od koleżanek drobny upominek, a żeby uczcić ten dzień urodziliśmy sobie małą dyskotekę. Niestety deszczowa pogoda uniemożliwiła nam zaplanowany spacer, ale w zamian za to spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Później przyszedł wyczekiwany przez wszystkich moment czyli wręczenie nagród dla dzielnych podróżników. Każdy przedszkolak otrzymał maskotkę, pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Szczególnie gratulujemy tym dzieciom, które były z nami pierwszy raz. Ale wielkie brawa za dzielność należą się wszystkim. Mamy nadzieję, że dzieciaki wracają z pięknymi wspomnieniami i z radością opowiedzą swoim najbliższych o przygodach z Rabki. Już odliczamy dni do wiosennej wyprawy.

Wycieczka do Rabki 29.09.2022

Dzisiaj nasi dzielni podróżnicy udowodnili, że nawet gdy pogoda nie rozpieszcza to można świetnie się bawić. Pomimo tego, że poranek w Rabce przywitał nas deszczem, postanowiliśmy trzymać się planu i wybraliśmy się do Rabkolandu. Zabawa na karuzelach i innych atrakcjach udała się wspaniale. Po powrocie zjedliśmy pyszny obiad, po którym spędzaliśmy czas na wspólnej zabawie. Wzięliśmy udział w konkursie jesiennej piosenki. Najdzielniejszych wykonawców nagrodziliśmy gromkimi brawami i drobnymi upominkami. Największą atrakcją wieczoru była piżamowa dyskoteka, na której bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. To był wspaniały dzień.

Wycieczka do Rabki 28.09.2022

To już nasza jesienna tradycja, że z grupą najdzielniejszych przedszkolaków wyjeżdżamy na wycieczkę do Rabki Zdrój. Dzisiaj rozpoczęliśmy naszą przygodę od wizyty w teatrze lalek Rabcio na przedstawieniu "Opowieść o kocie w butach". Gra aktorów bardzo nam się podobała, a trochę inne przedstawienie znanej bajki zrobiło na nas ogromne wrażenie. Po przyjedzie do ośrodka czekał na nas pyszny obiad. Po południu, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się do parku zdrojowego, gdzie spacerowaliśmy dzielnie wokół tężni solankowej. Później w nagrodę za dzielne maszerowanie szaleliśmy na placu zabaw i na dmuchańcach. Po powrocie czekała na nas kolejna niespodzianka. Pyszna kiełbasa z grilla i pieczony chleb. Wszystko bardzo nam smakowało. Czas przed snem spędziliśmy na wspólnych zabawach na świetlicy. Teraz już smacznie śpimy i czekamy na kolejny dzień pełen przygód.

Jesienny bal 23.09.2022

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Dzieci w przepięknych jesiennych nakryciach głowy radośnie przywitały nową porę roku. Te najciekawsze własnoręcznie wykonane ozdoby na głowę zostały wyróżnione i nagrodzone drobnymi upominkami. Były tańce, zabawy i dużo uśmiechu. To był bardzo radosny dzień.

Nadchodzi jesień 20.09.2022

Zbliża się jesień, najbardziej kolorowa pora roku. W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy przygotowania na jej powitanie. Poznajemy jej oznaki i dary, które nam przyniesie. Robimy piękne prace plastyczne, a w naszej sali powstaje jesienny kącik.

Dzień przedszkolaka 20.09.2022

We wtorek 20 września w naszym przedszkolu odbył się dzień przedszkolaka. Braliśmy udział w różnych grach i zabawach. Ciocie przygotowały dla nas ciekawe eksperymenty. Nie zabrakło również słodkiego upominku dla wszystkich dzieci.

Urodziny Igi 9.09.2022

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Iga. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej solenizantce serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień Kropki 15.09.2022

W czwartek naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to święto, które przypomina dzieciom o ich talentach, pobudza ich kreatywność i pomysłowość. W tym dniu nie zabrakło wielu ciekawych zabaw, które były wypełnione kolorowymi kropkami.

Bezpieczni na drodze 14.09.2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przede wszystkim przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo przechodzić przez ulicę. Wybraliśmy się również na spacer w celu utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się. Zapoznaliśmy się z wyglądem podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacją świetlną. Wykonaliśmy też ciekawe prace plastyczne.

Spotkanie ze strażnikiem miejskim 13.09.2022

Dzisiaj odwiedził nas funkcjonariusz Straży Miejskiej, który pomógł nam utrwalić zasady ruchu drogowego i opowiedział o najważniejszych znakach dotyczących ruchu pieszych. To była bardzo miła i ciekawa wizyta. Dziękujemy.

Pierwsze wspólne chwile 1-9.09.2022

Rozpoczynamy nowy przedszkolny rok. Bardzo się cieszymy, że znowu jesteśmy razem. Witamy też nowych kolegów i koleżanki. Jesteśmy pewni, że czeka nas rok pełen nowych przygód, wspaniałej zabawy i okazji do poznawania otaczającego nas świata.

Urodziny Haneczki 30.08.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Haneczki. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Mali artyści 27.08.2022

Korzystając z pięknej letniej pogody wybraliśmy się na osiedlowe podwórko, które ozdobiliśmy naszymi kredowymi obrazkami.

Muzeum obwarzanka 25.08.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka. W drodze do muzeum przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych zabytków Krakowa. Podczas wizyty w muzeum poznaliśmy tradycje oraz historię wypieku obwarzanków krakowskich. W trakcie warsztatów mogliśmy również samodzielnie przygotować obwarzanki, które następnie zabraliśmy ze sobą do domu. Były przepyszne!

Kino 4.08.2022

Dzisiaj wybraliśmy się do Multikina na seans filmowy "Jeżyk i przyjaciele". Bajka opowiada o parze najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. O tym jak dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Wycieczka wszystkich bardzo się podobała.

Urodziny Jarka 26.07.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Yaroslava. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Seleny 25.07.2022

Dzisiaj Selena obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

Wycieczka do Zoo 19.07.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na wyjątkowy spacer. Był to spacer po krakowskim ogrodzie zoologicznym. Bardzo się ucieszyliśmy, że mogliśmy zobaczyć tak wiele interesujących zwierząt. Niektóre z nich były naprawdę blisko. Bardzo podobał nam się pokaz karmienia słoni, spotkanie z żyrafami oraz wizyta w mini-zoo.

Spotkanie z Panią dentystką 14.07.2022

Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą jak należy dbać o zęby. Dzisiaj odwiedziła nas pani dentystka żeby nie tylko jeszcze raz pokazać nam jak prawidłowo szczotkować ząbki, ale też sprawdzić czy nasze zęby są zdrowe.

Rytmika 8.07.2022

Bardzo lubimy zajęcia rytmiczne z ciocia Beatką. Zawsze przygotowuje dla nas bardzo ciekawe zajęcia, podczas których doskonalimy swoje umiejętności i uczymy się wielu nowych rzeczy.

Wakacje 7.07.2022

Rozpoczęły się wakacje, a w naszym przedszkolu każdy dzień jest pełny zabawy i ciekawych zadań. Zobaczcie jak wesoło spędzamy czas.

Zabawy na powietrzu 24.06.2022

Korzystając z ładnej pogody codziennie przedszkolaki wybierają się na spacery po okolicy. Dzisiaj postanowiliśmy dłużej pobawić się na powietrzu.

Urodziny Patryka 23.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Patryka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Prezenty dla taty 22.06.2022

23 czerwca w kalendarzu jest Dzień Taty. Wszystkie przedszkolaki z tej okazji przygotowały dla swoich tatusiów piękne prezenty, które wręczyły im składając najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Ostatnie zajęcia na Tauron Arenie 21.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym zajęcia rekreacyjno-sportowe na Tauron Arenie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, na której widać jak świetnie sobie radzimy w czasie zajęć.

Przedstawienie 15.06.2022

W środę 15 czerwca mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralną "Elefant", która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie "Opowieść o ziarenku". Spektakl bardzo nam się podobał.

Dzień mamy i taty 10.06.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.
Dzisiaj też uroczyście pożegnaliśmy dzieci kończące przygodę z przedszkolem. Dziękujemy im za wszystkie wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Zakończenie zajęć teatralnych 7.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym warsztaty teatralne. Przedszkolaki zaprezentowały zdobyte umiejętności występując przed wyjątkową publicznością. Na widowni zasiedli rodzice. Występ był wspaniały. Przez rok zamienili się w prawdziwych aktorów.

Urodziny Leonka 6.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Leonka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Ostatni basen 3.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły podczas kursu ogromne postępy. W wodzie czują się jak rybki. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy do doskonalenia umiejętności pływackich po wakacjach.

Urodziny Patryka 2.06.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Patryka. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, prezenty i oczywiście przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Solenizantowi życzymy Sto lat!

Urodziny Piotrka 1.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Piotrka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszego jubilata. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Dzień dziecka 1.06.2022

Z okazji międzynarodowego dnia dziecka ciocie przygotowały dla nas piękne medale, które sami ozdobiliśmy. Przypomnieliśmy sobie prawa dziecka, rozmawialiśmy o wartości przyjaźni i tolerancji. Nie zabrakło tez wspólnych zabaw i drobnych upominków.

Urodziny Mateusza 30.05.2022

Dzisiaj Mateusz obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!

Wycieczka do Sierakowa 31.05.2022

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie między innymi kozy, kaczki, kury, konia, świnię. Wzięliśmy udział w warsztatach tradycyjnego wypiekania chleba oraz malarskich. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości nie było końca.

Urodziny Gabrysi 26.05.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Gabrysi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Paulinki 25.05.2022

Dzisiaj Paulinka obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

Tauron 24.05.2022

Dzisiaj kolejny raz wybraliśmy się na małą halę Tauron Areny na zajęcia sportowe podczas, których nie tylko świetnie się bawimy, ale też doskonalimy nasze sportowe umiejętności.

W świecie muzyki 13.05.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o wszystkim co związane jest z muzyką. Słuchaliśmy rożnych jej gatunków, poznawaliśmy instrumenty, dowiedzieliśmy się czym są nuty. Poznaliśmy też kilku znanych kompozytorów. Sami zrobiliśmy instrumenty perkusyjne. To był bardzo muzyczny tydzień.

Wycieczka do Rabki 18.05.2022

Ostatni dzień w Rabce za nami. Było przedstawienie w Teatrze lalek "Rabcio". Był długi spacer i dużo zabaw na świeżym powietrzu. Wracamy do domu w świetnych humorach ze wspaniałymi wspomnieniami. Już odliczamy dni do kolejnego wyjazdu.

Wycieczka do Rabki 17.05.2022

Kolejny dzień naszej wycieczki dostarczył nam wielu wrażeń. Po pysznym, pożywnym śniadaniu wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Po kilku okrążeniach wokół tężni solankowej zajadaliśmy się lodami. Potem czekały na nas kolejne atrakcje. Szaleństwa na dmuchańcach i na placu zabaw. Po obiedzie bawiliśmy się wspólnie, goniliśmy mydlane bańki i rozegraliśmy emocjonujący mecz piłki nożnej. Później w ramach odpoczynku ciocie zorganizowały dla nas seans filmowy. Odbyło się też wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla dzielnych uczestników wycieczki. Szczególne brawa otrzymali ci, którzy po raz pierwszy zdecydowali się pojechać z nami do Rabki. Wieczorem gospodarz przygotował dla nas ognisko, na którym upiekły się pyszne kiełbaski i grzanki. Ten intensywny dzień zakończyło szalone piżama party, na którym tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Dobranoc.

Wycieczka do Rabki 16.05.2022

Dzisiaj z samego rana grupa dzielnych przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę do Rabki-Zdroju. Podróż minęła nam bardzo miło i spokojnie. Pierwszym punktem naszej wielkiej przygody był park rozrywki Rabkoland. Bawiliśmy się wspaniale korzystając ze wszystkich atrakcji. Potem spacerem wzdłuż rzeki wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku bawiliśmy się na boisku i placu zabaw. Po kolacji czekała na nas kolejna niespodzianka. Ciocie przygotowały dla nas zeszyty, w których mogliśmy narysować nasze wspomnienia z dzisiejszego dnia. Będziemy go codziennie uzupełniać, a po powrocie do domu pokażemy rodzicom nasze pamiętniki z wycieczki. Teraz smacznie śpimy i czekamy na kolejne atrakcje.

Urodziny Gabrysi 6.05.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Gabrysi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Dzień flagi 29.04.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz zrobiliśmy flagi, które zabraliśmy do naszych domów.

Dzień ziemi 21.04.2022

W tym tygodniu uczyliśmy się jak możemy dbać o naszą ziemię. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie "Ekolog" oraz nauczyliśmy się, że każdy z nas może być ekologiem. Dowiedzieliśmy się co to znaczy recykling i jak należy segregować odpady. Bawiliśmy się świetnie i dużo się nauczyliśmy.

Dzień ziemi 21.04.2022

W tym tygodniu uczyliśmy się jak możemy dbać o naszą ziemię. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie "Ekolog" oraz nauczyliśmy się, że każdy z nas może być ekologiem. Dowiedzieliśmy się co to znaczy recykling i jak należy segregować odpady. Bawiliśmy się świetnie i dużo się nauczyliśmy.

Świąteczne śniadanie 14.04.2022

Dzisiaj w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne, a później wszystkie dzieci i ciocie odświętnie ubrane złożyły sobie życzenia i w znakomitych nastrojach zasiadły do stołu. Było wesoło, przyjemnie i pysznie.

Przygotowania do świąt 12.04.2021

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo. Uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych, sialiśmy rzeżuchę, ozdabialiśmy jajeczka. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

Basen 8.04.2022

Przedstawiamy kolejną relację z zajęć na basenie.

Na wiejskim podwórku 8.04.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim były zwierzęta wiejskie i życie na wsi. W ramach realizacji tematu nazywaliśmy zwierzęta, ich młode, a także ich domy. Dowiedzieliśmy się również czym zajmuje się rolnik. Temat wsi pojawiał się w wielu naszych zabawach oraz zadaniach.

Urodziny Milany 7.04.2022

Dzisiaj świętowaliśmy 7 urodziny Milanki. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

W świecie kolorów 1.04.2022

W tym tygodniku rozmawiamy o kolorach. Poznawaliśmy barwy podstawowe i pochodne, zrobiliśmy piękne prace plastyczne, poszukiwaliśmy kolorów ukrytych wokół nas. To był prawdziwie barwny tydzień.

Kolorowy dzień 31.03.2022

W związku z tematem tygodnia zaprosiliśmy dzisiaj dzieci do kolorowej zabawy. Wszyscy przyszli do przedszkola w kolorowych ubraniach i wzięli udział w kolorowych zabawach.

Urodziny Majeczki 30.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Majeczki. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Madzi 29.03.2022

Dzisiaj Madzia obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń.

Plac zabaw 25.03.2022

Korzystając z pierwszych wiosennych promieni słońca wybraliśmy się dzisiaj na plac zabaw. Bawiliśmy się wspaniale.

Wiosna 22.03.2022

W kalendarzu i w przyrodzie nastała wiosna. W tym tygodniu rozmawialiśmy o tej pięknej porze roku, jej oznakach i charakterystycznych cechach. Podczas spaceru do pobliskiego parku symbolicznie pożegnaliśmy zimę. Teraz czekamy na ciepłe i słoneczne dni, podczas których będziemy obserwować jak przyroda budzi się do życia.

W naszym ogródeczku 17.03.2022

Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wiosnę i słoneczne dni jakie ze sobą przyniesie. W tym tygodniu rozmawialiśmy o wiosennych porządkach i przygotowaniach do nowej pory roku w świecie przyrody. Wiele radości sprawiło nam przygotowanie przedszkolnego ogródka, w którym posadziliśmy kwiaty i inne rośliny .Przy tej okazji poznaliśmy też etapy rozwoju roślin od ziarenka. Dowiedzieliśmy się jakie warunki są potrzebne, aby się rozwinęły. Teraz codziennie będziemy o nie dbać i przyglądać się jak rosną.

Tauron Arena 15.03.2022

We wtorek przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie.

Basen 11.03.2022

Dzielni pływacy robią coraz większe postępy. Zobaczcie sami.

Urodziny Patryka 9.03.2022

Dzisiaj Patryk obchodził swoje 7 urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

Podziemia krakowskiego rynku 8.03.2022

We wtorek wybraliśmy się na zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowa. Szlak turystyczny wiódł pomiędzy kamiennymi i ceglanymi murami piwnic dawnych obiektów handlowych takich jak m.in. Sukiennice. Mogliśmy również zobaczyć fragmenty brukowanych dróg, a także dowiedzieć się jak postępował proces podnoszenia Rynku na przestrzeni kilkuset lat. Liczne zabytki przybliżyły nam życie codzienne w Krakowie sprzed kilku wieków. Zobaczyliśmy na wystawie m.in. średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, przybory higieniczne, ozdoby, itp. Pani przewodnik przybliżyła nam w jaki sposób dawniej ważono towary m.in. sól i ku naszej radości, zostaliśmy zważeni. Na koniec wycieczki z apetytem zjedliśmy obwarzanki krakowskie.

Dzień kobiet 8.03.2022

8 marca to między narodowy Dzień Kobiet. Świętowaliśmy go również w naszym przedszkolu. Z tej okazji chłopcy przygotowali prezenty dla swoich koleżanek. Spędziliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach.

Urodziny Marty 7.03.2021

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Martusi. Złożyliśmy jej serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Solidarni z Ukrainą 4.03.2022

W obliczu wojny, która toczy się tuż za naszą wschodnią granicą staramy się jak najlepiej wytłumaczyć dzieciom panującą sytuację. Dzisiaj skupiliśmy się na poczuciu jedności i solidarności z Ukraińcami, którzy zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny szukają pomocy u nas. Mówiliśmy więc o mocy drobnych, ludzkich gestów oraz o szacunku do innych osób niezależnie od narodowości. Zorganizowaliśmy również zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, w którą rodzice naszych przedszkolaków bardzo się zaangażowali okazując swoje wielkie serce. Część darów została przekazana poprzez znajomą Ukrainkę mieszkającą od kilku lat w Polsce transportem humanitarnym bezpośrednio do Czernichowa na Ukrainie. Pozostałe trafiły do rodzin, które w naszym mieście szukają schronienia i bezpiecznego miejsca dla siebie i swoich dzieci. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich, którzy otrzymali od Państwa pomoc.

Urodziny Zuzi 2.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Zuzi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Poznajemy układ słoneczny 25.02.2022

W minionym tygodniu przybliżaliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie.

Tłusty czwartek 24.04.2022

W kalendarzu dzisiaj tłusty czwartek, czyli prawdziwie pączkowy dzień.

Kino 24.02.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się do kina studyjnego „Sfinks” na bajkę pt. Misiek - ekipa na wakacjach. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy bajkę, która bardzo nam się podobała. To był wspaniały dzień.

Bal karnawałowy 22.02.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Kolorowy Bal Karnawałowy. Przedszkolaki przebrane za najróżniejsze postacie, z uśmiechami na twarzach bawiły się do swoich ulubionych utworów . Nie zapomnieliśmy także o wybraniu Króla i Królowej Balu. Był to wyjątkowy dzień który jeszcze długo będziemy wspominać.

Karnawałowy tydzień 17.02.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o karnawale. Poznaliśmy zwyczaje karnawałowe z innych krajów, rozmawialiśmy o symbolach, które kojarzą się z karnawałem. Przygotowywaliśmy się także do naszego balu przebierańców.

Urodziny Piotrusia 15.02.2022

Piotruś obchodził swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Piotrusiowi życzymy wiele radości i uśmiechu.

Walentynki 14.02.2022

14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Powstały też piękne serca z masy solnej oraz okolicznościowy plakat. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Przegląd kolęd i pastorałek 10.02.2022

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez Przedszkole Prywatne nr 1. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występami uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

Dzień Babci i Dziadka 9.02.2022

Zapraszamy na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Rytmika 11.02.2022

Na zajęciach rytmicznych zawsze jest wesoło. Ciocia Beatka przygotowuje dla nas ciekawe zabawy i zawsze przynosi ze sobą fajne rekwizyty.

Poznajemy urządzenia elektryczne 10.02.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o urządzeniach elektrycznych. Przypomnieliśmy sobie ich nazwy, rozwiązywaliśmy zagadki i ćwiczyliśmy czytanie. Przypomnieliśmy sobie też zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z tych urządzeń.

Zajęcia teatralne 8.02.2022

Dzisiaj uczestniczyliśmy po raz kolejny w warsztatach teatralnych. Dziewczynki wcielały się w rolę czerwonego kapturka, a chłopcy złych wilków. Coraz lepiej radzimy sobie na scenie.

Basen 4.02.2022

Przedstawiamy kolejne zdjęcia naszych dzielnych pływaków, którzy po feriach zimowych powrócili na basen.

W świecie bajek i baśni 4.02.2022

W minionym tygodniu tematem naszych zajęć był magiczny świat baśni i bajek. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych bohaterach, przypominaliśmy sobie wspaniałe baśniowe historie, oglądaliśmy kolorowe ilustracje, rozwiązywaliśmy zagadki i tworzyliśmy piękne prace plastyczne.

Zabawy z robotem 3.02.2022

Nasze przedszkolaki bardzo lubią zabawy z kodowaniem, dzisiaj w zabawie towarzyszył nam robot, którego trasę przedszkolaki programowały samodzielnie za pomocą tabletu. Zabawa była wspaniała.

Urodziny Amelki 1.02.2022

Dzisiaj Amelka obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń.

Urodziny Michała 27.01.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Michałka. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Urodziny Stasia 26.01.2022

Dzisiaj Staś obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

Sporty zimowe 25.01.2022

W tym tygodniu na zajęciach rozmawialiśmy o sportach zimowych. Bardzo wiele się dowiedzieliśmy i poznaliśmy nowe dyscypliny. Stworzyliśmy też swoje własne narty, na których pozowaliśmy do wesołych zdjęć.

Prezenty Babci i Dziadka 21.01.2021

W tygodniu rozmawialiśmy o naszych Babciach i Dziadziusiach. Przedszkolaki samodzielnie wykonały prezenty z okazji ich święta. Wszystkich Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, radości i pogody ducha!

Basen 14.01.2021

Podczas dzisiejszych zajęć na basenie czekała na nas niespodzianka. Mogliśmy spróbować swoich sił pływając na dużym basenie. Wszyscy poradzili sobie wspaniale.

Warsztaty z Panią psycholog 13.01.2022

Dzisiaj odwiedziła nas ponownie Pani psycholog. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o emocjach, uczyliśmy się je nazywać i rozpoznawać.

Zajęcia teatralne 12.01.2021

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Dziewczynki wcielały się w rolę Czerwonych Kapturków, a chłopcy ćwiczyli współpracę podczas występu i oswajali się ze sceną. Poznaliśmy również kolejne lalki, z którymi sprawdzaliśmy swoje aktorskie umiejętności.

Urodziny Wiktora 11.01.2022

Dzisiaj świętowaliśmy 5 urodziny Wiktora. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Nasze zajęcia 11.01.2022

W tym tygodniu podczas zajęć rozmawialiśmy o najzimniejszych zakątkach kuli ziemskiej. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie mieszkających tam ludzi oraz jakie zwierzęta możemy tam spotkać.

Wigilia w przedszkolu 22.12.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia. Życzymy radosnych zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Zimowe zabawy 21.12.2021

W końcu spadł śnieg i udało nam się spędzić chwilę bawiąc się białym puchem. Przedszkolaki uwielbiają zabawy zimowe na świeżym powietrzu. Radości nie było końca.

Przygotowania do świąt 20.12.2021

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne oraz przygotowywaliśmy się do wspólnego kolędowania. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają przygotowania do świąt i jak możemy pomóc w tym czasie swoim rodzicom. Dzieci ozdobiły też świąteczne pierniczki których spróbujemy zasiadając do Wigilii w przedszkolu. To był wspaniały czas.

Zajęcia sportowe Tauron Arena 7.12.2021

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie. Pod okiem Pani trener przedszkolaki doskonaliły umiejętności sportowe i świetnie się przy tym bawiły.

Mikołaj w kopalni soli w Bochni 6.12.2201

W poniedziałek wybraliśmy się na spotkanie ze Św. Mikołajem do Kopalni Soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowania i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metod wydobycia soli kamiennej oraz pracy górnika. Wielką frajdę sprawił nam przejazd podziemna kolejką. Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie Św. Mikołaja. Pani Jadzia nasza przewodniczka pomogła nam wykonać zadania, które doprowadziły nas do Św. Mikołaja, który czekał na nas z wielkim workiem prezentów. Radości nie było końca.

Spotkanie ze świętym Mikołajem 6.12.2021

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

Basen 3.12.2021

W piątek odbyły się kolejne zajęcia na basenie. Przedszkolaki pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły umiejętność pływania.

Czekamy na Mikołaja 3.12.2021

W minionym tygodniu przygotowaliśmy się na przybycie bardzo ważnego gościa. Każdy przedszkolak poprosił w liście do św. Mikołaja o swój wymarzony prezent. Śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju Wspólnie ubieraliśmy choinkę. Wykonaliśmy też ciekawe prace plastyczne.

Spotkanie z górnikiem 1.12.2021

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitał Pan górnik z kopalni soli w Wieliczce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca górnika oraz jego strój. Poznaliśmy też legendę o św. Kindze. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.