Przedszkole
Jedyneczka

Witamy w galerii. Tutaj można zobaczyć jak przedszkolaki bawią się i uczą.

Miłego oglądania

Pierwszy dzień lata 20.06.2024

W kalendarzu i w pogodzie nareszcie lato. Dzisiaj postanowiliśmy uczcić pierwszy dzień lata spędzając czas na świeżym powietrzu na wspólnych zabawach. Na drugie śniadanie ciocie przygotowały dla nas prawdziwą niespodziankę - lody z owocami.

Biblioteka 18.06.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia do Biblioteki Pedagogicznej. Tym razem opierały się one na książce "Brzydkie Kaczątko". Zainteresowaniem słuchaliśmy bajki czytanej przez panią bibliotekę, a później wykonaliśmy wspólnie piękne łabędzie. Kolejne zajęcia dopiero po wakacjach. Już nie możemy się doczekać!

Urodziny Kacpra 12.06.2024

Dzisiaj swoje urodziny obchodził Kacperek. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu. Życzymy Kacperkowi, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem.

Spotkanie z Kotkiem Włodkiem 11.06.2024

Dzisiaj do naszego przedszkola przybyli wyjątkowi goście. Odwiedziła nas Pani Iwona Gierłach, żeby opowiedzieć nam o swojej nowej książce. Z zapartym tchem słuchaliśmy historii o tym jak Kotek Włodek dotarł do naszej dzielnicy i jak zaczęły się jego przygody. Odwiedził nas też sam Kotek Włodek, którego mogliśmy uściskać i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Śpiewaliśmy też wspólnie piosenkę o bohaterze książki. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał książkę z autografem autorki. Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Dzień mamy i taty 11.06.2024

W tym tygodniu odbyły się uroczyste przedstawienia z okazji Dnia Mamy i Taty. Tym razem zabraliśmy naszych najbliższych do Akademii Pana Kleksa. Dzieci zaprezentowały przygotowane z dużym zaangażowaniem wiersze, piosenki oraz tańce, wywołując wzruszenie i uśmiechy na twarzach zgromadzonych rodziców. Po występie dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność. Całe wydarzenie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Wszystkiego najlepszego drodzy Rodzice!

Zajęcia na Tauron Arena 7.06.2024

Dzisiaj odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu Akademia Przedszkolaka na Tauron Arenie Kraków. Przez cały rok pod okiem trenerki rozwijaliśmy swoje umiejętności motoryczne i poznaliśmy wiele ciekawych gier, zabaw i dyscyplin sportowych. Trenerce dziękujemy za zaangażowanie i organizację ciekawych zajęć. Do zobaczenia w kolejnym roku szkolnym.

Spartakiada 5.06.2024

Dzisiaj nasi mali sportowcy wzięli udział w spartakiadzie zorganizowanej przez Nika Team Sport, której instruktor prowadził w tym roku zajęcia sportowe dla przedszkolaków. Dzielni zawodnicy wzięli udział w rywalizacji w kilku dyscyplinach sportowych: skok w dal, rzut piłeczką, biegi. Spisali się na medal przy gorącym dopingu koleżanek i kolegów. Po zakończeniu rywalizacji w konkurencjach głównych odbyły się wyścigi rzędów, w których poradziliśmy sobie wspaniale. Nie zabrakło też pamiątkowych dyplomów i medali dla najlepszych zawodników.

Występy teatralne 4.06.2024

W tym tygodniu wybraliśmy się na ostatnie zajęcia teatralne, na które zaprosiliśmy również naszych rodziców. Wystąpiliśmy przed nimi odgrywając przedstawienie pt. „Królowa Śniegu”. Widzowie byli zachwyceni, a my pozbawieni tremy i z uśmiechami na twarzach, świetnie się bawiliśmy.

Urodziny Mateusza 28.05.2024

Dzisiaj swoje 7 urodziny obchodził Mateusz. To już ostatnie urodziny w gronie przedszkolaków, gdyż po wakacjach Mateusz zaczyna naukę w szkole. Były oczywiście wspólne tańce, zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu. Życzymy Mateuszowu, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem, a na nowej drodze szkolnych obowiązków życzymy samych sukcesów.

Ciastolina 27.05.2024

Przedszkolaki uwielbiają zabawy masą plastyczną. Rozwijamy w ten sposób małą motorykę oraz wrażliwość sensoryczną. Przy okazji tych ćwiczeń powstają z tej masy różne cuda. Zobaczcie sami.

Przygotowania do dnia mamy 23.05.2024

Uroczystość przedszkolna z okazji dnia Mamy i Taty zbliżała się wielkimi krokami, więc w przedszkolu przygotowywaliśmy wiele niespodzianek na ten dzień. Zrobiliśmy zaproszenia dla rodziców, rysowaliśmy portrety naszych najbliższych, przygotowywaliśmy prezenty oraz dekoracje przedszkolnej sali. Nasi rodzice na pewno będą zadowoleni.

Urodziny Julki 22.05.2024

W tym tygodniu Julcia skończyła 6 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły jubilatce serdeczne życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy głośne "100 lat".

Zakrzów 14 - 16.05.2024

Grupa dzielnych przedszkolaków ponownie wybrała się na 3 dniową wycieczkę. Tym razem zawitaliśmy do Zakrzowa. Piękny ośrodek z zapleczem sportowym dał nam możliwość aktywnego spędzania czasu. Były gry i zabawy na boisku i sali gimnastycznej, zabawy na dmuchanych zamkach, piżamowa dyskoteka, spacery po lesie, ognisko z pieczeniem kiełbasek i słodkich pianek, dzień sportu, malowanie kredą, a w ostatnim dniu lody, popcorn i wata cukrowa. Nie zabrakło też pysznych posiłków, które z apetytem zajadaliśmy. To były bardzo mile spędzone dni. Czekamy na kolejne wspólne podróże.

Urodziny Stasia 15.05.2024

Dzisiaj swoje urodziny obchodził Staś. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu. Życzymy Stasiowi, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem.

Urodziny Olgi 13.05.2024

Dzisiaj swoje 3 urodziny obchodziła Olga. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu. Życzymy Oldze, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem.

Urodziny Gabrysi 10.05.2024

W tym tygodniu Gabrysia skończyła 6 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły jubilatce serdeczne życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy "100 lat". Niespodzianką dla wszystkich była piniata wypełniona cukierkami.

Urodziny Jagienki 26.04.2024

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki Jagny. W tym dniu było mnóstwo uśmiechu i radości. Nie zabrakło wspaniałej zabawy przy ulubionej muzyce, wspaniałych prezentów oraz słodkich upominków od jubilatki. Sto lat Jagienko.

Ekologia 22.04.2024

W tym tygodniu zajęcia w przedszkolu miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Ciocie zorganizowały wiele różnych zabaw z ekologią w tle. Dzieci miały okazję porozmawiać o tym dlaczego ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić aby była szczęśliwa (czysta). Przedszkolaki przypomniały sobie także zasady segregacji śmieci oraz wykonały ciekawe prace plastyczne.

Urodziny Kubusia 20.04.2024

Dzisiaj swoje urodziny obchodził Kubuś. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu. Życzymy Kubie, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem.

Na wiejskim podwórku 19.04.2024

W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat życia na wsi oraz zwierząt mieszkających w gospodarstwie. Uczyliśmy się nazywać zwierzęta wiejskie i ich młode. Oglądaliśmy fotografię pomieszczeń w których mieszkają. Odkrywaliśmy ich zwyczaje i ulubione pokarmy. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Będziemy wspominać ten tydzień z uśmiechem. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom dojenie krowy. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, zmieniając się w gospodarzy. Zobaczcie sami!

Pierwsza pomoc 18.04.2024

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził ratownik medyczny, aby porozmawiać z nami o bardzo ważnej rzeczy - o pierwszej pomocy. Przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych i dowiedzieliśmy się w jakich sytuacjach są one potrzebne. Na przyniesionych pluszakach ćwiczyliśmy masaż serca. Wykonywaliśmy go też na przyniesionych przez Pana ratownika fantomach. Dowiedzieliśmy się też jak zareagować, gdy widzimy, że komuś grozi niebezpieczeństwo, oraz jak wygląda pozycja bezpieczna.

Urodziny Konstancji 17.04.2024

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki Konstancji. W tym dniu było mnóstwo uśmiechu i radości. Nie zabrakło wspaniałej zabawy przy ulubionej muzyce, wspaniałych prezentów oraz słodkich upominków od jubilatki. Sto lat.

W świecie muzyki 12.04.2024

W tym tygodniu przenieśliśmy się do świata muzyki. Nasze dni wypełniały dźwięki i rytmy. Śpiewaliśmy, graliśmy na instrumentach. Poznawaliśmy nazwy wielu instrumentów i dźwięki jakie wydają. Ciocia Karolina zrobiła nam niespodziankę i przyniosła wiolonczelę, na której gra. Zagrała dla nas koncert i pozwoliła byśmy sami spróbowali swoich sił w grze na tym niezwykłym instrumencie.

Urodziny Kuby 12.04.2024

Dzisiaj swoje urodziny obchodził Kubuś. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu. Życzymy Kubie, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem.

W naszym ogródeczku 5.04.2024

Wiosna w pełni, a wiadomo, że ta pora roku kojarzy się z kwiatami. Dzisiaj postanowiliśmy założyć przedszkolny ogórek. Najpierw dowiedzieliśmy się jak rosą rośliny i czego potrzebują, żeby dobrze się rozwijać. Potem zamieniliśmy się w ogrodników i do posadzili kolorowe kwiaty, cebulkę oraz truskawkę. Teraz będziemy o nie dbać, aby jak najdłużej ozdabiały naszą sale.

Dzień marchewki 4.04.2024

Dzisiaj w kalendarzu świąt nietypowych dzień marchewki. Postanowiliśmy dzisiaj zorganizować prawdziwie marchewkowy dzień. Rozmawialiśmy o tym dlaczego warto jeść marchewkę i jaki jest jej wpływ na nasze zdrowie. Wykonaliśmy prace plastyczne z nią związane, a także mieliśmy okazje spróbować jej w różnych postaciach. Na drugie śniadanie chrupaliśmy surową marchew, na obiad była marchewkowa zupa i surówka z marchwi, a na podwieczorek ciasto marchewkowe. To był prawdziwie marchewkowy dzień.

Urodziny Majeczki 27.03.2024

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny naszej koleżanki Mai. W tym dniu było mnóstwo uśmiechu i radości. Nie zabrakło wspaniałej zabawy przy ulubionej muzyce, wspaniałych prezentów oraz słodkich upominków od jubilatki. Sto lat Majeczko.

Biblioteka 27.03.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki. Tym razem zajęcia dotyczyły nadchodzących Świąt Wielkanocnych oraz tradycji świątecznych. Oglądaliśmy różne rodzaje pisanek oraz słuchaliśmy opowiadania. Na koniec każdy otrzymał mały słodki świąteczny upominek. Bardzo nam się podobało.

Śniadanie Wielkanocne 27.03.2024

Nadchodzą Święta Wielkanocne, więc i w naszym przedszkolu wspólnie świętowaliśmy. W odświętnych strojach złożyliśmy sobie życzenia i wspólnie zasiedliśmy do Wielkanocnego stołu, na którym nie zabrakło elementów święconki.

Wielkanocne warsztaty plastyczne 26.03.2024

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców i naszych przedszkolaków. Pierwszym zadaniem, które czekało na uczestników było rozwiązanie krzyżówki, której hasło było tematem naszych zajęć. W drugiej części dzieci wraz z bliskimi wykonały piękną Wielkanocną ozdobę. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas.

Wiosenny konkurs 25.03.2024

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu "Bukiet Pani Wiosny". Było również głosowanie podczas którego, przedszkolaki wybrały prace, które najbardziej im się spodobały. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe! Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Siejemy rzeżuchę 25.03.2024

W związku z przygotowaniami do świąt nadszedł czas na sianie rzeżuchy, która ozdobi nasze Wielkanocne stoły.

Powitanie wiosny 21.03.2024

Zbliża się wiosna. Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na jej nadejście. Wykonywały piekne, kolorowe prace plastyczne. Podczas zabaw i zajec przypominały sobie jej oznaki, nazyw wiosennych kwiatów, poszukiwały zmian w przyrodzie i pogodzie. Dzisiaj Uśmiechnięci wyruszyliśmy na spacer aby symbolicznie pożegnać zimę wraz z Marzanną. Przedszkolaki zapraszały wiosnę śpiewając i tańcząc do wesołych piosenek. Następnie kolorowy wiosenny pochód wrócił do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, mamy nadzieję, że teraz zawita do nas już na dobre.

Tauron Arena 15.03.2024

Podczas kolejnych zajęć sportowych w Tauron Arenie poznawaliśmy podstawowe zasady gry w piłkę ręczną. Świetnie się bawiliśmy biorąc udział we wszystkich ćwiczeniach.

Z czego to jest zrobione? 14.03.2024

Miniony tydzień upłynął nam na poznawaniu różnych przedmiotów i tworzyw z jakich zostały one wykonane. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze wełna, jak powstaje książka, przyjrzeliśmy się produkcji sera i pieczywa.

Czekamy na wiosnę 13.03.2024

Przedszkolaki z niecierpliwością czekają na nadejście wiosny. Na razie jest widoczna w naszych pracach plastycznych, które ozdabiają naszą szatnie.

Dzień kobiet 8.03.2024

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca w naszym przedszkolu również świętowaliśmy ten ważny dzień. Chłopcy przy pomocy cioć przygotowali wcześniej dla dziewczynek upominki. Wszyscy mali panowie tradycyjnie złożyli koleżankom serdeczne życzenia, a następnie wręczyli wykonane wcześniej bransoletki. W tym dniu w przedszkolu panowała świąteczna atmosfera. Przedszkolaki wykonały też upominki dla najważniejszych dla nich kobiet – dla swoich mam.

Urodziny Marty 8.03.2024

W tym tygodniu Marta skończyła 5 lat. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły jubilatce serdeczne życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy "100 lat". Wszystkiego najlepszego Martusiu.

Marcowa pogoda 6.03.2024

W tym tygodniu rozmawialiśmy o marcowej pogodzie. Przypomnieliśmy sobie powiedzenie "W marcu jak w garncu" oraz jego znaczenie. Odczytywaliśmy oraz obserwowaliśmy pogodę. Rozpoznawaliśmy różne zjawiska atmosferyczne. Na spacerach szukaliśmy wczesnych oznak wiosny.

Zajęcia teatralne 5.03.2024

Po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia teatralne do CK im. Norwida. W dalszym ciągu przygotowujemy się do przedstawienia oraz uczymy się pokonywać tremę podczas wystąpień na scenie. Bardzo lubimy te zajęcia.

Kosmos 28.02.2024

W minionym tygodniu zajęcia w przedszkolu miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym wszechświatem. Przedszkolaki oglądały różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się też, czy życie na innych planetach jest możliwe i czy UFO tak naprawdę istnieje. W trakcie różnych zabaw oraz filmu edukacyjnego dzieci poznały planety układu słonecznego. Wykonaliśmy razem z ciociami eksperymenty i ciekawe prace plastyczne.

Urodziny Oskara 20.02.2024

Dzisiaj swoje urodziny obchodził Oskarek. Były tańce, wspólne zabawy oraz życzenia. Zabawa urodzinowa była świetna. Nie zabrakło również pysznego tortu! Życzymy Oskarowi, aby każdy dzień był radosny i szczęśliwy wypełniony uśmiechem.

Plac zabaw 21.02.2024

Naszym przedszkolakom, ani deszcz, ani smog nie przeszkadza w korzystaniu z placu zabaw. A to dlatego, że mamy go w jednej z naszych przedszkolnych sal. Na co dzień rozwijamy swoją sprawność motoryczną wspinając się, czołgając i ślizgając na zjeżdżalni. Podczas dyżuru w czasie Ferii zimowych koleżanki i koledzy z oddziału na ul. Bohomolca również mieli okazje bawić się na naszym placyku. Sprawiało nam to wiele radości.

Bawialnia 16.02.2024

Tym razem nasze przedszkolaki wybrały się do bawialni "Miasteczko dzieci". Znajduje się w niej wiele kącików zabaw, w których dzieciaki mogą wcielić się w rolę policjantów, fryzjerów, lekarzy, aktorów teatralnych, pracowników sklepu i wiele innych. Zabawa udała się wspaniale.

Urodziny Majeczki 16.02.2023

W tym tygodniu Majeczka skończyła 4 lata. Z tej okazji w przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Dzieciaki z uśmiechami na twarzach tańczyły w rytm ulubionych piosenek, a następnie złożyły jubilatce życzenia. Potem zjedliśmy przepyszny tort i zaśpiewaliśmy "100 lat". Wszystkiego najlepszego Majeczko.

Walentynki 14.02.2024

14 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. Dzień przepełniony był atrakcjami oraz pogadankami na temat znaczenia miłości i przyjaźni w naszym życiu. Przedszkolaki poznały także tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Rozdaliśmy sobie walentynki, które dzieci samodzielnie przygotowały. Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze!

Teatrzyk 13.02.2024

We wtorek nasze przedszkole odwiedził Teatr Elefant z przedstawieniem "Perypetie Trolla Stefka". Bohaterowie przypomnieli dzieciom jakie dary skrywa przed nami las. Zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i jak wezwać pomoc w razie potrzeby mamy w małym palcu. Na koniec przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnego tańca. Bawiliśmy się świetnie.

Zabawy z robotem 13.02.2024

Dzisiejsze popołudnie umiliły nam zabawy z robotem. Bardzo lubimy zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dlatego każdy z nas musiał zaplanować ruchy robota tak, aby dojechał we wskazane miejsce na macie, po której się porusza. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

W lodowej krainie 12.02.2024

W tym tygodniu rozmawialiśmy o życiu Eskimosów. Dowiedzieliśmy się gdzie mieszkają oraz jak wygląda ich codzienne życie. Poznaliśmy również wiele nowych zwierząt, które zamieszkują lodową krainę. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne. Sprawdźcie sami.

Bal karnawałowy 7.02.2024

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Na balu karnawałowym w naszym przedszkolu, dzieci wcieliły się w różne zwierzęta, a nasza przedszkolna sala przemieniła się w prawdziwą dżunglę . Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały stroje. Przedszkolaki świetnie się bawiły, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

Eksperymenty 01.02.2024

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Z pomocą cioć dzieci przeprowadziły różnorodne eksperymenty. Uczyliśmy się stawiać hipotezy i wyciągać wnioski. Zabawy w małych badaczy dostarczyły wiele radości, emocji, a jednocześnie rozbudziły ich ciekawość poznawczą.

Biblioteka 31.01.2024

We wtorek kolejny raz wybraliśmy się na zajęcia do biblioteki, która znajduje się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie. Na początku zajęć z wielką uwagą wysłuchaliśmy opowiadania "Skarb Arubaby". Następnie wcieliliśmy się w prawdziwych piratów. Naszym zadaniem było odnalezienie skarbu. Podążając za strzałkami odnaleźliśmy wszystkie ukryte koperty. Po wykonaniu wszystkich zadań oraz ułożeniu mapy, udało nam się odnaleźć słodki skarb.

Dzień babci i dziadka 30.01.2024

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, a także rodzice mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Przedszkolaki wspaniale wystąpiły przed bliskimi i zaprezentowały swoje umiejętności. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy pociechy ze wspaniałych wnucząt.

Basen 29.01

Rozpoczynamy kolejny semestr nauki pływania. Dołączyły do nas kolejne odważne przedszkolaki, które w wodzie czują się jak ryby. Życzymy powodzenia i zdobycia wielu nowych umiejętności.

Przegląd kolęd i pastorałek 26.01.204

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się 14 edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Kolędnicy Wędrownicy". W pięknych strojach, z uśmiechami na twarzach odważne dzieci godnie reprezentowały zaproszone do udziału w przeglądzie zaprzyjaźnione przedszkola. Dziękujemy za piękne występy, uczestnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok!

Urodziny Stasia 26.01.2024

Staś skończył 6 lat! Z tej okazji hucznie świętowaliśmy w przedszkolu. Było dużo tańców przy dźwiękach ulubionych piosenek solenizanta, zabawy i wspólne zdjęcia. Nie zabrakło pysznego tortu i gromkiego "Sto lat!". Wszystkiego najlepszego, Stasiu Niech spełnią się wszystkie Twoje życzenia.

Sporty zimowe 25.01.2024

W tym tygodniu wiele uwagi poświęciliśmy tematowi sportów zimowych. Dzieci zachęcone do różnego rodzaju aktywności poznawały nazwy zimowych dyscyplin, sprzętu sportowego (sanki, nazwy, łyżwy). Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, o tym, jakie zabawy są bezpieczne a jakie nie, i jak we właściwy sposób korzystać ze sprzętu sportowego. Przypomnieliśmy sobie jak należy być ubranym podczas zabaw na śniegu. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne.

Tauron Arena 19.01.2024

W tym tygodniu po raz kolejny wybraliśmy się na zajęcia sportowe na Tauron Arenie Kraków. Podczas zajęć przedszkolaki ćwiczą sprawność fizyczną oraz prawidłową postawę ciała. Jak zwykle nie brakowało uśmiechu na twarzach dzieci podczas wykonywania zadań. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.

Zima, Zima 17.01.2024

Przedszkolaki bardzo lubią zimowe spacery. Szczególnie kiedy na zewnątrz jest pełno śniegu i jeszcze świeci słońce.

Basen 15.01.2024

W poniedziałek odbyły się ostanie w tym semestrze zajęcia z nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły spore postępy i nabywają coraz lepszych umiejętności. Widać, że dzieci w wodzie czują doskonale. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

Poznajemy żywioły 11.01.2024

W tym tygodniu rozmawialiśmy o żywiołach. Dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat wody, ognia, powietrza i ziemi. Robiliśmy eksperymenty i obserwowaliśmy ich wpływ na przyrodę. Rozmawialiśmy również o tym, dlaczego żywioły bywają niebezpieczne i przy tej okazji przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa.

Zabawy na dmuchańcu 10.01.2024

Gdy na zewnątrz wielki mróz w naszej przedszkolnej sali pojawił się dmuchany zamek. Świetnie się bawiliśmy skacząc i zjeżdżając, ćwicząc przy tym zwinność i koordynację ruchową.

Urodziny Poli 22.12.2023

Pola skończyła 4 lata! Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Były tańce, zabawy i dużo radości. Dla naszej jubilatki przygotowaliśmy laurki, wręczyliśmy prezent i odśpiewaliśmy gromkie ,,100 lat". Wszystkiego najlepszego Polciu.

Wigilia 21.12.2023

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w naszym przedszkolu. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w odświętnych strojach wprowadziły nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, a następnie wspólnie zjedliśmy tradycyjne wigilijne potrawy.

Warsztaty świąteczne 20.12.2023

Tuż przed świętami w naszym przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty dla rodziców i przedszkolaków. Zadanie polegało na wykonaniu ozdobnej choinki z pasków papieru, wstążek i kolorowych ozdób. Powstały piękne, oryginalne prace, które mamy nadzieję będą ozdobą świątecznych stołach. Oprócz warsztatów plastycznych odbyło się też rodzinne kolędowanie. Wspólnie śpiewaliśmy tradycyjne kolędy i pastorałki. Wszyscy bardzo się starali i nasz przedszkolny chór brzmiał wspaniale. Bardzo dziękujemy wszystkim za obecność i zaangażowanie.

Urodziny Tymka 19.12.2023

Dzisiaj świętowaliśmy 3 urodziny naszego kolegi Tymona. Ten dzień był pełen uśmiechu i radości. Nie brakowało tańców przy ulubionej muzyce oraz życzeń i wspaniałych prezentów. Wszystkiego najlepszego.

Przygotowania do świąt 19.12.2023

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie przygotowaliśmy kartki świąteczne dla naszych najbliższych. Rozmawialiśmy również o tradycjach oraz zwyczajach. Robiliśmy ciekawe prace plastyczne. Uczyliśmy się składać życzenia. Dekorowaliśmy pierniczki, a z pomarańczy i goździków zrobiliśmy pachnące świąteczne ozdoby. To był prawdziwie magiczny czas.

Mikołaj 6.12.2023

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj. Nasze przedszkolaki cierpliwie oczekiwały jego wizyty i dzielnie wypatrywały go w oknie. Aż w końcu usłyszały głośne "Ho, ho, ho!". Gość wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków oraz zachwyt jego obecnością. Mikołaj obdarował dzieci pięknymi prezentami, a w ramach podziękowań przedszkolaki wręczyły Mikołajowi laurkę oraz zaśpiewały piosenki. Wszyscy cieszymy się, że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!

Dinozaury 6.12.2023

Mikołajki w naszym przedszkolu były bardzo ekscytujące. Oprócz wizyty Świętego Mikołaja mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach o dinozaurach. Przypomnieliśmy sobie kim jest paleontolog, mogliśmy dokładnie obejrzeć i dotknąć różne modele i na chwilę przenieść się w czasy dinozaurów. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii nawet w naszej sali pojawiły się dinozaury, które wzbudziły wiele emocji. To był super dzień!

Zajęcia teatralne 5.12.2023

W tym tygodniu kolejny raz wzięliśmy udział w zajęciach z cyklu "Magia teatru". Musimy przyznać, że w roli aktorów czujemy się coraz lepiej.

Zimowy spacer 4.12.2023

Hu hu ha nasza zima zła !!! Lecz nasze przedszkolaki się tej zimy nie boją i dzielnie maszerują razem z ciociami na spacery. Podziwiamy zimowe krajobrazy oraz jak zmienia się przyroda z nadejściem nowej pory roku.

Ubieramy choinkę 4.12.2023

W oczekiwaniu na spotkanie ze Świętym Mikołajem postanowiliśmy udekorować naszą przedszkolną choinkę pięknymi ozdobami świątecznymi.

Andrzejki 1.12.2023

"Kiedy wieczór andrzejkowy rzuci na nas swoje czary, wróżbie wierzyć jest gotowy każdy, nawet niedowiarek". Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci w pięknych strojach tańczyły przy dźwiękach znanych i lubianych piosenek. Tego dnia przedszkolaki również dowiedziały się o zwyczajach andrzejkowych. Dzieci przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejkowe zabawy dostarczyły dużo niezwykłych przeżyć i emocji. Zobaczcie sami!

Biblioteka 29.11.2023

Dzisiaj wybraliśmy się na zajęcia do wojewódzkiej biblioteki pedagogicznej. Pani bibliotekarka oprowadziła nas po swoim królestwie. Dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w bibliotece oraz jak znaleźć interesującą nas książkę. Mieliśmy tez okazję napisać na maszynie swoje imiona. Pani przeczytała nam ciekawą bajkę i zabrała nas na spacer po archiwum.

Urodziny Veroniki 27.11.2023

W tym tygodniu obchodziliśmy urodziny Veroniki. Było śpiewanie "Sto lat", zdmuchiwanie świeczek, urodzinowe życzenia, prezenty, słodki poczęstunek i oczywiście super zabawa z tańcami. Dzień ten był radosny, kolorowy i bardzo smaczny. Veronice życzymy samych cudownych chwil, radości i uśmiechu na każdy dzień.

Dzień pluszowego misia 24.11.2023

24 listopada przedszkolaki w naszym przedszkolu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko mogło przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. Spróbowaliśmy tego, co misie lubią najbardziej. Ten dzień pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Urodziny Ignasia 23.11.2023

Ignaś skończył 5 lat! Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się impreza urodzinowa. Były tańce, zabawy i dużo radości. Dla naszego jubilata przygotowaliśmy laurki, wręczyliśmy prezent i odśpiewaliśmy gromkie "100 lat". Wszystkiego najlepszego.

Galeria sztuki 22.11.2023

Dzisiaj na zaproszenie rodziców Pawełka, wybraliśmy się do galerii sztuki, którą prowadzą. Czekała tam na nas wielka niespodzianka. Mogliśmy zamienić się w artystów i na prawdziwym płótnie namalować własne dzieła sztuki. To był bardzo inspirujący i ciekawy dzień.

Urodziny Pawełka 20.11.2023

Dzisiaj na urodzinowe przyjęcie zaprosił nas Pawełek. Było dużo zabaw, tańców, śmiechu oraz radości. Nie zabrakło głośnego „Sto lat” oraz pysznego tortu. Naszemu jubilatowi życzymy raz jeszcze wszystkiego co najlepsze!

Urodziny Wojtka 16.11

We wtorek w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Wojtusia. Było dużo zabaw, tańców, śmiechu oraz radości. Nie zabrakło głośnego „Sto lat” oraz pysznego tortu. Naszemu jubilatowi życzymy raz jeszcze wszystkiego co najlepsze!

Wieczornica 13.11.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica podczas której, wszyscy w odświętnych strojach śpiewaliśmy pieśni patriotyczne oraz recytowaliśmy wiersze o naszej ojczyźnie. Wieczornice uświetnili uczestnicy przeglądy poezji patriotycznej. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami oraz w występach solowych recytowali piękne wiersze. Wszystkim gratulujemy wspaniałych występów.

Urodziny Adasia 24.10.1023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Adasia. Bawiliśmy się świetnie przy dźwiękach ulubionych piosenek. Złożyliśmy Adasiowi życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne 100 lat. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu oraz drobnego upominku.

Wizyta strażnika miejskiego 23.10.2023

Dzisiaj odwiedził nas funkcjonariusz Straży Miejskiej, abyśmy mogli utrwalić sobie zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Zwrócił szczególną uwagę, ze wraz ze zmianą pory roku dni stają się bardziej deszczowe i wcześniej robi się ciemno, więc niezbędne jest noszenie odblasków. Każdy przedszkolak otrzymał od Pana strażnika odblask, dzięki któremu będzie lepiej widoczny.

Jesienna pogoda 20.10.2023

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie. Dzieci poznały zjawiska atmosferyczne występujące o tej porze roku. Wzbogaciły także swoje słownictwo o pojęcia przyrodnicze: deszcz, burza, słońce, chmury (dzień pochmurny), wiatr. Dodatkowo przypomnieliśmy sobie nazwy ubrań i wybieraliśmy te, które są odpowiednie na jesienną pogodę.

Jesienne cuda 19.10.2023

W naszym jesiennym kąciku przyrody udało nam się zgromadzić bardzo dużo kasztanów. Dzisiaj stworzyliśmy jesienne lampiony. Napełniliśmy słoiki kasztanami i zamieniliśmy je w wesołe jeżyki. Do każdego słoiczka trafiła świeczka. Mamy nadzieję, że nasze prace umilą jesienne wieczory.

Pasowanie na przedszkolaka 13.10.2023

13 października w naszym przedszkolu miała miejsce ważna uroczystość dla dzieci - pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej części artystycznej w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka kredką. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. To był bardzo ważny dzień dla dzieci i na pewno zostanie w ich pamięci na długo.

Konkurs plastyczny "Barwy jesieni" 11.10.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pod hasłem "Barwy Jesieni". Na konkurs przygotowano bardzo wiele pięknych, oryginalnych i pomysłowych prac. Wszystkie stworzyły w naszej przedszkolnej szatni niesamowity jesienny klimat. Każda z nich jest inna i dzięki temu wyjątkowa. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Tańce góralskie 11.10.2023

W tym roku szkolnym będzie nas odwiedzać ciocia Natalka, która będzie nas uczyć góralskich tańców i przyśpiewek. Podczas tych zajęć poznamy tez bliżej kulturę i tradycje góralskie.

Dary jesieni 9.10.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki poznawały dary jakie niesie nam ze sobą jesień. Podczas zajęć dydaktycznych poznaliśmy przedstawicieli drzew iglastych i liściastych, ich liście i owoce. Zapoznaliśmy się również z owocami i warzywami dojrzewającymi jesienią. Ich kształty, kolory, wielkości, poznawaliśmy różnymi zmysłami.

Kolorowa jesień 4.10.2023

Nastała jesień i przyniosła ze sobą wspaniałe kolory, które stały się dla nas inspiracją do tworzenia pięknych prac plastycznych.

Basen 2.10.2023

Rozpoczynamy kolejny rok nauki pływania. Nasze dzielne przedszkolaki dzisiaj wzięły udział w pierwszych zajęciach. Dzieci, które już w poprzednich latach uczęszczały na basen pomagały młodszym kolegom i koleżankom odnaleźć się w nowej sytuacji. Wszyscy poradzili sobie wspaniale. Odważnie i z entuzjazmem wykonywali wszystkie zadania. Widać, że kontakt z wodą sprawia im wiele radości.

Dzień chłopaka 29.09.2023

Dziś w przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki przygotowały dla chłopców piękne upominki. Było dużo zabaw i wspólne tańce. To był bardzo radosny dzień.

Urodziny Poli B. 28.09.2023

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Pola. Z tej okazji odbyła się w naszym przedszkolu impreza. Były tańce, zabawy i dużo radości. Dla naszej jubilatki przygotowaliśmy piękne laurki, wręczyliśmy prezent i odśpiewaliśmy gromkie "100 lat". Wszystkiego najlepszego.

Powitanie jesieni. 27.09.2023

Lato skończyło się i powitaliśmy nową porę roku. Podczas wycieczki do Puszczy Niepołomickiej poszukiwaliśmy oznak jesieni i udało nam się spotkać prawdziwą Panią Jesień, która opowiedziała nam o swoich darach. Było ognisko, kiełbaski, pieczone ziemniaki, dmuchane zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji przygotowanych przez nasze Ciocie. Bawiliśmy się świetnie, zobaczcie sami.

Zabawa na dmuchanym zamku 26.09.2023

Dzisiaj dostaliśmy zaproszenie od kolegów i koleżanek z naszego oddziału na ul. Okulickiego, żebyśmy ich odwiedzili, gdyż przygotowali dla nas niespodziankę. Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia, a po dotarciu na miejsce okazało się, że w przedszkolnej sali czeka dmuchany zamek ze zjeżdżalnią. Radość była ogromna, a zabawa wspaniała.

Urodziny Majeczki 26.09.2023

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Maja. Z tej okazji odbyła się urodzinowa impreza. Były tańce, zabawy i dużo radości. Dla naszej jubilatki przygotowaliśmy piękne laurki, wręczyliśmy prezent i odśpiewaliśmy gromkie sto lat. Wszystkiego najlepszego.

Magia teatru 26.09.2023

W tym semestrze również uczęszczamy na zajęcia teatralne, które odbywają się w Ośrodku Kultury im. C. Norwida. Podczas zajęć pokonujemy nasze lęki przed występami publicznymi i uczymy się trudnej sztuki teatralnej. Na pewno wyrośniemy na wspaniałych aktorów.

Kolorowe kanapeczki 22.09.2023

W tym tygodniu bardzo dużo rozmawialiśmy o zdrowiu i o tym jak bardzo ważne jest właściwe odżywianie. Dzisiaj przygotowaliśmy sobie na podwieczorek kolorowe, zdrowe, pyszne kanapki. Sprawiło nam to wiele radości, a przy tym mieliśmy okazje spróbować nowych smaków.

Urodziny Idy 21.09.2023

Dzisiaj obchodziliśmy urodziny Idy. Było śpiewanie "Sto lat", zdmuchiwanie świeczek, urodzinowe życzenia, prezenty, słodki poczęstunek i oczywiście super zabawa z tańcami. Dzień ten był radosny i kolorowy.

Dzień Przedszkolaka 20.09.2023

Dzisiaj obchodzimy ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły dzisiaj do przedszkola w piżamach i wzięły udział w piżamowej dyskotece. Wesoło tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Każdy przedszkolak dostał też drobny upominek. Wszystkim dzieciom życzymy samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

Kolorowa jesień 19.09.2023

Nasze przedszkolaki bardzo lubią jesień. Ta bardzo kolorowa pora roku inspiruje nas do wielu zabaw z wykorzystaniem darów jesieni, oraz do tworzenia ciekawych prac plastycznych.

Zajęcia sportowe w Tauron Arenie 15.09.2023

Również tym roku nasze 5 i 6 latki biorą udział w zajęciach sportowych "Akademia przedszkolaka" prowadzonych w małej hali Tauron Areny Kraków. Podczas zajęć pod okiem instruktora przedszkolaki będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie różnych dyscyplin sportowych. Dzisiaj odbyły się pierwsze zajęcia. Nasze dzielne dzieciaki bardzo uważnie słuchały trenerki i wykonywały wszystskie zadania.

Dzień kropki 15.09.2023

Międzynarodowy dzień kropki obchodzony jest 15 września na całym świecie. Tego dnia podczas zabaw i zajęć towarzyszyły nam kolorowe kropki. Razem z rodzicami przygotowaliśmy wspaniałe, kropkowe opaski na głowę. Zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, oraz obejrzały krótki filmik o tytułowej ,,Kropce". Potem wesoło bawiliśmy się w kropkowe zabawy. Podczas spaceru malowaliśmy kredą, a na zakończenie dnia pokolorowaliśmy wspólnie plakat. Wszyscy bardzo aktywnie braliśmy udział w tym dniu.

Jestem pieszym 13.09.2023

Wszystkie przedszkolaki wiedzą już jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Znamy podstawowe znaki drogowe i umiemy prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Dzisiaj teorię sprawdzaliśmy w praktyce i wybraliśmy się na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Obserwowaliśmy ruch i utrwalaliśmy zasady bezpieczeństwa.

Zajęcia sportowe 12.09.2023

Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w pokazowych zajęciach sportowych. Pan trener pokazał nam wiele ciekawych ćwiczeń i zabaw. Bardzo nam się podobało i czekamy niecierpliwie na kolejne zajęcia, które rozpoczną się już w październiku.

Bezpieczny przedszkolak 11.09.2023

Każdy przedszkolak powinien znać zasady bezpieczeństwa. W tym tygodniu rozmawialiśmy głównie o bezpieczeństwie na drodze i przypomnieliśmy sobie numery alarmowe. Rozmywaliśmy tez o tym w jakich sytuacjach należy zawiadomić odpowiednie służby, aby uzyskać pomoc.

Pierwsze wspólne chwile 1-8.09.2023

Rozpoczynamy nowy przedszkolny rok. Bardzo cieszymy się, że znów jesteśmy razem. Witamy też nowych kolegów i koleżanki. Jesteśmy pewni, że czeka nas rok pełen wspaniałych przygód oraz zabawy. W tym tygodniu poznawaliśmy się i rozmawialiśmy o tym jak będziemy spędzać dni w przedszkolu. Nie zabrakło wspólnych zabaw. Było dużo radości i uśmiechu.

Urodziny Igi 8.09.2923

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Igusia. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Kodeks przedszkolaka 5.09.2923

Dzisiaj nasze przedszkolaki wraz z ciocią przygotowały i podpisały Kodeks przedszkolaka. Zapisane zostały w nim zasady jakie obowiązują w naszym przedszkolu. Wszystkie dzielne przedszkolaki uroczyście przyrzekały, że będą się starały przestrzegać tych zasad na co dzień.

Urodziny Franusia 4.09.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Frania. Bawiliśmy się świetnie przy dźwiękach ulubionych piosenek. Złożyliśmy Franusiowi życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne 100 lat. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu oraz drobnego upominku.

Urodziny Jaroslava 3.08.2023

W tym tygodniu swoje urodziny w przedszkolu świętował Yaroslav. Świetnie się bawiliśmy tańcząc w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Dla jubilata przygotowaliśmy piękne laurki oraz zaśpiewaliśmy gromkie "100 lat". Później był tort raz inne smakołyki. Jeszcze raz wszystkiegnajlepszego!

Eksperymenty 3.08.2023

W tym tygodniu przedszkolaki wcieliły się w rolę małych badaczy. Mogły przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Dzieci bardzo chętnie i w skupieniu wykonały zadania wyjaśniające różne zjawiska chemiczne i fizyczne. Zabawy w małych badaczy dostarczyły im wiele radości oraz wielu nowych doznań, i emocji, a jednocześnie rozbudziły ciekawości otaczającego świata.

Warsztaty kulinarne 3.08.2023

Dzisiaj wybraliśmy się do przedszkola prywatnego nr 1 na os. Dywizjonu 303 na warsztaty kulinarne. Samodzielnie wykonaliśmy babeczki, które następnie trafiły do piekarnika. Czekały też na nas różne zadania do rozwiązania przygotowane przez nauczycieli. Bawiliśmy się przy tym świetnie. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy medal.

Wakacyjny piknik 14.07.2023

Dzisiaj wybraliśmy się na piknik do Parku Tysiąclecia. Spotkaliśmy się tam kolegami i koleżankami z przedszkola na os. Dywizjonu 303. Poczuliśmy tam prawdziwie wakacyjny klimat. Drugie śniadanie na kocykach, wspólne śpiewanie, zabawy "w terenie", wszędzie bańki mydlane, a na koniec...pyszne lody! Na pewno to powtórzymy!

Robimy lemoniadę 13.07.2023

Słoneczna pogoda wciąż nas rozpieszcza, a na ciepłe dni najlepsza do picia jest właśnie lemoniada. Jak ją przygotować? Czego potrzebujemy? Nasze przedszkolaki miały okazję się tego wszystkiego dowiedzieć oraz samodzielnie wycisnąć sok z cytryny oraz pomarańczy. Krok po kroku z pomocą cioci udało się nam zrobić ten letni napój. Schłodzona lemoniada smakowała przepysznie.

Góralskie tańcowanie 12.07.2023

Dzisiaj przedszkolaki wybrały się do oddziału naszego przedszkola przy ulicy Okulickiego na Góralskie śpiewanie oraz tańce, warsztaty prowadzone przez ciocię Natalkę. Dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne części stroju góralskiego kobiety i mężczyzny, oraz mieliśmy okazję je przymierzyć i zatańczyć prawdziwy góralski taniec. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe medale. Bawiliśmy się świetnie.

Malujemy na folii 11.07.2023

Dzisiaj nasze ciocie przygotowały wyjątkowe zajęcia plastyczne. Nie odbyły się one w naszej sali, tylko na zewnątrz. Zamiast kartek papieru czekała na nas rozciągnięta między drzewami folia. Każdy z nas poczuł się jak prawdziwy artysta. Powstała bardzo kolorowa wspólna praca. Zabawa była wspaniała.

Zwiedzanie bunkrów 6.07.2023

W środę wybraliśmy się na wycieczkę, by poznać schrony Kombinatu Nowej Huty. Poznaliśmy trochę historii bardzo ciekawie opowiedzianej przez Pana przewodnika. Dzieci świetnie sobie poradziły i dzielnie kroczyły nawet w ciemnościach.

Wizyta Straży Miejskiej 6.07.2023

Dzisiaj po raz kolejny odwiedzili nas funkcjonariusze straży miejskiej. Tym razem przypomnieli nam o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Przynieśli nam też prezenty – odblaski, dzięki którym na pewno będziemy bardziej widoczni i książeczki edukacyjne.

Piknik 30.06.2023

Dzisiaj, korzystając z pięknej pogody przedszkolaki wybrały się na "drugie śniadanie na trawie". Bardzo nam się to spodobało, a owoce, które ze smakiem zajadaliśmy smakowały jeszcze lepiej niż zazwyczaj.

Urodziny Maksa 27.06.2023

Dzisiaj obchodziliśmy 3 urodziny Maksa. Były tańce, wspólne śpiewanie, głośne 100 lat i przepyszny tort! Bawiliśmy się świetnie. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

Wakacje 23.06.2023

W tym tygodniu w naszym przedszkolu czuć było prawdziwie wakacyjny klimat. Rozmawialiśmy o tym jak ciekawie i bezpiecznie spędzić czas podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dzień Taty 23.06.2023

Dzisiaj w kalendarzu dzień taty. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych kochanych tatusiów drobne upominki.

Urodziny Patryka 22.06.2023

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Patryka, który skończył 6 lat. Po wspólnych tańcach i zabawach nasz jubilat zaprosił nas na pyszny tort. Złożyliśmy mu życzenia i wręczyliśmy prezenty. Wszystkiego Najlepszego.

Przyszło do nas lato 21.06.2023

Nareszcie nadeszła najcieplejsza i najbardziej słoneczna pora roku. Teraz więcej czasu możemy spędzać na zabawie na świeżym powietrzu. Podczas codziennych spacerów korzystamy z placu zabaw, malujemy kredą i łapiemy mydlane bańki.

Dzień mamy i taty 16.06.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki, starały się, wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.

Zajęcia teatralne 15.06.2023

We czwartek odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym warsztaty teatralne z cyklu "Magia teatru". Przedszkolaki zaprezentowały zdobyte umiejętności występując w spektaklu "Śpiąca Królewna" przed wyjątkową publicznością. Na widowni zasiedli rodzice.

Urodziny Paulinki 13.06.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu obchodziła Paulinka. W tym ważnym dla niej dniu złożyliśmy jej życzenia i bawiliśmy się przy naszych ulubionych piosenkach. Nie zabrakło drobnego upominku i słodkości. Jeszcze raz Wszystkiego najlepszego.

Przygotowania do dnia mamy i taty 13.06.2023

W ostatnich dniach w naszym przedszkolu trwały przygotowania do bardzo ważnego święta - Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki przygotowywały dla swoich rodziców zaproszenia oraz prezenty.

Tata Wiktora czyta przedszkolakom 12.06.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedził nas dzisiaj tata Wiktora. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Muzeum Manggha 7.06.2023

W środę wybraliśmy się do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na warsztaty "Opowieść o Japonii". Poznaliśmy klimat, kulturę, zwyczaje i tradycje tego kraju. Dowiedzieliśmy się jak wygląda Japonia na mapie, jakie zwierzęta ją zamieszkują i jakie są tradycyjne japońskie potrawy. Na koniec techniką origami wykonaliśmy wspaniałe liskii, które samodzielnie ozdobiliśmy. Zwiedzając muzeum dowiedzialismy się również jak powstają prace metodą drzeworytu.

Dzień dziecka 1.06.2023

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się do sali zabaw "Miasteczko dzieci". W specjalnie przygotowanych domkach mogliśmy bawić się w teatr, sklep, szpital, kawiarnię, weterynarza i wiele innych. Wspaniale spędziliśmy tam czas wcielając się w różne role.

Gimnastyka na powietrzu 30.05.2023

Przedszkolaki doskonale wiedza, że ruch to zdrowie. Dlatego chetnie się gimnastykują i wykonują ćwiczenia ruchowe. Dzisiaj postanowiliśmy zorganizować gimnastykę na świeżym powietrzu.

Prezenty na dzień mamy 26.05.2023

Dzisiaj w kalendarzu 26 maja, święto wszystkich mam. Z tej okazji dzieci, przygotowały dla nich piękne upominki.

Urodziny Mateusza 26.05.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Mateusza. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Majowa łąka 25.05.2023

W tym tygodniu rozmawiamy o majowej łące. Dzisiaj poznawaliśmy nazwy wielu kwiatów i sami za pomocą farb wyczarowaliśmy piękną łąkę.

Spotkanie z pisarką 22.05.2023

Nasze przedszkole odwiedziła Pani Iwona Gierłach - autorka książeczek dla dzieci o przygodach Kotka Włodka. Podczas spotkania Pani Iwonka przeczytała nam drugą część "Kotka Włodka z Nowej Huty". Otrzymaliśmy także upominki w postaci naklejek i kolorowanek z książkowym bohaterem. Ale to nie koniec niespodzianek. Do przedszkola zawitał sam Kotek Włodek. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał książkę z autografem Dziękujemy Pani Iwonie za to wyjątkowe spotkanie i zapraszamy ponownie z kolejną częścią przygód sympatycznego kotka.

Zajęcia teatralne 16.05.2023

Podczas zajęć z cyklu "magia teatru" nie tylko przygotowujemy się do przedstawienia dla rodziców. Ale też pracujemy nad dyscypliną, skupieniem i poczuciem własnej wartości. Efekty warsztatów będzie można zobaczyć już wkrótce.

Wycieczka do Rabki 25.05.2023

Ostatni dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, po którym wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Tym razem naszym celem była słynna Rabczańska fontanna ze słoniami. Nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty na placu zabaw. Po obiedzie nadszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich moment – pamiątki. Każdy dzielny podróżnik otrzymał pamiątkowy dyplom i wybrał sobie nagrody. Wszystkie przedszkolaki były bardzo dzielne i bardzo samodzielne. Szczególnie gratulujemy tym, którzy zdecydowali się pierwszy raz wziąć udział w tej przygodzie. I chociaż pogoda nas nie rozpieszczała, udowodniliśmy, że w dobrym towarzystwie po prostu nie można się nudzić. Zapraszamy na kolejną wycieczkę już we wrześniu.

Wycieczka do Rabki 24.05.2023

Dzisiejszy dzień powitał nas nie najlepszą pogodą. Postanowiliśmy jednak udowodnić, że w czasie deszczu dzieci się nie nudzą. Dzień rozpoczęły zajęcia plastyczne, podczas których wymyślaliśmy nazwy dla naszych pokoi i tworzyliśmy plakaty na drzwi. Główną atrakcją były przygotowane przez ciocie podchody. Pokonując wyznaczoną przez strzałki trasę, rozwiązywaliśmy różne zadania. Na końcu drogi czekała na nas "komnata tajemnic", w której dwie wróżki ukrywały skarby dla wszystkich uczestników. Po obiedzie korzystając z poprawy pogody wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Tam spacerowaliśmy wokół solankowej tężni i bawiliśmy się na placu zabaw. Wieczorem odbyło się piżamowe party, na którym tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Świetnie się bawiliśmy. Zmęczeni, ale szczęśliwi ułożyliśmy się do snu. Śnimy teraz o kolejnych niespodziankach jakie czekają nas jutro.

Wycieczka do Rabki 23.05.2023

We wtorkowy słoneczny poranek grupa dzielnych przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę do Rabki. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w teatrze Rabcio, gdzie oglądnęliśmy przepiękne przestawienie "Robaczki". Potem skierowaliśmy swoje kroki do parku rozrywki Rabkoland, gdzie wesoło bawiliśmy się na karuzelach i innych atrakcjach. Gdy dotarliśmy do pensjonatu, czekała na nas pyszna kolacja, a po niej zabawy na świeżym powietrzu. Teraz już smacznie śpimy i czekamy na kolejny dzień pełen przygód.

Urodziny Gabrysi 11.05.2023

W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła Gabrysia. Podczas urodzinowej imprezy wszyscy tańczyliśmy do dźwięków ulubionych piosenek, a potem nasza jubilatka zaprosiła nas na pyszny tort. Na zakończenie przyjęcia Gabrysia obdarowała kolegów i koleżanki drobnymi upominkami. Wszystkiego najlepszego!

Poznajemy Unię Europejską 5.05.2023

W tym tygodniu rozmawialiśmy o Unii Europejskiej. Dowiedzieliśmy się jakie kraje do niej należą i poznaliśmy bliżej kilka z nich. Poznaliśmy flagę i hymn Unii, a nasza koleżanka Zuzia specjalnie dla nas zagrała go na pianinie.

Urodziny Jagienki 27.04.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Jagienka. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

W świecie książki 25.04.2023

W tym tygodniu tematem zajęć było "W świecie książki". Celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach zainteresowania książką, kształtowanie zainteresowań czytelniczych oraz rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki. Przedszkolaki poznały drogę książki od autora do księgarni oraz zasady korzystania z książek, wiedzą jak o nie dbać i je szanować.

W świecie sztuki 21.04.2023

Tematem przewodnim w ubiegłym tygodniu była sztuka. Nasze przedszkolaki zapoznały się z zagadnieniami dotyczącymi malarstwa, rzeźby, teatru, kina oraz cyrku. Podczas pracy plastycznej dzieciaki mogły wcielić się w rolę "malarza-artysty" i stworzyć swoje własne dzieła sztuki.

Ekologia 21.04.2023

W tym tygodniu naszym celem było zapoznanie się jak dbać o naszą planetę. Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, podczas zajęć dydaktycznych dowiedzieliśmy się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

Teatrzyk 20.04.2023

20 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie Teatru Elefant "Smocze opowieści". Razem z tytułowym smokiem przypomnieliśmy sobie zasady dbania o naszą planetę. Nie zabrakło tematu segregacji śmieci i recyklingu. Nauka przez zabawę - to lubimy najbardziej!

Urodziny Kosi 18.04.2023

W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła Konstancja. Podczas urodzinowej imprezy wszyscy tańczyliśmy do dźwięków ulubionych piosenek, a potem nasza jubilatka zaprosiła nas na pyszny tort. Na zakończenie przyjęcia Kosia obdarowała kolegów i koleżanki drobnymi upominkami. Wszystkiego najlepszego!

Mama Igi czyta przedszkolakom 14.04.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Igi. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Urodziny Kuby 14.04.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Kubusia. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Wielkanocne śniadanie 5.04.2023

Tradycją w naszym przedszkolu jest wspólne Wielkanocne śniadanie. Dzisiaj pięknie wystrojone przedszkolaki zasiadły do świątecznego stołu, na którym czekały na nie tradycyjne potrawy. Życząc sobie nawzajem Wesołych Świąt podzieliliśmy się jajkiem, symbolem nowego życia, mając nadzieję, że świąteczny duch zostanie z nami na długo.
Wszystkim dzieciom i ich rodzinom życzymy spokojnych, rodzinnych, zdrowych Świąt Wielkiej Nocy.

Warsztaty świąteczne 4.04.2023

Tuż przed świętami Wielkanocnymi zaprosiliśmy rodziców na świąteczne warsztaty. Aby móc rozpocząć wykonywanie świątecznej ozdoby ,przedszkolaki wraz z rodzicami musieli wziąć udział w zajęciach, podczas których rozwiązywali różne zadania. Poradzili sobie wyśmienicie. W części plastycznej powstały piękne, oryginalne, niepowtarzalne kurczaki, które mamy nadzieję staną się ozdobą świątecznego stołu. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Wszystkim uczestnikom warsztatów gratulujemy kreatywności i zdolności plastycznych.

Mama Marysi czyta przedszkolakom 31.03.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Marysi. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

W naszym ogródku 31.03.2023

W tym tygodniu motywem przewodnim na naszych zajęciach był ogród. Przedszkolaki miały okazję założyć swoją mini uprawę i zasadzić wybrane roślinki. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy aż coś zacznie rosnąć.

Mama Jagienki czyta przedszkolakom 30.03.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Jagny. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Tata Gabrysi czyta przedszkolakom 28.03.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedził nas dzisiaj tata Gabrysi. Bardzo dziękujemy, za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Powitanie wiosny 22.03.2023

Nareszcie przyszedł czas na powitanie Wiosny. W kolorowych opaskach na głowach, z Marzanną i kolorowym gaikiem wybraliśmy się do pobliskiego parku, aby powitać nową porę roku i pożegnać zimę. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy, aby uczcić wiosnę, która w końcu do nas zawitała.

Wiosna wiosenka 20.03.2023

W tym tygodniu nasze przedszkolaki przygotowywały się na nadejście nowej pory roku - Wiosny. Świętowanie rozpoczęło się od zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki oraz słuchały opowiadań o nadejściu wiosny. Wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych. Czas minął nam w radosnej atmosferze. Zobaczcie sami.

W świecie muzyki 16.03.2023

W tym tygodniu poświęciliśmy czas muzyce. Dużo śpiewaliśmy, graliśmy, tańczyliśmy – jednym słowem muzykowaliśmy. Przypomnieliśmy sobie nazwy instrumentów oraz stworzyliśmy własne instrumenty, które wykorzystaliśmy podczas instrumentacji do znanych utworów.

Mama Mai i Mateusza czyta przedszkolakom 16.03.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Mateusza i Majeczki. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Tata Zuzi czyta przedszkolakom 16.03.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedził nas dzisiaj tata Zuzi. Bardzo dziękujemy, za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Mama Wiktora czyta przedszkolakom 10.03.2023

W ramach akcji "Rodzina czyta przedszkolakom" odwiedziła nas dzisiaj mama Wiktora. Bardzo dziękujemy za piękne czytanie i wspólnie spędzony czas.

Urodziny Marty 9.03.2023

W tym tygodniu swoje urodziny obchodziła Marta. Podczas urodzinowej imprezy wszyscy tańczyliśmy do dźwięków ulubionych piosenek, a potem Martusia poczęstowała nas słodkościami. Wszystkiego najlepszego!

Dzień kobiet 8.03.2023

Dzisiaj świętowaliśmy dzień kobiet. Z tej okazji to dziewczynki były dzisiaj w centrum zainteresowania. Otrzymały drobne upominki oraz życzenia od swoich kolegów. Nie zabrakło też wesołych zabaw i tańców.

Urodziny Zuzi 7.03.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Zuzi. Były wyjątkowe, bo ostatni raz obchodzone w przedszkolu. Było mnóstwo świetnych zabaw, tańców, wspaniałych prezentów oraz moc życzeń. Nie zabrakło głośnego sto lat dla jubilatki przy pysznym torcie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Poznajemy kosmos 3.03.2023

W tym tygodniu przedszkolaki na zajęciach rozmawiały o kosmosie. Zajęcia miały na celu rozbudzić ciekawość dzieci otaczającym nas wszechświatem. Oglądaliśmy różne książeczki o kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu. Zastanawialiśmy się czy życie na innych planetach jest możliwe i czy ufo naprawdę istnieje. W trakcie różnych zabaw i zajęć dzieci poznały planety układu słonecznego. Wykonaliśmy również ciekawe prace plastyczne.

Urodziny Majeczki 23.02.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Majeczka. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Poznajemy urządzenia elektryczne 23.02.2023

W tym tygodniu podczas zajęć poznawaliśmy różne urządzenia elektryczne. Dowiedzieliśmy się jak działają i do czego służą. Rozmawialiśmy też na temat zasad bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.

Gimnastyka 21.02.2023

Każdy przedszkolak dobrze wie, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Ważnym elementem dbania o zdrowie jest ruch dlatego z zaangażowaniem regularnie bierzemy udział w zajęciach gimnastycznych.

Urodziny Oskara 20.02.2033

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Oskara. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Zajęcia teatralne 16.02.2023

Podczas zajęć z cyklu "magia teatru" w domu kultury im. C. K Norwida przedszkolaki nie tylko świetnie się bawią, ale także przełamują strach przed występami, nabierają pewności siebie, doskonalą umiejętność wcielania się w rożne role.

Bal karnawałowy 17.02.2023

17 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem "królewski bal". Przedszkolaki w pięknych przebraniach bawiły się do swoich ulubionych piosenek oraz prezentowały swoje stroje i wykonane w domach korony. Nie zapomnieliśmy również o wyborze Króla i Królowej balu. Był to wyjątkowy dzień który będziemy jeszcze długo wspominać.

Tłusty czwartek 16.02.2023

Czwartek w naszym przedszkolu był wyjątkowo słodkim dniem. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tłustym czwartkiem. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku w postaci faworków i pączków.

Urodziny Piotrka 15.02.2023

Dzisiaj świętowaliśmy w przedszkolu urodziny naszego kolegi Piotrusia. Wszyscy tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek oraz bawiliśmy się w ulubione zabawy. Jubilat otrzymał piękne, kolorowe laurki oraz drobny upominek. Nie zabrakło oczywiście gromkiego sto lat. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Walentynki 14.02.2023

14 lutego był prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historie i tradycje związane z tym wyjątkowym dniem. Dzień walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego.

Zabawy ze śniegiem 7.02.2023

W tym tygodniu na zajęciach rozmawialiśmy o krainie wiecznych śniegów i lodu. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat warunków tam panujących. Dzisiaj mogliśmy z bardzo bliska poznać właściwości śniegu i lodu.

Urodziny Amelki 31.01.2023

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Amelka. Było mnóstwo zabawy oraz tańców do ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć pysznego tortu, wspaniałych prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień Babci i Dziadka 30.01.2023

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Babci i Dziadka. W czasie występu przedszkolaki , starały się wierszem i piosenką podziękować Babciom i Dziadkom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom wykonane własnoręcznie upominki.

Przygotowania do dnia babci i dziadka 27.01.2023

Ten tydzień upłynął nam na przygotowaniach do Święta Babci i Dziadka, którzy niedługo odwiedzą nas w naszym przedszkolu. Przygotowywaliśmy dla nich słodkie upominki.

Przegląd kolęd i pastorałek 27.01.2023

27 stycznia na zaproszenie Przedszkola Prywatnego nr 1 wzięliśmy udział w Przeglądzie kolęd i pastorałek "Kolędnicy-Wędrownicy". W tym roku to już 13 edycja wspólnego między przedszkolnego kolędowania. Dzieci w pięknych strojach śpiewały ulubione kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami. Kolejne wspólne kolędowanie za rok.

Urodziny Stasia 26.01.2023

Dzisiaj w przedszkolu świętowaliśmy urodziny Stasia. Wszyscy wesoło tańczyliśmy przy dźwiękach naszych ulubionych piosenek. Nie zabrakło również pysznego tortu, prezentów oraz szczerych życzeń. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Tauron 25.01.2023

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych w Tauron Arenie. Tym razem poznawaliśmy podstawowe zasady gry w piłkę ręczną.

Urodziny Wiktora 3.01.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy 6 urodziny Wiktora. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Był przepyszny tort, gromkie 100 lat i oczywiście, upominek dla jubilata. Wszystkiego najlepszego!

Straż miejska 29.12.2022

Dzisiaj po raz kolejny gościliśmy funkcjonariusza straży miejskiej, który przypomniał nam zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Mogliśmy sprawdzić nasze wiadomości w praktyce wcielając się w kierowców i pieszych.

Wigilia 22.12.2022

W środę w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia.

Urodziny Poli 21.12.2022

Dzisiaj swoje urodziny w przedszkolu świętowała Pola. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne 100 lat oraz mocno ją uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też wspaniałego tortu oraz prezentów. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy do ulubionych piosenek. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Przygotowania do świąt 20.12.2022

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby i kartki świąteczne oraz przygotowywaliśmy się do wspólnego kolędowania.

Zima 15.12.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zimie. Poznawaliśmy jej najważniejsze cechy, oraz to jakie zmiany przynosi w pogodzie i przyrodzie. Wykonaliśmy też piękne, zimowe prace plastyczne.

Wizyta Mikołaja 6.12.2022

Dzisiaj nadszedł długo wyczekiwany dzień. Nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci od rana wyglądały przez okno wypatrując gościa. Kiedy go ujrzały nastąpił wybuch radości. Swojego gościa przedszkolaki przywitały piosenką. Potem nadszedł czas na prezenty, rozmowy i pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. To był wspaniały dzień.

Ubieramy choinkę 5.12.2022

Zbliża się wizyta Św. Mikołaja, a tuż po niej święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji przedszkolaki ubrały dzisiaj choinkę, która w tym wyjątkowym czasie będzie ozdabiać przedszkolną salę.

List do Mikołaja 2.12.2022

Wszystkie dzieciaki niecierpliwie czekają na wizytę Św. Mikołaja. W związku z tym napisaliśmy dzisiaj do niego list.

Andrzejki 30.11.2022

Dzisiaj nasze przedszkole zamieniło się w komnatę czarów. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przebrane w czarodziejskie stroje. Dzieciaki lały wosk, wróżyły, a także próbowały przepowiadać przyszłość z czarodziejskiej kuli :). W tym dniu nie zabrakło tańców i zabawach tanecznych przy wesołej muzyce. Radości nie było końca.

Urodziny Veroniki 25.11.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy urodziny Veroniki. Wspólnie tańczyliśmy się w rytm ulubionych dziecięcych przebojów. Był przepyszny tort, gromkie 100 lat i oczywiście, upominek dla jubilatki. Wszystkiego najlepszego!

Dzień misia 25.11.2022

W piątek w naszym przedszkolu odbył się dzień pluszowego misia. W tym dniu każdy przedszkolak mógł przynieść swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia oraz przypomnieliśmy sobie bajkowe misie. W tym dniu nie brakowało różnych zabaw i tańców o tematyce misiowej.

W świecie dinozaurów 23.11.2022

Dinozaury fascynują wszystkie dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem oraz gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? W tym tygodniu nasze przedszkolaki w ramach zajęć miały możliwość odkryć wszystkie te tajemnice. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne, rozpoznawały i nazywały wiele gatunków dinozaurów oraz oglądały filmy edukacyjne poświęcone omawianemu tematowi.

Urodziny Ignasia 22.11.2022

Tym razem świętowaliśmy urodziny naszego kolegi Ignasia. Było mnóstwo zabawy, tańców i śmiechu. Nie zabrakło oczywiście pysznego tortu, moc życzeń i wspaniałych prezentów. Jeszcze raz 100 lat dla Jubilata.

Wieczornica 18.11.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyła się uroczysta wieczornica, podczas której zaprosiliśmy naszych bliskich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne świętowanie.

Urodziny Pawełka 17.11.2022

Dzisiaj urodziny świętował Pawełek. W tym dniu nie brakowało wspaniałej zabawy przy skocznej muzyce, głośnego sto lat, wyśmienitego tortu oraz wspaniałych prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla małego jubilata.

Polska - nasza ojczyzna 10.11.2022

W ostatnim tygodniu rozmawialiśmy o naszej ojczyźnie. Poznawaliśmy jej symbole. Oglądaliśmy zdjęcia z najpiękniejszych miejsc naszego kraju. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat naszej historii.

Biblioteka 8.11.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na pierwsze zajęcia do pobliskiej biblioteki. Mogliśmy przez chwilę poczuć się jak prawdziwi czytelnicy. Razem z Panią bibliotekarką przenieśliśmy się do świata naszych ulubionych bohaterów z książek. Na koniec każdy wykonał własną zakładkę którą zabraliśmy do domu.

Kraków 4.11.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim był Kraków. Uczyliśmy się na temat krakowskich zabytków, słuchaliśmy legend krakowskich i przygotowywaliśmy prace plastyczne związane z tematyką naszego miasta.

Gimnastyka 3.11.2022

Przedszkolaki doskonale wiedzą, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego bardzo chętnie biorą udział w zajęciach gimnastycznych.

Pasowanie na przedszkolaka 27.10.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci w odświętnych strojach zostały przyjęte do grona przedszkolaków. To był bardzo ważny dzień dla wszystkich i na pewno pozostanie w ich pamięci na długo.

Urodziny Adasia 25.10.2022

Dzisiaj swoje urodziny świętował Adaś. W tym dniu nie brakowało wspaniałej zabawy przy skocznej muzyce, głośnego sto lat, wyśmienitego tortu oraz wspaniałych prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla jubilata.

Jesienna pogoda 22.10.2022

Miniony tydzień był okazją do wykonania wielu eksperymentów oraz przeżywania różnych doświadczeń związanych z jesienną pogodą która ciągle płata nam figle. Wzbogaciliśmy swoje słownictwo o nowe pojęcia oraz ćwiczyliśmy pamięć i koncentrację wykonując zadania przy tablicy interaktywnej. Wykonaliśmy ciekawe pracę plastyczne.

Urodziny Marysi 21.10.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Marysi. Były tańce i zabawy, prezenty, dużo uśmiechu i gromkie 100 lat. Naszej jubilatce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego.

Urodziny Martyny 19.10.2022

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Martynka. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej koleżance serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Wycieczka do ogrodu botanicznego 18.10.2022

W tym tygodniu nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego. Ogród Botaniczny przywitał nas przepięknym, jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do spaceru alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Wszyscy miło i przyjemnie spędziliśmy czas.

Jesień w lesie 14.10.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim naszych zajęć były dary lasu oraz parku. Dowiedzieliśmy się jakie skarby skrywa dla nas Jesień. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu kolorowych liści oraz dowiedzieliśmy się z jakich drzew one pochodzą. Wykonaliśmy ciekawe pracę plastyczne oraz braliśmy udział w zajęciach z przeliczania oraz porównywania zbiorów.

Basen 10.10.2022

Dzisiaj rozpoczęliśmy zajęcia na basenie. Przedszkolaki odważnie rozpoczęły naukę pływania. Mamy nadzieję, że te zajęcia nie tylko dadzą im nowe umiejętności, ale też mnóstwo radości.

Jesiennie 7.10.2022

W naszym przedszkolu jesień zagościła na dobre. Podczas zajęć i zabaw poznajemy jej dary, rozmawiamy o zmianach jakie przyniosła w przyrodzie i tworzymy piękne prace plastyczne.

Zajęcia dodatkowe 6.10.2022

W tym tygodniu rozpoczęły się zajęcia dodatkowe. Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach sportowych, szachowych, tanecznych i językowych. Bawimy się przy tym wspaniale.

Dzień chłopaka 30.09.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczyły kolegom drobne upominki. Potem wszyscy tańczyliśmy i bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. To był wspaniały dzień.

Sałatka owocowa 29.09.2022

Dzisiaj każdy z nas przyniósł do przedszkola ulubiony owoc. Na zajęciach poznawaliśmy ich nazwy, wygląd, rozpoznawaliśmy je po smaku i zapachu, a potem samodzielnie zrobiliśmy z nich owocową sałatkę. Przy tej okazji powstały też oryginalne prace plastyczne malowane stopami.

Poznajemy zmysły 28.09.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o zdrowiu i kształtowaliśmy prawidłową postawę nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Podczas zajęć i zabaw poznaliśmy nasze zmysły i do czego nam służą. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

Urodziny Poli 28.09.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Poli, która skończyła 3 latka. Były tańce i zabawy, były prezenty, dużo uśmiechu i gromkie 100 lat. Naszej solenizantce jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

Wycieczka do Rabki 30.09.2022

Ostatni dzień naszej wycieczki przypadł na 30 września czyli dzień chłopaka. Po śniadaniu wspólnie wykonaliśmy piękny kolorowy napis. Każdy chłopiec otrzymał od koleżanek drobny upominek, a żeby uczcić ten dzień urodziliśmy sobie małą dyskotekę. Niestety deszczowa pogoda uniemożliwiła nam zaplanowany spacer, ale w zamian za to spędziliśmy czas na wspólnej zabawie. Później przyszedł wyczekiwany przez wszystkich moment czyli wręczenie nagród dla dzielnych podróżników. Każdy przedszkolak otrzymał maskotkę, pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Szczególnie gratulujemy tym dzieciom, które były z nami pierwszy raz. Ale wielkie brawa za dzielność należą się wszystkim. Mamy nadzieję, że dzieciaki wracają z pięknymi wspomnieniami i z radością opowiedzą swoim najbliższych o przygodach z Rabki. Już odliczamy dni do wiosennej wyprawy.

Wycieczka do Rabki 29.09.2022

Dzisiaj nasi dzielni podróżnicy udowodnili, że nawet gdy pogoda nie rozpieszcza to można świetnie się bawić. Pomimo tego, że poranek w Rabce przywitał nas deszczem, postanowiliśmy trzymać się planu i wybraliśmy się do Rabkolandu. Zabawa na karuzelach i innych atrakcjach udała się wspaniale. Po powrocie zjedliśmy pyszny obiad, po którym spędzaliśmy czas na wspólnej zabawie. Wzięliśmy udział w konkursie jesiennej piosenki. Najdzielniejszych wykonawców nagrodziliśmy gromkimi brawami i drobnymi upominkami. Największą atrakcją wieczoru była piżamowa dyskoteka, na której bawiliśmy się w rytm ulubionych przebojów. To był wspaniały dzień.

Wycieczka do Rabki 28.09.2022

To już nasza jesienna tradycja, że z grupą najdzielniejszych przedszkolaków wyjeżdżamy na wycieczkę do Rabki Zdrój. Dzisiaj rozpoczęliśmy naszą przygodę od wizyty w teatrze lalek Rabcio na przedstawieniu "Opowieść o kocie w butach". Gra aktorów bardzo nam się podobała, a trochę inne przedstawienie znanej bajki zrobiło na nas ogromne wrażenie. Po przyjedzie do ośrodka czekał na nas pyszny obiad. Po południu, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybraliśmy się do parku zdrojowego, gdzie spacerowaliśmy dzielnie wokół tężni solankowej. Później w nagrodę za dzielne maszerowanie szaleliśmy na placu zabaw i na dmuchańcach. Po powrocie czekała na nas kolejna niespodzianka. Pyszna kiełbasa z grilla i pieczony chleb. Wszystko bardzo nam smakowało. Czas przed snem spędziliśmy na wspólnych zabawach na świetlicy. Teraz już smacznie śpimy i czekamy na kolejny dzień pełen przygód.

Jesienny bal 23.09.2022

W miniony piątek w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Dzieci w przepięknych jesiennych nakryciach głowy radośnie przywitały nową porę roku. Te najciekawsze własnoręcznie wykonane ozdoby na głowę zostały wyróżnione i nagrodzone drobnymi upominkami. Były tańce, zabawy i dużo uśmiechu. To był bardzo radosny dzień.

Nadchodzi jesień 20.09.2022

Zbliża się jesień, najbardziej kolorowa pora roku. W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy przygotowania na jej powitanie. Poznajemy jej oznaki i dary, które nam przyniesie. Robimy piękne prace plastyczne, a w naszej sali powstaje jesienny kącik.

Dzień przedszkolaka 20.09.2022

We wtorek 20 września w naszym przedszkolu odbył się dzień przedszkolaka. Braliśmy udział w różnych grach i zabawach. Ciocie przygotowały dla nas ciekawe eksperymenty. Nie zabrakło również słodkiego upominku dla wszystkich dzieci.

Urodziny Igi 9.09.2022

Dzisiaj swoje urodziny świętowała Iga. Przyjęcie udało się wspaniale. Złożyliśmy naszej solenizantce serdeczne życzenia, zaśpiewaliśmy głośne sto lat i mocno uściskaliśmy. Oczywiście nie zabrakło też prezentów, ale najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Dzień Kropki 15.09.2022

W czwartek naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki. Jest to święto, które przypomina dzieciom o ich talentach, pobudza ich kreatywność i pomysłowość. W tym dniu nie zabrakło wielu ciekawych zabaw, które były wypełnione kolorowymi kropkami.

Bezpieczni na drodze 14.09.2022

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przede wszystkim przypomnieliśmy sobie jak prawidłowo przechodzić przez ulicę. Wybraliśmy się również na spacer w celu utrwalania zasad bezpiecznego poruszania się. Zapoznaliśmy się z wyglądem podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacją świetlną. Wykonaliśmy też ciekawe prace plastyczne.

Spotkanie ze strażnikiem miejskim 13.09.2022

Dzisiaj odwiedził nas funkcjonariusz Straży Miejskiej, który pomógł nam utrwalić zasady ruchu drogowego i opowiedział o najważniejszych znakach dotyczących ruchu pieszych. To była bardzo miła i ciekawa wizyta. Dziękujemy.

Pierwsze wspólne chwile 1-9.09.2022

Rozpoczynamy nowy przedszkolny rok. Bardzo się cieszymy, że znowu jesteśmy razem. Witamy też nowych kolegów i koleżanki. Jesteśmy pewni, że czeka nas rok pełen nowych przygód, wspaniałej zabawy i okazji do poznawania otaczającego nas świata.

Urodziny Haneczki 30.08.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Haneczki. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Mali artyści 27.08.2022

Korzystając z pięknej letniej pogody wybraliśmy się na osiedlowe podwórko, które ozdobiliśmy naszymi kredowymi obrazkami.

Muzeum obwarzanka 25.08.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka. W drodze do muzeum przypomnieliśmy sobie nazwy niektórych zabytków Krakowa. Podczas wizyty w muzeum poznaliśmy tradycje oraz historię wypieku obwarzanków krakowskich. W trakcie warsztatów mogliśmy również samodzielnie przygotować obwarzanki, które następnie zabraliśmy ze sobą do domu. Były przepyszne!

Kino 4.08.2022

Dzisiaj wybraliśmy się do Multikina na seans filmowy "Jeżyk i przyjaciele". Bajka opowiada o parze najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. O tym jak dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Wycieczka wszystkich bardzo się podobała.

Urodziny Jarka 26.07.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Yaroslava. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Seleny 25.07.2022

Dzisiaj Selena obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

Wycieczka do Zoo 19.07.2022

Dzisiaj wybraliśmy się na wyjątkowy spacer. Był to spacer po krakowskim ogrodzie zoologicznym. Bardzo się ucieszyliśmy, że mogliśmy zobaczyć tak wiele interesujących zwierząt. Niektóre z nich były naprawdę blisko. Bardzo podobał nam się pokaz karmienia słoni, spotkanie z żyrafami oraz wizyta w mini-zoo.

Spotkanie z Panią dentystką 14.07.2022

Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą jak należy dbać o zęby. Dzisiaj odwiedziła nas pani dentystka żeby nie tylko jeszcze raz pokazać nam jak prawidłowo szczotkować ząbki, ale też sprawdzić czy nasze zęby są zdrowe.

Rytmika 8.07.2022

Bardzo lubimy zajęcia rytmiczne z ciocia Beatką. Zawsze przygotowuje dla nas bardzo ciekawe zajęcia, podczas których doskonalimy swoje umiejętności i uczymy się wielu nowych rzeczy.

Wakacje 7.07.2022

Rozpoczęły się wakacje, a w naszym przedszkolu każdy dzień jest pełny zabawy i ciekawych zadań. Zobaczcie jak wesoło spędzamy czas.

Zabawy na powietrzu 24.06.2022

Korzystając z ładnej pogody codziennie przedszkolaki wybierają się na spacery po okolicy. Dzisiaj postanowiliśmy dłużej pobawić się na powietrzu.

Urodziny Patryka 23.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Patryka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Prezenty dla taty 22.06.2022

23 czerwca w kalendarzu jest Dzień Taty. Wszystkie przedszkolaki z tej okazji przygotowały dla swoich tatusiów piękne prezenty, które wręczyły im składając najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Ostatnie zajęcia na Tauron Arenie 21.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym zajęcia rekreacyjno-sportowe na Tauron Arenie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, na której widać jak świetnie sobie radzimy w czasie zajęć.

Przedstawienie 15.06.2022

W środę 15 czerwca mieliśmy okazję gościć w naszym przedszkolu grupę teatralną "Elefant", która specjalnie dla nas przygotowała przedstawienie "Opowieść o ziarenku". Spektakl bardzo nam się podobał.

Dzień mamy i taty 10.06.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Mamy i Taty. W czasie występu przedszkolaki , starały się, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez. Po występie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane własnoręcznie upominki.
Dzisiaj też uroczyście pożegnaliśmy dzieci kończące przygodę z przedszkolem. Dziękujemy im za wszystkie wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia w dalszej edukacji. Dziękujemy również rodzicom za lata współpracy i gratulujemy wspaniałych dzieciaków.

Zakończenie zajęć teatralnych 7.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie, w tym roku przedszkolnym warsztaty teatralne. Przedszkolaki zaprezentowały zdobyte umiejętności występując przed wyjątkową publicznością. Na widowni zasiedli rodzice. Występ był wspaniały. Przez rok zamienili się w prawdziwych aktorów.

Urodziny Leonka 6.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Leonka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszego Jubilata. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Ostatni basen 3.06.2022

Dzisiaj odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia nauki pływania. Nasze przedszkolaki zrobiły podczas kursu ogromne postępy. W wodzie czują się jak rybki. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy do doskonalenia umiejętności pływackich po wakacjach.

Urodziny Patryka 2.06.2022

W tym tygodniu świętowaliśmy urodziny Patryka. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, prezenty i oczywiście przepyszny tort. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Solenizantowi życzymy Sto lat!

Urodziny Piotrka 1.06.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Piotrka. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszego jubilata. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Dzień dziecka 1.06.2022

Z okazji międzynarodowego dnia dziecka ciocie przygotowały dla nas piękne medale, które sami ozdobiliśmy. Przypomnieliśmy sobie prawa dziecka, rozmawialiśmy o wartości przyjaźni i tolerancji. Nie zabrakło tez wspólnych zabaw i drobnych upominków.

Urodziny Mateusza 30.05.2022

Dzisiaj Mateusz obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń!

Wycieczka do Sierakowa 31.05.2022

Z okazji dnia dziecka wybraliśmy się na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Sierakowie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Poznaliśmy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie między innymi kozy, kaczki, kury, konia, świnię. Wzięliśmy udział w warsztatach tradycyjnego wypiekania chleba oraz malarskich. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu. Uśmiechu i radości nie było końca.

Urodziny Gabrysi 26.05.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Gabrysi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Paulinki 25.05.2022

Dzisiaj Paulinka obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń!

Tauron 24.05.2022

Dzisiaj kolejny raz wybraliśmy się na małą halę Tauron Areny na zajęcia sportowe podczas, których nie tylko świetnie się bawimy, ale też doskonalimy nasze sportowe umiejętności.

W świecie muzyki 13.05.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o wszystkim co związane jest z muzyką. Słuchaliśmy rożnych jej gatunków, poznawaliśmy instrumenty, dowiedzieliśmy się czym są nuty. Poznaliśmy też kilku znanych kompozytorów. Sami zrobiliśmy instrumenty perkusyjne. To był bardzo muzyczny tydzień.

Wycieczka do Rabki 18.05.2022

Ostatni dzień w Rabce za nami. Było przedstawienie w Teatrze lalek "Rabcio". Był długi spacer i dużo zabaw na świeżym powietrzu. Wracamy do domu w świetnych humorach ze wspaniałymi wspomnieniami. Już odliczamy dni do kolejnego wyjazdu.

Wycieczka do Rabki 17.05.2022

Kolejny dzień naszej wycieczki dostarczył nam wielu wrażeń. Po pysznym, pożywnym śniadaniu wybraliśmy się na spacer do parku zdrojowego. Po kilku okrążeniach wokół tężni solankowej zajadaliśmy się lodami. Potem czekały na nas kolejne atrakcje. Szaleństwa na dmuchańcach i na placu zabaw. Po obiedzie bawiliśmy się wspólnie, goniliśmy mydlane bańki i rozegraliśmy emocjonujący mecz piłki nożnej. Później w ramach odpoczynku ciocie zorganizowały dla nas seans filmowy. Odbyło się też wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów dla dzielnych uczestników wycieczki. Szczególne brawa otrzymali ci, którzy po raz pierwszy zdecydowali się pojechać z nami do Rabki. Wieczorem gospodarz przygotował dla nas ognisko, na którym upiekły się pyszne kiełbaski i grzanki. Ten intensywny dzień zakończyło szalone piżama party, na którym tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Dobranoc.

Wycieczka do Rabki 16.05.2022

Dzisiaj z samego rana grupa dzielnych przedszkolaków wyruszyła na wycieczkę do Rabki-Zdroju. Podróż minęła nam bardzo miło i spokojnie. Pierwszym punktem naszej wielkiej przygody był park rozrywki Rabkoland. Bawiliśmy się wspaniale korzystając ze wszystkich atrakcji. Potem spacerem wzdłuż rzeki wróciliśmy do ośrodka, gdzie czekał na nas pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku bawiliśmy się na boisku i placu zabaw. Po kolacji czekała na nas kolejna niespodzianka. Ciocie przygotowały dla nas zeszyty, w których mogliśmy narysować nasze wspomnienia z dzisiejszego dnia. Będziemy go codziennie uzupełniać, a po powrocie do domu pokażemy rodzicom nasze pamiętniki z wycieczki. Teraz smacznie śpimy i czekamy na kolejne atrakcje.

Urodziny Gabrysi 6.05.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Gabrysi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy o życzeniach i prezentach dla naszej jubilatki. Na zakończenie zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Dzień flagi 29.04.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do majowych Świąt Narodowych. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe oraz zrobiliśmy flagi, które zabraliśmy do naszych domów.

Dzień ziemi 21.04.2022

W tym tygodniu uczyliśmy się jak możemy dbać o naszą ziemię. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie "Ekolog" oraz nauczyliśmy się, że każdy z nas może być ekologiem. Dowiedzieliśmy się co to znaczy recykling i jak należy segregować odpady. Bawiliśmy się świetnie i dużo się nauczyliśmy.

Dzień ziemi 21.04.2022

W tym tygodniu uczyliśmy się jak możemy dbać o naszą ziemię. Wyjaśniliśmy sobie pojęcie "Ekolog" oraz nauczyliśmy się, że każdy z nas może być ekologiem. Dowiedzieliśmy się co to znaczy recykling i jak należy segregować odpady. Bawiliśmy się świetnie i dużo się nauczyliśmy.

Świąteczne śniadanie 14.04.2022

Dzisiaj w przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne. Przypomnieliśmy sobie zwyczaje i tradycje wielkanocne, a później wszystkie dzieci i ciocie odświętnie ubrane złożyły sobie życzenia i w znakomitych nastrojach zasiadły do stołu. Było wesoło, przyjemnie i pysznie.

Przygotowania do świąt 12.04.2021

W ramach przygotowań do świąt w naszym przedszkolu bardzo dużo się działo. Uczyliśmy się piosenek o świętach, przygotowywaliśmy świąteczne prezenty dla naszych najbliższych, sialiśmy rzeżuchę, ozdabialiśmy jajeczka. W przedszkolu panowała cudowna przedświąteczna atmosfera.

Basen 8.04.2022

Przedstawiamy kolejną relację z zajęć na basenie.

Na wiejskim podwórku 8.04.2022

W tym tygodniu tematem przewodnim były zwierzęta wiejskie i życie na wsi. W ramach realizacji tematu nazywaliśmy zwierzęta, ich młode, a także ich domy. Dowiedzieliśmy się również czym zajmuje się rolnik. Temat wsi pojawiał się w wielu naszych zabawach oraz zadaniach.

Urodziny Milany 7.04.2022

Dzisiaj świętowaliśmy 7 urodziny Milanki. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

W świecie kolorów 1.04.2022

W tym tygodniku rozmawiamy o kolorach. Poznawaliśmy barwy podstawowe i pochodne, zrobiliśmy piękne prace plastyczne, poszukiwaliśmy kolorów ukrytych wokół nas. To był prawdziwie barwny tydzień.

Kolorowy dzień 31.03.2022

W związku z tematem tygodnia zaprosiliśmy dzisiaj dzieci do kolorowej zabawy. Wszyscy przyszli do przedszkola w kolorowych ubraniach i wzięli udział w kolorowych zabawach.

Urodziny Majeczki 30.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Majeczki. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Urodziny Madzi 29.03.2022

Dzisiaj Madzia obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń.

Plac zabaw 25.03.2022

Korzystając z pierwszych wiosennych promieni słońca wybraliśmy się dzisiaj na plac zabaw. Bawiliśmy się wspaniale.

Wiosna 22.03.2022

W kalendarzu i w przyrodzie nastała wiosna. W tym tygodniu rozmawialiśmy o tej pięknej porze roku, jej oznakach i charakterystycznych cechach. Podczas spaceru do pobliskiego parku symbolicznie pożegnaliśmy zimę. Teraz czekamy na ciepłe i słoneczne dni, podczas których będziemy obserwować jak przyroda budzi się do życia.

W naszym ogródeczku 17.03.2022

Nasze przedszkolaki z niecierpliwością czekają na wiosnę i słoneczne dni jakie ze sobą przyniesie. W tym tygodniu rozmawialiśmy o wiosennych porządkach i przygotowaniach do nowej pory roku w świecie przyrody. Wiele radości sprawiło nam przygotowanie przedszkolnego ogródka, w którym posadziliśmy kwiaty i inne rośliny .Przy tej okazji poznaliśmy też etapy rozwoju roślin od ziarenka. Dowiedzieliśmy się jakie warunki są potrzebne, aby się rozwinęły. Teraz codziennie będziemy o nie dbać i przyglądać się jak rosną.

Tauron Arena 15.03.2022

We wtorek przedszkolaki po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie.

Basen 11.03.2022

Dzielni pływacy robią coraz większe postępy. Zobaczcie sami.

Urodziny Patryka 9.03.2022

Dzisiaj Patryk obchodził swoje 7 urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

Podziemia krakowskiego rynku 8.03.2022

We wtorek wybraliśmy się na zwiedzanie Podziemi Rynku Krakowa. Szlak turystyczny wiódł pomiędzy kamiennymi i ceglanymi murami piwnic dawnych obiektów handlowych takich jak m.in. Sukiennice. Mogliśmy również zobaczyć fragmenty brukowanych dróg, a także dowiedzieć się jak postępował proces podnoszenia Rynku na przestrzeni kilkuset lat. Liczne zabytki przybliżyły nam życie codzienne w Krakowie sprzed kilku wieków. Zobaczyliśmy na wystawie m.in. średniowieczne narzędzia, zabytkowe monety, przybory higieniczne, ozdoby, itp. Pani przewodnik przybliżyła nam w jaki sposób dawniej ważono towary m.in. sól i ku naszej radości, zostaliśmy zważeni. Na koniec wycieczki z apetytem zjedliśmy obwarzanki krakowskie.

Dzień kobiet 8.03.2022

8 marca to między narodowy Dzień Kobiet. Świętowaliśmy go również w naszym przedszkolu. Z tej okazji chłopcy przygotowali prezenty dla swoich koleżanek. Spędziliśmy ten dzień z uśmiechami na twarzach.

Urodziny Marty 7.03.2021

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Martusi. Złożyliśmy jej serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Solidarni z Ukrainą 4.03.2022

W obliczu wojny, która toczy się tuż za naszą wschodnią granicą staramy się jak najlepiej wytłumaczyć dzieciom panującą sytuację. Dzisiaj skupiliśmy się na poczuciu jedności i solidarności z Ukraińcami, którzy zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny szukają pomocy u nas. Mówiliśmy więc o mocy drobnych, ludzkich gestów oraz o szacunku do innych osób niezależnie od narodowości. Zorganizowaliśmy również zbiórkę rzeczy dla uchodźców z Ukrainy, w którą rodzice naszych przedszkolaków bardzo się zaangażowali okazując swoje wielkie serce. Część darów została przekazana poprzez znajomą Ukrainkę mieszkającą od kilku lat w Polsce transportem humanitarnym bezpośrednio do Czernichowa na Ukrainie. Pozostałe trafiły do rodzin, które w naszym mieście szukają schronienia i bezpiecznego miejsca dla siebie i swoich dzieci. Serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich, którzy otrzymali od Państwa pomoc.

Urodziny Zuzi 2.03.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Zuzi. Zabawa udała się wspaniale. Wspólnie bawiliśmy się i tańczyliśmy w rytm ulubionych przebojów. Oczywiście pamiętaliśmy też o życzeniach i prezentach dla naszej Jubilatki. Na zakończenie przyjęcia zajadaliśmy się pysznym tortem. Sto lat!

Poznajemy układ słoneczny 25.02.2022

W minionym tygodniu przybliżaliśmy sobie temat odległej galaktyki. Dowiedzieliśmy się czym jest Układ Słoneczny i jakie planety wchodzą w jego skład. Wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne. Dowiedzieliśmy się kto to jest astronauta oraz jak wygląda jego życie w kosmosie.

Tłusty czwartek 24.04.2022

W kalendarzu dzisiaj tłusty czwartek, czyli prawdziwie pączkowy dzień.

Kino 24.02.2022

W tym tygodniu wybraliśmy się do kina studyjnego „Sfinks” na bajkę pt. Misiek - ekipa na wakacjach. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy bajkę, która bardzo nam się podobała. To był wspaniały dzień.

Bal karnawałowy 22.02.2022

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Kolorowy Bal Karnawałowy. Przedszkolaki przebrane za najróżniejsze postacie, z uśmiechami na twarzach bawiły się do swoich ulubionych utworów . Nie zapomnieliśmy także o wybraniu Króla i Królowej Balu. Był to wyjątkowy dzień który jeszcze długo będziemy wspominać.

Karnawałowy tydzień 17.02.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o karnawale. Poznaliśmy zwyczaje karnawałowe z innych krajów, rozmawialiśmy o symbolach, które kojarzą się z karnawałem. Przygotowywaliśmy się także do naszego balu przebierańców.

Urodziny Piotrusia 15.02.2022

Piotruś obchodził swoje 3 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Były wspólne tańce, zabawy, pyszny tort oraz moc życzeń. Najwięcej radości sprawiła nam wspólna zabawa. Piotrusiowi życzymy wiele radości i uśmiechu.

Walentynki 14.02.2022

14 lutego był prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Przedszkolaki poznały historię i tradycję związane z tym wyjątkowym dniem. Powstały też piękne serca z masy solnej oraz okolicznościowy plakat. Dzień Walentynkowy w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Przegląd kolęd i pastorałek 10.02.2022

Jak co roku nasze przedszkolaki wzięły udział w przeglądzie kolęd i pastorałek organizowanym przez Przedszkole Prywatne nr 1. Zachęcamy do obejrzenia filmu z występami uczestników. Wszystkim serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

Dzień Babci i Dziadka 9.02.2022

Zapraszamy na przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Życzymy miłego oglądania.

Rytmika 11.02.2022

Na zajęciach rytmicznych zawsze jest wesoło. Ciocia Beatka przygotowuje dla nas ciekawe zabawy i zawsze przynosi ze sobą fajne rekwizyty.

Poznajemy urządzenia elektryczne 10.02.2022

W tym tygodniu rozmawialiśmy o urządzeniach elektrycznych. Przypomnieliśmy sobie ich nazwy, rozwiązywaliśmy zagadki i ćwiczyliśmy czytanie. Przypomnieliśmy sobie też zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z tych urządzeń.

Zajęcia teatralne 8.02.2022

Dzisiaj uczestniczyliśmy po raz kolejny w warsztatach teatralnych. Dziewczynki wcielały się w rolę czerwonego kapturka, a chłopcy złych wilków. Coraz lepiej radzimy sobie na scenie.

Basen 4.02.2022

Przedstawiamy kolejne zdjęcia naszych dzielnych pływaków, którzy po feriach zimowych powrócili na basen.

W świecie bajek i baśni 4.02.2022

W minionym tygodniu tematem naszych zajęć był magiczny świat baśni i bajek. Rozmawialiśmy o naszych ulubionych bohaterach, przypominaliśmy sobie wspaniałe baśniowe historie, oglądaliśmy kolorowe ilustracje, rozwiązywaliśmy zagadki i tworzyliśmy piękne prace plastyczne.

Zabawy z robotem 3.02.2022

Nasze przedszkolaki bardzo lubią zabawy z kodowaniem, dzisiaj w zabawie towarzyszył nam robot, którego trasę przedszkolaki programowały samodzielnie za pomocą tabletu. Zabawa była wspaniała.

Urodziny Amelki 1.02.2022

Dzisiaj Amelka obchodziła swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszej jubilatce życzymy spełnienia marzeń.

Urodziny Michała 27.01.2022

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny Michałka. Złożyliśmy naszemu koledze serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wspólnych zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Urodziny Stasia 26.01.2022

Dzisiaj Staś obchodził swoje urodziny razem z koleżankami i kolegami w przedszkolu. Były wspólne tańce, zabawy z chustą animacyjną, pyszny tort i moc życzeń. Zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy. Naszemu jubilatowi życzymy spełnienia marzeń.

Sporty zimowe 25.01.2022

W tym tygodniu na zajęciach rozmawialiśmy o sportach zimowych. Bardzo wiele się dowiedzieliśmy i poznaliśmy nowe dyscypliny. Stworzyliśmy też swoje własne narty, na których pozowaliśmy do wesołych zdjęć.

Prezenty Babci i Dziadka 21.01.2021

W tygodniu rozmawialiśmy o naszych Babciach i Dziadziusiach. Przedszkolaki samodzielnie wykonały prezenty z okazji ich święta. Wszystkich Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia, szczęścia, radości i pogody ducha!

Basen 14.01.2021

Podczas dzisiejszych zajęć na basenie czekała na nas niespodzianka. Mogliśmy spróbować swoich sił pływając na dużym basenie. Wszyscy poradzili sobie wspaniale.

Warsztaty z Panią psycholog 13.01.2022

Dzisiaj odwiedziła nas ponownie Pani psycholog. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o emocjach, uczyliśmy się je nazywać i rozpoznawać.

Zajęcia teatralne 12.01.2021

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych. Dziewczynki wcielały się w rolę Czerwonych Kapturków, a chłopcy ćwiczyli współpracę podczas występu i oswajali się ze sceną. Poznaliśmy również kolejne lalki, z którymi sprawdzaliśmy swoje aktorskie umiejętności.

Urodziny Wiktora 11.01.2022

Dzisiaj świętowaliśmy 5 urodziny Wiktora. Złożyliśmy serdeczne życzenia oraz zaśpiewaliśmy głośne sto lat. Nie zabrakło wielu zabaw tanecznych i oczywiście prezentów. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Nasze zajęcia 11.01.2022

W tym tygodniu podczas zajęć rozmawialiśmy o najzimniejszych zakątkach kuli ziemskiej. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie mieszkających tam ludzi oraz jakie zwierzęta możemy tam spotkać.

Wigilia w przedszkolu 22.12.2021

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się uroczysty Wigilijny Obiad przy odświętnie udekorowanym stole. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia. Życzymy radosnych zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych.

Zimowe zabawy 21.12.2021

W końcu spadł śnieg i udało nam się spędzić chwilę bawiąc się białym puchem. Przedszkolaki uwielbiają zabawy zimowe na świeżym powietrzu. Radości nie było końca.

Przygotowania do świąt 20.12.2021

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w minionym tygodniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały kolędy. Wspólnie wykonywaliśmy ozdoby świąteczne oraz przygotowywaliśmy się do wspólnego kolędowania. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają przygotowania do świąt i jak możemy pomóc w tym czasie swoim rodzicom. Dzieci ozdobiły też świąteczne pierniczki których spróbujemy zasiadając do Wigilii w przedszkolu. To był wspaniały czas.

Zajęcia sportowe Tauron Arena 7.12.2021

Dzisiaj po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych odbywających się na Małej Hali w Tauron Arenie. Pod okiem Pani trener przedszkolaki doskonaliły umiejętności sportowe i świetnie się przy tym bawiły.

Mikołaj w kopalni soli w Bochni 6.12.2201

W poniedziałek wybraliśmy się na spotkanie ze Św. Mikołajem do Kopalni Soli w Bochni. Celem tej wycieczki było rozbudzenie zainteresowania i wzbogacenie wiadomości o średniowiecznych i współczesnych metod wydobycia soli kamiennej oraz pracy górnika. Wielką frajdę sprawił nam przejazd podziemna kolejką. Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie Św. Mikołaja. Pani Jadzia nasza przewodniczka pomogła nam wykonać zadania, które doprowadziły nas do Św. Mikołaja, który czekał na nas z wielkim workiem prezentów. Radości nie było końca.

Spotkanie ze świętym Mikołajem 6.12.2021

Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowywały się do niego starannie. Uczyliśmy się wierszyków i piosenek o Mikołaju, a także wykonaliśmy bardzo ciekawe prace plastyczne, oraz napisaliśmy list do Świętego Mikołaja. Jednym z elementów przygotowań do spotkania było dekorowanie całego przedszkola i – oczywiście – przystrojenie naszej przedszkolnej choinki.

Basen 3.12.2021

W piątek odbyły się kolejne zajęcia na basenie. Przedszkolaki pod okiem doświadczonych trenerów doskonaliły umiejętność pływania.

Czekamy na Mikołaja 3.12.2021

W minionym tygodniu przygotowaliśmy się na przybycie bardzo ważnego gościa. Każdy przedszkolak poprosił w liście do św. Mikołaja o swój wymarzony prezent. Śpiewaliśmy piosenki o Mikołaju Wspólnie ubieraliśmy choinkę. Wykonaliśmy też ciekawe prace plastyczne.

Spotkanie z górnikiem 1.12.2021

W tym tygodniu do naszego przedszkola zawitał Pan górnik z kopalni soli w Wieliczce. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak wygląda praca górnika oraz jego strój. Poznaliśmy też legendę o św. Kindze. Bardzo dziękujemy za to spotkanie.